Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 409 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 165050325
 

RIO :: Zobacz temat - Wersja alternatywna
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

Wersja alternatywna
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ggornisiewicz



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam napisał:
No tak .. widzę, że napisałem info ze zbyt dużym skrótem myślowym ..
MS SQL Sever będzie wymagany wyłącznie dla BeSTi@ dla RIO.
Natomiast docelowa wersja BeSTi@ dla JST będzie mogła działać na jednym z wybranych serverów:
- MS SQL Server lub MSDE
- PostgreSQL


no to wspaniale, cieszę się ogromnie, tak może być icon_smile.gif

Cytat:

Pozdrawiam
Adam Głębski

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 1:30 pm    Temat postu: nie ma PostgreSQL, a kiedy będzie ? Odpowiedz z cytatem

Adam napisał:
No tak .. widzę, że napisałem info ze zbyt dużym skrótem myślowym ..
MS SQL Sever będzie wymagany wyłącznie dla BeSTi@ dla RIO.
Natomiast docelowa wersja BeSTi@ dla JST będzie mogła działać na jednym z wybranych serverów:
- MS SQL Server lub MSDE
- PostgreSQL


No i niestety, wersja 2.0 systemu Besti@ nie obsługuje PostgreSQL.
1) Kiedy będzie wersja obsługująca PostgreSQL ?
2) Czy będzie możliwość przeniesienia danych z MSSQL do PostgreSQL ?

Bo pomysł jaki dał Pan ze Sputnika "to zainstaluje Pan MSDE na stanowisku roboczym" w żadnym wypadku nie pasuje do całego projektu jakim jest Bestia, jest to bez sensu rozwiązanie i możliwe do zniesienia tylko na krótką metę bo jeśli faktycznie mamy wykorzystywać pełne możliwości Bestii to baza musi być na serwerze a zakup WS2003 za 3tys. zł to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo my już mamy serwer odpowiadający potrzebom Bestii, tylko że działa on pod kontrolą systemu linuks. Poza tym w urzędzie mam 8 stanowisk które tworzą kwartale sprawozdania, nie wyobrażam sobie aby jedno ze stanowisk roboczych było serwerem dla pozostałych, takie rozwiązanie że niewygodne to bardzo wadliwe i mało wydajne. Liczę na to że konsorcjum doda wreszcie obsługę alternatywnej bazy danych tak aby marnej jakości informatycznej system Budżet STII nie został powielony w postaci Bestii. Bardzo zawiedziony informatyk samorządowy.

Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 1:00 pm    Temat postu: Re: nie ma PostgreSQL, a kiedy będzie ? Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Adam napisał:
No tak .. widzę, że napisałem info ze zbyt dużym skrótem myślowym ..
MS SQL Sever będzie wymagany wyłącznie dla BeSTi@ dla RIO.
Natomiast docelowa wersja BeSTi@ dla JST będzie mogła działać na jednym z wybranych serverów:
- MS SQL Server lub MSDE
- PostgreSQL


No i niestety, wersja 2.0 systemu Besti@ nie obsługuje PostgreSQL.
1) Kiedy będzie wersja obsługująca PostgreSQL ?
2) Czy będzie możliwość przeniesienia danych z MSSQL do PostgreSQL ?

Bo pomysł jaki dał Pan ze Sputnika "to zainstaluje Pan MSDE na stanowisku roboczym" w żadnym wypadku nie pasuje do całego projektu jakim jest Bestia, jest to bez sensu rozwiązanie i możliwe do zniesienia tylko na krótką metę bo jeśli faktycznie mamy wykorzystywać pełne możliwości Bestii to baza musi być na serwerze a zakup WS2003 za 3tys. zł to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo my już mamy serwer odpowiadający potrzebom Bestii, tylko że działa on pod kontrolą systemu linuks. Poza tym w urzędzie mam 8 stanowisk które tworzą kwartale sprawozdania, nie wyobrażam sobie aby jedno ze stanowisk roboczych było serwerem dla pozostałych, takie rozwiązanie że niewygodne to bardzo wadliwe i mało wydajne. Liczę na to że konsorcjum doda wreszcie obsługę alternatywnej bazy danych tak aby marnej jakości informatycznej system Budżet STII nie został powielony w postaci Bestii. Bardzo zawiedziony informatyk samorządowy.


wziąwszy pod uwagę że na spotkaniu prezentacyjnym było powiedziane że ok. 15% gmin ma serwery oparte o alternatywne systemy operacyjne w stosunku do windows to koszt w skali kraju zakupu oprogramowania serwerowego WS2003 wyniesie ca 1,25mln PLN, ktoś powie że to mało, ale jeśli w każdej systuacji pozwalamy na takie absurdalne wydatki (bo oprogramowanie będzie wykorzystywane mniej więcej 4 razy w roku) to robią się z tego setki milionów złotych.
Powrót do góry
ggornisiewicz



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 11:18 am    Temat postu: PostgreSQL, MySQL w Bestii Odpowiedz z cytatem

Witam,

czy na prawdę nic nie słychać w sprawie dodania obsługi PostgreSQL lub MySQL do Bestii ? W ustawieniach raportów można już wybierać pomiędzy tymi bazami danych, więc mam nadzieję że jest to kwestia tylko dni kiedy będzie Besti@ z pełną obsługą którejś z tych dwu baz danych.
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 11:07 am    Temat postu: Re: nie ma PostgreSQL, a kiedy będzie ? Odpowiedz z cytatem

Cytat:

wziąwszy pod uwagę że na spotkaniu prezentacyjnym było powiedziane że ok. 15% gmin ma serwery oparte o alternatywne systemy operacyjne w stosunku do windows


"ma serwery" to bardzo ogólne stwierdzenie. Zresztą tendencja jest rosnąca...
Ja też mam serwer z PostgreSQL i wolałbym zainstalować tam Bestię zamiast kombinowania z archiwizacją MSDE na stacji.

Pozdrawiam,

Robert Grządka
Powrót do góry
ggornisiewicz



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 2:09 pm    Temat postu: Re: nie ma PostgreSQL, a kiedy będzie ? Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Cytat:

wziąwszy pod uwagę że na spotkaniu prezentacyjnym było powiedziane że ok. 15% gmin ma serwery oparte o alternatywne systemy operacyjne w stosunku do windows


"ma serwery" to bardzo ogólne stwierdzenie. Zresztą tendencja jest rosnąca...
Ja też mam serwer z PostgreSQL i wolałbym zainstalować tam Bestię zamiast kombinowania z archiwizacją MSDE na stacji.

Pozdrawiam,

Robert Grządka


Myślę, że najwyższa pora ponownie zapytać czy coś się zmieniło w kewstii obsługi alternatywnych baz danych w stosunku do MSSQL (czy to pełnej, czy MSDE czy express) ?? od ostatniego mojego pytania minęło dobre pół miesiąca i liczę że coś się zmieniło icon_smile.gif
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 4:41 pm    Temat postu: najpredzej ... nie wiadomo dokładnie Odpowiedz z cytatem

Czekamy wszyscy z ubolewaniem na wersje pracującą na PostgreSQL, lecz z aktualnych informacji wynika że stanie się to nieprędko , z grubsza nie wiadomo kiedy, wbrew wcześniejszym optymistycznym ogłaszaniem że napewno w ciągu półrocza coś takiego się pojawi...

Moje pytanie troszkę z innej beczki ... KIEDY POJAWIĄ SIĘ OBIECANE WERSJE "BESTIA LITE" DLA JEDNOSTEK PODLEGŁYCH ? nam jednostką posiadającym aktualną opiekę autorską Budżet PRO obiecano takowe za friko:) tylko ktoś chyba zapomniał się spytać kiedy ...

Po obecnych perypetiach z Bestią nikt raczej się nie spodziewa że jakikolwiek poruszony tutaj temat (poza licznymi błędami) zostanie załatwiony wcześniej niż na początku przyszłego roku , oby ...
Sytuacja dawno przestała być zabawna, a komentarze z innych wątków, "że nie ma się o co denerwować" ... pozostawiam bez komentarza - wybaczcie :/


Pozdrawiam
Markowski Rafał.
Powrót do góry
Maciej_Bak



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 157
Skąd: ...

PostWysłany: Sro Lip 26, 2006 12:28 am    Temat postu: Re: nie ma PostgreSQL, a kiedy będzie ? Odpowiedz z cytatem

ggornisiewicz napisał:


Myślę, że najwyższa pora ponownie zapytać czy coś się zmieniło w kewstii obsługi alternatywnych baz danych w stosunku do MSSQL (czy to pełnej, czy MSDE czy express) ?? od ostatniego mojego pytania minęło dobre pół miesiąca i liczę że coś się zmieniło icon_smile.gif



icon_smile.gif

Powinienem siedzieć cicho....
Bo znowu mi się dostanie..
Ale cóż - taka już moja rola w tym całym (...) projekcie powiedzmy...

Ja też mam problem...
Dużo większy jak sądzę niż Pan...
(uderzone młotkiem w głowę RIO Wrocław pracuje na Linuchu nawet na stacjach... icon_confused.gif - ale jesteśmy twardzi i się bilowi (w tym sensie - przez małe "b" ) NIE DAMY! icon_wink.gif )

ALE ja postanowiłem dać temu tematowi jeszcze czas....
Uwzględniłem przy tym:
- szalony termin zmiany rozporządzenia (przez trzy tygodnie to myszki się mogą tylko 3 razy okocić),
- skuteczność znikomą nalegań (drogi Userku - poczytaj Manual do poduchy - czyli "CAŁA POLSKA CZYTA DZECIOM"),
- urlopy w MONO ( icon_wink.gif ),
- i inne


Ale proszę zwrócić uwagę na tragizm mojej sytuacji ja MUSZĘ do tego pytania (a nawet więcej niż pytania) też wrócić !!! i to skutecznie!!!.... (bo grozi mi faktycznie harakiri w Sali Kolegium RIO Wrocław)

icon_wink.gif

Zatem proponuję : poczekajmy jeszcze "gdy emocje już odpadną jak po wielkiej bitwie kurz" - no bo z barykady to zejść nie można...

Pozdrawiam serdecznie


Maciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ggornisiewicz



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Sro Lip 26, 2006 8:06 am    Temat postu: Re: nie ma PostgreSQL, a kiedy będzie ? Odpowiedz z cytatem

Maciej_Bak napisał:
ggornisiewicz napisał:


Myślę, że najwyższa pora ponownie zapytać czy coś się zmieniło w kewstii obsługi alternatywnych baz danych w stosunku do MSSQL (czy to pełnej, czy MSDE czy express) ?? od ostatniego mojego pytania minęło dobre pół miesiąca i liczę że coś się zmieniło icon_smile.gif



icon_smile.gif

Powinienem siedzieć cicho....
Bo znowu mi się dostanie..
Ale cóż - taka już moja rola w tym całym (...) projekcie powiedzmy...

Ja też mam problem...
Dużo większy jak sądzę niż Pan...
(uderzone młotkiem w głowę RIO Wrocław pracuje na Linuchu nawet na stacjach... icon_confused.gif - ale jesteśmy twardzi i się bilowi (w tym sensie - przez małe "b" ) NIE DAMY! icon_wink.gif )

ALE ja postanowiłem dać temu tematowi jeszcze czas....
Uwzględniłem przy tym:
- szalony termin zmiany rozporządzenia (przez trzy tygodnie to myszki się mogą tylko 3 razy okocić),
- skuteczność znikomą nalegań (drogi Userku - poczytaj Manual do poduchy - czyli "CAŁA POLSKA CZYTA DZECIOM"),
- urlopy w MONO ( icon_wink.gif ),
- i inne


Ale proszę zwrócić uwagę na tragizm mojej sytuacji ja MUSZĘ do tego pytania (a nawet więcej niż pytania) też wrócić !!! i to skutecznie!!!.... (bo grozi mi faktycznie harakiri w Sali Kolegium RIO Wrocław)

icon_wink.gif

Zatem proponuję : poczekajmy jeszcze "gdy emocje już odpadną jak po wielkiej bitwie kurz" - no bo z barykady to zejść nie można...

Pozdrawiam serdecznie


Maciej


Ależ ja czekam cierpliwie, bo tamtego posta napisałem 7 czerwca 2006 roku czyli w sumie prawie 2 miesiące temu icon_smile.gif Po pierwszym kwartale wyglądało wszystko na bardzo "spokojne" wdrożenie, i bach, nowe rozporządzenie, aczkolwiek tutaj jest pewien kłopot właśnie z Bestią, bo miałem nadzieję że system jest na takie rozporządzenia przygotowany, jednak nie do końca. Aczkolwiek pomarzyć o sytuacji takiej że MF robi rozporzędzenie wykorzystując Bestię, klika wyślij, po czym JST otrzymują uaktualnienie w postaci paczki z serwera komunikacyjnego bez potrzeby aktualizacji samego programu icon_smile.gif ale to takie marzenie...
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ggornisiewicz



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 10:55 am    Temat postu: Halo, Halo - harmonogram prac nad wersją alternatywną Odpowiedz z cytatem

Witam,

czy ktoś zna może harmonogram prac nad wersją alternatywną systemu Besti@ ?
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 11:42 am    Temat postu: Re: nie ma PostgreSQL, a kiedy będzie ? Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Adam napisał:
No tak .. widzę, że napisałem info ze zbyt dużym skrótem myślowym ..
MS SQL Sever będzie wymagany wyłącznie dla BeSTi@ dla RIO.
Natomiast docelowa wersja BeSTi@ dla JST będzie mogła działać na jednym z wybranych serverów:
- MS SQL Server lub MSDE
- PostgreSQL


No i niestety, wersja 2.0 systemu Besti@ nie obsługuje PostgreSQL.
1) Kiedy będzie wersja obsługująca PostgreSQL ?
2) Czy będzie możliwość przeniesienia danych z MSSQL do PostgreSQL ?

Bo pomysł jaki dał Pan ze Sputnika "to zainstaluje Pan MSDE na stanowisku roboczym" w żadnym wypadku nie pasuje do całego projektu jakim jest Bestia, jest to bez sensu rozwiązanie i możliwe do zniesienia tylko na krótką metę bo jeśli faktycznie mamy wykorzystywać pełne możliwości Bestii to baza musi być na serwerze a zakup WS2003 za 3tys. zł to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo my już mamy serwer odpowiadający potrzebom Bestii, tylko że działa on pod kontrolą systemu linuks. Poza tym w urzędzie mam 8 stanowisk które tworzą kwartale sprawozdania, nie wyobrażam sobie aby jedno ze stanowisk roboczych było serwerem dla pozostałych, takie rozwiązanie że niewygodne to bardzo wadliwe i mało wydajne. Liczę na to że konsorcjum doda wreszcie obsługę alternatywnej bazy danych tak aby marnej jakości informatycznej system Budżet STII nie został powielony w postaci Bestii. Bardzo zawiedziony informatyk samorządowy.

Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź