Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 277 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 166309139
 

RIO :: Zobacz temat - Budżet 2009
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

Budżet 2009

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 11:30 am    Temat postu: Budżet 2009 Odpowiedz z cytatem

Czy nowy budżet na 2009 rok bedzie trzeba obowiązkowo robić w Bestii
, ale prawdopodobnie nie - jaka jest prawda ?
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma jeszcze konkretnych ustaleń.
Na 99% podobnie jak w ubiegłym roku niezbędne będzie przekazanie (tym razem przez WSZYSTKIE samorządy) projektów budżetu na 2009 r.
Co do stosowania systemu do planowania w trakcie roku począwszy od uchwały budżetowej - taki obowiązek nie jest przewidywany.
Natomiast jak wiadomo IZBY są i będą zainteresowane otrzymywaniem danych planistycznych w formie elektronicznej za pośrednictwem BeSTii.
Dlatego zamierzamy przed rozpoczęciem prac nad projektem 2009 wdrożyć kilka zmian w module planistycznym.

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DariuszF



Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 337

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że zrobię wszystkim RIO "pod górkę", ale sugerowałbym, żeby jst przekazywały projekty budżetów w postaci wyeksportowanego pliku *.xml. Będzie dużo mniej problemów, które miały miejsce podczas ostatniej takiej akcji.
_________________
Pozdrowionka icon_smile.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny pomysł Darku - tylko czy pomyślałeś o tym co izby zrobią z takimi xml'ami ? Przecież nie mamy funkcji "Importuj XML" do modułu uchwały.
Myślę że jest to pomysł równie dobry jak propozycja by JST przekazały nam PDFy z każdego załącznika projektu. POtem już tylko skan do EOD, OCR, korekta literówek i po krzyku.
Prawda jakie to proste ??

Pozdrowionka
Moderator któremu właśnie opadły ręce i nie tylko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DariuszF napisał:
Wiem, że zrobię wszystkim RIO "pod górkę", ale sugerowałbym, żeby jst przekazywały projekty budżetów w postaci wyeksportowanego pliku *.xml. Będzie dużo mniej problemów, które miały miejsce podczas ostatniej takiej akcji.

Tak na marginesie Darku to mam prośbę - pochwal się proszę:
1) ile projektów budżetu z Twojego terenu zostało zebranych BeSTi@ z JST i przekazane do MF,
2) ile szkoleń (lub instruktarzu) przeprowadziła Twoja izba w tym zakresie,
3) ile telefonów z JST odebraliście w sprawie modułu "Uchwały" i cierpliwie tłumacząc każdej JST to samo co jest w instrukcji staraliście się zminimalizować owe problemy o których mówisz ?

A wówczas wszyscy zainteresowani będą mieli pełen pogląd na przyczyny problemów o których mówisz.
Do wypowiadania takich sugestii jakie podałeś na tym forum warto byłoby mieć podstawy - chocby np. wiedze o zakresie zmian w BeStii w zwiazku z projektami na 2009. Czy coś się zmieni czy pozostanie bez zmian.
A jak powinienec wiedziec z poczty wewnetrznej - zakres zmian modułu na 2009 r. nie jest jeszcze ustalony ani uzgodniony z MF.

Problemy przy tej ostatniej akcji nie wzięły się znikąd. Część to oczywiście wady systemu - ale sporo z nich wynika z ewidentnych błędów użytkownika na etapie konfigurowania układu załączników.
Zauważ także że wersja na której JST wprowadzały projekt budżetu na 2008 też uległa zmianom - chyba na lepsze.

Pozdrawiam
Adam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DariuszF



Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 337

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No teraz to mi ręce opadły.....
Funkcja "Importuj XML" istnieje w naszych BeSTiach - stosowana jest u nas w z powodzeniem. No ale oczywiście jeśli chcemy bardzo aby j.s.t. przysyłały budżety WYŁĄCZNIE za pośrednictwem modułu komunikacji, to nie ma problemu, aby mówić Twoją wersję. Ja akurat mam inne zdanie i nie uważam, żeby działanie przedstawione przeze mnie w poprzednim poście było naganne lub niemożliwe do wykonania. Należałoby zastanowić się, czy chcemy mieć dane czy stosować "procedurę".
Wywołany do tablicy muszę, odnieść się do Twoich pytań.
1). Nie przesłaliśmy do MF żadnego projektu, gdyż pismo odpowiedniej treści nie wyszło z Izby (nie moja kompetencja, więc tylko tyle mogę odpowiedzieć).
2) Szkoleń przeprowadzonych przez RIO czy przez firmy trzecie (łącznie z warsztatami) było ok. 10. Na marginesie, warsztaty z modułu uchwał były robione podczas szkolenia z projektu budżetu na 2007, organizowanego przez RIO (to nie złośliwość, tylko uzmysłowienie, że temat jest mocno znany od dłuższego czasu).
3). Telefony..... Mam podać tylko te z mojego terenu czy z całej Polski? Tutaj akurat Adamie źle trafiłeś (o ile chciałeś mnie wypunktować). W temacie modułu uchwał jest ich sporo, ale jeśli chciałbyś wiedzieć ile dokładnie - postaram się prowadzić dziennik rozmów z długością czasu ich trwania icon_wink.gif
Kończąc te moje przydługie wywody, "herezje", które wg Ciebie głoszę są tylko dla zdrowia j.s.t., bo głównie o to chodzi. My sobie damy radę - chyba, że mamy niedoszkolonych pracowników....
_________________
Pozdrowionka icon_smile.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A sprawdzałeś możliwość importu XMLa z projektem do gałązki "Projekty" i dalej przesyłanie go do MF?

Co do importu uchwał budżetowych i innych dokumentów do gałęzi "uchwały... wprowadzone w RIO" to wiadomo że była, jest i będzie taka możliwość. I nie ma w tym nic dziwnego, podobnie jak dostęp via kreator "pobierz dane" do dowolnego załącznika dowolnego z dowolnego każdego innego dokumentu z dowolnej gałęzi.

Pozdrawiam
Adam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wojtek



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 488

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, Panowie, Panowie!

No, żeby już wojny domowe miały tu miejsce? icon_eek.gif Ktoś się nie wyspał? Ma migrenę?

Wydaje mi się, że niepolitycznie jest kłócić się tak publicznie na oczach jst-ów. Może tak używać przycisku PW? icon_wink.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze przed zgłaszaniem takich sugestii od której wszystko się zaczęło warto napisać maila z zapytaniem .. "co koleżanki koledzy sądzicie o ?" By przegadać wspólne stanowisko i robić "pod górę" tylko tym KOMU się naprawdę należy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciej_Bak



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 157
Skąd: ...

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

icon_smile.gif


Jakbym był Moderatorem tego forum to bym Wam Panowie cały ten wątek wyciął !!!

Z drugiej strony to - być może i marne, ale zawsze - pocieszenie, że czasami nie tylko mi puszczają nerwy..... icon_wink.gif



Pozdrawiam

Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maciej_Bak



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 157
Skąd: ...

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm...

Miałem zmilczeć - ale znacie mnie...

Nie wytrzymam!!! icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif


Najpierw do Darka:

Daruś - o jaki problemy (ze strony JST) z przesyłaniem projektów w BeSTii Ci chodzi?

Wyjaśnij proszę!




Pozdrawiam


Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DariuszF



Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 337

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie Panowie - to tylko dyskusja i w takiej formie ją traktuję - żadnej agresji. Znacie mnie, że zawsze byłem kontrowersyjny.
Co do wspólnego stanowiska..... Może jednak lepiej już nic nie piszę....
_________________
Pozdrowionka icon_smile.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darku - dla mnie niestety to nie tylko dyskusja ..
Po raz pierwszy na tym forum stało się coś .. co wg mnie nigdy nie powinno się stać (chodzi mi konkretnie o namawianie do robienia 'pod górkę" izbom przez pracownika izby).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciej_Bak



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 157
Skąd: ...

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz do Adama:

Adasiu! Przecież ostatnio rozmawialiśmy o TYM właśnie...
TO z czym mamy do czynienia to klasyk:

"Communication Break-Down"...

I nie wkurzaj się akurat na Darka - bo z pozostałymi 7-ma "G" z G10 też nie jest inaczej... (może nawet dużo gorzej...)


Ostatnio nie było żadnego spotkania - żadnych rozmów ani żadnej dyskusji...

W ogóle nam się robota rozpada - bo każdy się zajął swoimi sprawami... i wszystko co jest "pro publico bono" ma w odpowiednim poważaniu...

I tu jest znowu niezrozumienie idei tego co mieliśmy robić... Miało to działać inaczej - bo tylko tak jak kiedyś ustaliliśmy może działać w ogóle! Dla dobra wszystkich zresztą!

Darek się zapędził (to fakt)
- ale Ty zamiast stonować to podbiłeś stawkę bo dołożyłeś argumenty "ambicjonalne"...

icon_smile.gif



Pozdrawiam


Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tym optymistycznym akcentem .. kończę ten wątek icon_smile.gif
Za radą Wojtka przenosząc go w nieco inne środowisko (email).

Pozdrawiam
Adam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź