Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Nie Gru 27, 2020 8:06 pm    Temat postu:

Prokuratura umawlrza z uwagi na zapisy w ustawie o rachunkowości i w ustawie Ordynacja podatkowa co do pełnomocnictwa.. Ale kto by tak daleko doczytał...
Gość
PostWysłany: Sob Gru 26, 2020 4:40 pm    Temat postu:

Kompletne... Już są pierwsze umorzenia wystarczy w Google poczytać Panie Tw
Gość
PostWysłany: Wto Gru 22, 2020 10:24 am    Temat postu:

Bzdury???

Do prokuratury skierowane zostały sprawy dobrze udokumentowane i niebudzące żadnych wątpliwości. Zdaniem przewodniczącego KRDP zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa dotyczyły firm i osób, które wprost oferują swoim klientom nieuprawnione usługi doradztwa podatkowego.
Gość
PostWysłany: Wto Gru 22, 2020 10:20 am    Temat postu:

nie mają czym się zajmować, więc bzdury piszą...
Gość
PostWysłany: Pon Gru 21, 2020 9:33 am    Temat postu:

Prawdziwą burzę w mediach społecznościowych wywołała informacja Krajowej Izby Doradców Podatkowych, która do 10 grudnia skierowała do prokuratury 110 zawiadomień o popełnieniu przestępstwa nieuprawnionego świadczenia usług doradztwa podatkowego

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1498912,granica-pomoc-biuro-rachunkowe-doradztwo-podatkowe.html?fbclid=IwAR0iq31YIR4QpgIG-c90kiQ8SCEzkNfX66n5pIYAC1H4b0QPf_awzNBHEbU
Gość
PostWysłany: Nie Gru 20, 2020 4:12 pm    Temat postu:

niejaki zapomniany przez optymalizatorów profesor jeden znów zaczął nadawać a im więcej nadaje na kancelarie zewnętrzne, te tym bardziej wypychają go poza sferę współpracy....

Przykre widzieć taki upadek
Gość
PostWysłany: Wto Gru 15, 2020 10:15 am    Temat postu:

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif ... zdemaskowali....CARAMBA icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Gość
PostWysłany: Wto Gru 15, 2020 9:01 am    Temat postu:

Od lat toczy się dyskusja zmierzająca do niczego... Co niektórzy zapominają ze dopóty dopóki nie będzie jasnego sygnału zmian nikt z nas nic nie zmieni.. Poczekamy. Zobaczyny. I może Pan Panie Tw jak zwykle obrażać innych. My ten styl polemiki znamy. Już wielokrotnie Pana demaskowalismy.
Gość
PostWysłany: Wto Gru 15, 2020 1:04 am    Temat postu:

Jaki poważny Skarbnik panie MS skorzysta z twoich usług jak widzi jak się zachowujesz i jak wypowiadasz?
Gość
PostWysłany: Pon Gru 14, 2020 11:56 pm    Temat postu:

Odezwał się przydupas władzy TW... 😂😂😂😂😂
Gość
PostWysłany: Pon Gru 14, 2020 10:41 am    Temat postu:

....a propo książek dot. VAT:

Znanym już pomysłem jest zwracanie wydawcom książek, które drobiazgowo opisują jakieś zupełnie nieważne wyroki NSA lub TSUE na temat tego podatku nawet nie wspominając słowem o kryjących się za nimi oszustwami godzącymi w dobro podatników. Trzeba będzie coś zrobić z tą makulaturą.

https://isp-modzelewski.pl/serwis/czy-czeka-nas-bunt-oszukanych-podatnikow-vat/
Gość
PostWysłany: Nie Gru 13, 2020 12:36 am    Temat postu:

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Jest skutek ekonomiczny ....i tyle.

Tak jak nie podlegają pod VAT zadania gmin.....i tyle.MF już to przyznał dla oświaty pomocy społecznej a sądy dla innych zadań JST.

A RB 27s robi się brutto....i tyle. I nawet NIK to przyznaje.

G warte to doradztwo podatkowe firmy do niej nieuprawnionej.
Gość
PostWysłany: Sob Gru 12, 2020 8:11 pm    Temat postu:

Bo to Tw.. Popracuj dłużej poznasz obywatela wszystkowiedzącego
Gość
PostWysłany: Pią Gru 11, 2020 7:21 pm    Temat postu:

Panie Tw Pana wymyślanie nas nie interesuje. Interesuje nas stanowisko MF. Nikt nic nie będzie kwestionował. Pisze Pan bzdury od 20 lat. W kółko Pan coś powtarza itd ale nic z tego nie wynika
Gość
PostWysłany: Wto Gru 08, 2020 6:13 pm    Temat postu:

Anonymous napisał:
MF napisał w interpretacji ze nie ma podstaw prawnych do kwestionowania rozliczeń do tyłu.



to co piszesz to konfabulacja.

MF napisał tak:

"Mając na uwadze, że w dotychczas wydawanych interpretacjach indywidualnych prezentowane było stanowisko, zgodnie z którym opisana działalność, związana z realizacją zadań ustawowych w zakresie edukacji i opieki społecznej, podlegała opodatkowaniu VAT, objęta jednak była zwolnieniem od podatku, oraz mając na względzie, że zastosowanie niniejszej interpretacji do takich czynności nie wiąże się generalnie ze zmianą kwot w rozliczeniach podatkowych, z punktu widzenia ekonomiki postępowania należy uznać za niezasadne kwestionowanie rozliczeń w tym zakresie."


i z tą tezą MF są uzasadnione wątpliwości, gdyż cytuję:

"Jednakże pojawia się w tym miejscu pytanie: czy aby na pewno nie dojdzie do kwestionowania rozliczeń w tym zakresie w przypadku sytuacji, o których piszą ostatnio media i zarzutów NIK w kwestii nieodliczania małych kwot przez jednostki samorządu terytorialnego, po przeprowadzanej przez NIK kontroli centralizacji rozliczeń w VAT? A co będzie jak takie zarzuty będą dotyczyły nieodzyskiwania przez jednostki samorządu terytorialnego, jako podatnika VAT, nienależnie zapłaconego podatku należnego, od np. wyżywienia nauczycieli (tu nie było VAT ZW ), a samorządy nic nie zrobią w tym celu, gdyż w interpretacji napisano nieprawdę o braku efektu ekonomicznego nowej interpretacji. Bo chyba jest jednak ten efekt ekonomiczny. Naliczano bowiem 8% VAT dla PKWiU 56.29.20.0.

Pojawia się zatem wątpliwość i pytanie: czy aby na pewno nie ma efektu ekonomicznego związanego z potencjalną nadpłatą podatku VAT i w efekcie uszczuplenie dochodów JST?

Opisywany wyżej wyrok NSA sygnaturze akt I FSK 1248/17 mówi o tym, że obiady pracowników niepedagogicznych w szkole nie podlegają VAT. Zgodnie z art 106 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo oświatowe, w celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań opiekuńczych, w szczególności wspierania prawidłowego rozwoju uczniów, szkoła może zorganizować stołówkę. Stołówka może zatem działać w szkole jedynie w celu realizacji zadań opiekuńczych. Zgodnie z art 44 tej ustawy szkoły i placówki podejmują niezbędne działania w celu tworzenia optymalnych warunków realizacji działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej, zapewnienia każdemu uczniowi warunków niezbędnych do jego rozwoju, podnoszenia jakości pracy szkoły lub placówki i jej rozwoju organizacyjnego. Zadania te realizuje szkoła i wszyscy jej pracownicy, a szczególnie nauczyciele.

A zatem są to zadania nie podlegające pod VAT, do których stosuje się nową interpretację ogólną. Mają one jednak efekt ekonomiczny.

Od kiedy zatem nie podlegają one pod VAT? Od kiedy gminy mają nadpłacony VAT i uszczuplenie dochodów budżetu jednostki samorządu terytorialnego, których niedochodzenie to spory problem w świetle przepisów ustawy z dnia 17 grudnia 2004 roku o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, czy odpowiedzialności karnej."

Powered by phpBB 2.0.1 © 2001,2002 phpBB Group