Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 554 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 156493597
 

RIO :: Zobacz temat - Bestia i Windows98
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

Bestia i Windows98

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Informatyka w samorządzie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 3:03 pm    Temat postu: Bestia i Windows98 Odpowiedz z cytatem

Witam,

jak będzie działac na systemach takich jak windows 98 ? Na spotkaniu było powiedziane że aplikacja została oparta o Framework .NET 2.0. Niestety nie wiem jak jest z jego funkcjonowaniem pod Windows 98, pod Windows XP działa, z tego co wiem również pod windows 2000, ale system Windows 98 nie jest już (o ile dobrze pamiętam) supportowany przez microsoft więc w razie problemów działania aplikacji pod windows 98 nie mam do kogo się zwrócić, a niestety z tego co miałem doświadczenia z aplikacjami wytworzonymi przez firmę Sputnik Software (głównego twórcę aplikacji Bestia) pod windows 98 były ciągłe problemy, co aktualizacja program przestawał działać w rezultacie zrezygnowaliśmy z ich oprogramowania. Mam nadzieję że Bestia będzie działać prawidłowo niezależnie od wersji MS Windows.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wklejam część informacji z Strony Głównej-pismo w sprawie BeSTii

"Podstawowe informacji techniczne
Dla poprawnego uruchomienia systemu BeSTi@ niezbędne będą:
- komputer na serwer bazy danych (który może pełnić jednocześnie funkcję stacji roboczej)
- łącze internetowe o przepustowości conajmniej 128 kbits (lub większej)

System ma możliwość pracy wielostanowiskowej z wykorzystaniem sieci LAN i protokołu TCP/IP. Nie będzie ograniczeń licencyjnych na ilość stacji roboczych. Do serwera bazy danych systemu BeSTi@ będzie również można podłączyć stacje robocze znajdujące się poza siedzibą urzędu (np. w szkołach, przedszkolach itd.) o ile stałe łącze do Internetu będzie spełniało dodatkowe wymagania co do przepustowości i stabilności.

Serwer bazy danych / stacja robocza

System operacyjny z rodziny MS Windows:
- Windows XP (zalecana)
- Windows 98 SE PL
- Windows 2000 server
- Windows 2000 pro
- Windows 2003 server
- Windows NT (SP 6)


Serwer bazy danych:
- MSDE 2000 lub wyższy (zostanie udostępniony na nośniku CD z wersją instalacyjną systemu BeSTi@)
- MS SQL Server 2000 lub wyższy

Wymagania sprzętowe:

Minimalne Zalecane
Procesor Intel Pentium 400MHz lub szybszy Intel Pentium 1GHz lub szybszy
RAM 128 MB 256 MB

HDD 150 MB wolnej przestrzeni na dysku twardym
Karta grafiki min rozdzielczość 800x600 w 256 kolorach min rozdzielczość 1024x768 (kolor 16 bit)


Uwaga:
Analogicznie jak w przypadku systemu BudzetST II komputer, na którym zostanie zainstalowany serwer bazy danych będzie można używać jako stacji roboczej.
Wówczas konieczne będzie zapewnienie dodatkowych 200 MB wolnej przestrzeni na dysku twardym."
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
wklejam część informacji z Strony Głównej-pismo w sprawie BeSTii

"Podstawowe informacji techniczne
Dla poprawnego uruchomienia systemu BeSTi@ niezbędne będą:
- komputer na serwer bazy danych (który może pełnić jednocześnie funkcję stacji roboczej)
- łącze internetowe o przepustowości conajmniej 128 kbits (lub większej)

System ma możliwość pracy wielostanowiskowej z wykorzystaniem sieci LAN i protokołu TCP/IP. Nie będzie ograniczeń licencyjnych na ilość stacji roboczych. Do serwera bazy danych systemu BeSTi@ będzie również można podłączyć stacje robocze znajdujące się poza siedzibą urzędu (np. w szkołach, przedszkolach itd.) o ile stałe łącze do Internetu będzie spełniało dodatkowe wymagania co do przepustowości i stabilności.

Serwer bazy danych / stacja robocza

System operacyjny z rodziny MS Windows:
- Windows XP (zalecana)

właśnie chodzi mi o to stwierdzenie !
zalecane windows XP to dla mnie znak że pod każdym innym systemem może działać błędnie lub nie działać wogóle, i co wtedy ? mam kupić windows xp tylko i jedynie dlatego żeby wysłać raz na kwartał sprawozdanie ? to jest niegospodarność bo musiałbym wymienić wtedy 3 komputery które dla windows xp są stanowczo przestarzałe... więc kwota końcowa byłaby różna od 3x360 za 3 licencje i skończyłoby się na 3x1500 czyli 4500zł... a już za same licencje można kupić jeden komputer... a jeśli podchodzimy profesjonalenie do sprawy to: zalecenie pana ze sputnik software że "postawi pan to sobie na stacji klienckiej" jest jak najbardziej mało profesjonalen, bo powstaje wtedy potrzeba uruchamiania komputera który powinien być wyłączony i nikt poza jego operatorem nie powinien mieć do niego dostępu a dostęp do windows 98 wiąże się z pełnym dostępem do wszystkich danych... czyli wyłom w założeniach bezpieczeństwa systemu informatycznego... nie mówiąc o abstrakcji jaką dla urzędników jest wytłumaczenie aby korzystali z własnych haseł nawet jeśłi logują się na innym komputerze... próbowałem to zrobić przez 2 lata i jak grochem o ściane...
Cytat:

- Windows 98 SE PL
- Windows 2000 server
- Windows 2000 pro
- Windows 2003 server
- Windows NT (SP 6)


Serwer bazy danych:
- MSDE 2000 lub wyższy (zostanie udostępniony na nośniku CD z wersją instalacyjną systemu BeSTi@)
- MS SQL Server 2000 lub wyższy

Wymagania sprzętowe:

Minimalne Zalecane
Procesor Intel Pentium 400MHz lub szybszy Intel Pentium 1GHz lub szybszy
RAM 128 MB 256 MB

HDD 150 MB wolnej przestrzeni na dysku twardym
Karta grafiki min rozdzielczość 800x600 w 256 kolorach min rozdzielczość 1024x768 (kolor 16 bit)


Uwaga:
Analogicznie jak w przypadku systemu BudzetST II komputer, na którym zostanie zainstalowany serwer bazy danych będzie można używać jako stacji roboczej.
Wówczas konieczne będzie zapewnienie dodatkowych 200 MB wolnej przestrzeni na dysku twardym."
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Sty 17, 2006 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Grzegorzu
Mogę sie wypowiedzieć tylko jako osoba fizyczna - przez przypadek pracownik RIO - zapewne oficjalne informacje powinny być podane przez Pana Zakrzewskiego - kordynator z MF, i Adama Głębskiego kordynator z RIO - ale ja się z taką nie spotkałem - po za tą którą w części umieściłem
1)u nas też niektóre komputery użytkowników - będą oparte na dzień dzisiejszy na 98, czyli nie zalecane XP - brak funduszy,
2) to co wcześniej pisałem o terminie - niestety to juz tradycja - nigdy nie dawano na czas, ale za każdym razem RIO przekazywało program MF, i zaległości nie występowały z winy RIO,
3)prywatnie - jeśli moge doradzić - to zastosowanie zalecanych, a nawet dawanie więcej ramu - i zdaję sobie sprawę, że strasznie ciężko jest przekonać szefa lub szefową do takiego zakupu - ja mam to samo,
4)jeśli pan sobie życzy to w bliżej określonym czasie będę próbował instalować BeSTię na 98 - więc jeśli czasu starczy - mogę napisać jak mi poszło i jak to działa w porównaniu z XP - oczywiście na ile się da to sprawdzić w RIO,
5)wiem również, że program został przetestowany w kilku JST - ale nie znam opinii informatyków i innych osób z tych z JST - troszkę szkoda, że nie chcą się same podzielić swoimi wrażeniami np. na tym forum, to chyba najbardziej obiektywna opinia o produkcie o nawie BeSTia.
SET
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Sty 17, 2006 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Panie Grzegorzu
Mogę sie wypowiedzieć tylko jako osoba fizyczna - przez przypadek pracownik RIO - zapewne oficjalne informacje powinny być podane przez Pana Zakrzewskiego - kordynator z MF, i Adama Głębskiego kordynator z RIO - ale ja się z taką nie spotkałem - po za tą którą w części umieściłem
1)u nas też niektóre komputery użytkowników - będą oparte na dzień dzisiejszy na 98, czyli nie zalecane XP - brak funduszy,
2) to co wcześniej pisałem o terminie - niestety to juz tradycja - nigdy nie dawano na czas, ale za każdym razem RIO przekazywało program MF, i zaległości nie występowały z winy RIO,
3)prywatnie - jeśli moge doradzić - to zastosowanie zalecanych, a nawet dawanie więcej ramu - i zdaję sobie sprawę, że strasznie ciężko jest przekonać szefa lub szefową do takiego zakupu - ja mam to samo,


no właśnie, to największy problem, tymbardziej że to byłby wydatki extra na inforormatykę w żaden sposób nie przewidziane w planie finansowym icon_sad.gif

Cytat:

4)jeśli pan sobie życzy to w bliżej określonym czasie będę próbował instalować BeSTię na 98 - więc jeśli czasu starczy - mogę napisać jak mi poszło i jak to działa w porównaniu z XP - oczywiście na ile się da to sprawdzić w RIO,


jeśli tylko taka możliwość istnieje to byłbym bardzo wdzięczny icon_smile.gif

Cytat:

5)wiem również, że program został przetestowany w kilku JST - ale nie znam opinii informatyków i innych osób z tych z JST - troszkę szkoda, że nie chcą się same podzielić swoimi wrażeniami np. na tym forum, to chyba najbardziej obiektywna opinia o produkcie o nawie BeSTia.
SET


bardzo szkoda, bo wiele by to powiedziało o tym na co należy być przygotowanym. czy właśnie już teraz mam zamawiać oprogramowanie i tam gdzie to możliwe rozbudować komputery a tam gdzie to potrzebne wymienić całkowicie itp.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok - tak jak obiecałem - tak i piszę
instalowanie BeSTii na 98 (wersja testowa ) przypomina trochę jak udział w wyścigach samochodowych przy pomocy walca drogowego - tzn działa , ale jest strasznie wolne, jesli ktoś do tego doda 15 cali monitor - to trzeba dużo cierpliwości i wolnego czasu.
Natomiast na półrocznym XP z 512 RAM plus 17 cali monitor to juz sie przyjemnie instaluje , i miło pracuje - tzn ja troszke wybrzydzam - i twierdzę, że 1 G RAM to było był optimum.
Tak więc moja rada - proszę zrobic wszystko aby jednak szef kupił nowy dobry komp, i dotego dorzucił łącze internetowe w miare stabilne - to poprostu inwestycja równiez dla szefa - gwarancja bezkolizyjnej wysyłki danych ( nawet jesli to będzie dotyczyło obowiązkowych - część sprawozdawcza BeSTii).
Nie wiem, ale są lub będą szkolenia z BeSTii - niestety płatne - dziekujemy Ministerstwu Finansów, że nie przeznaczyło z puli projektu francuskiego środków na przeszkolenie wszystkich JST, tam będzie napewno pełniejsza informacja o innych minusach 98.
U mnie np . aby zainstalować Bestię trzeba było wyłączyć Symantec.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie drobne pytanko czy można już gdzieś pobrać Bestie, gdzież z netu ??
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

około 24 lutego ma być przekazywane za pośrednictwem RIO dla JST,
na dzień dzisiejszy - tylko dla wtajemniczonych
pozdrawiam SET
Powrót do góry
ggornisiewicz



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Wto Lut 14, 2006 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Ok - tak jak obiecałem - tak i piszę
instalowanie BeSTii na 98 (wersja testowa ) przypomina trochę jak udział w wyścigach samochodowych przy pomocy walca drogowego - tzn działa , ale jest strasznie wolne, jesli ktoś do tego doda 15 cali monitor - to trzeba dużo cierpliwości i wolnego czasu.
Natomiast na półrocznym XP z 512 RAM plus 17 cali monitor to juz sie przyjemnie instaluje , i miło pracuje - tzn ja troszke wybrzydzam - i twierdzę, że 1 G RAM to było był optimum.
Tak więc moja rada - proszę zrobic wszystko aby jednak szef kupił nowy dobry komp, i dotego dorzucił łącze internetowe w miare stabilne - to poprostu inwestycja równiez dla szefa - gwarancja bezkolizyjnej wysyłki danych ( nawet jesli to będzie dotyczyło obowiązkowych - część sprawozdawcza BeSTii).
Nie wiem, ale są lub będą szkolenia z BeSTii - niestety płatne - dziekujemy Ministerstwu Finansów, że nie przeznaczyło z puli projektu francuskiego środków na przeszkolenie wszystkich JST, tam będzie napewno pełniejsza informacja o innych minusach 98.
U mnie np . aby zainstalować Bestię trzeba było wyłączyć Symantec.
Pozdrawiam


Więc moje obawy się potwierdzają icon_sad.gif
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To znowu ja - ostatnia wypowiedź kolegi zabrzmiała bardzo smutno - I tu kilka argumentów dla szefa
- program jest za darmo - czyli nie trzeba np. płacić za sam produkt, o zrealizowaniu obowiązków wynikających z rozporzadzenia w sprawie sprawozdawczości nie wspomnę,
- reguły kontrolne pozwolą zmniejszyć znacząco ilość błędów np. pomiędzy sprawozdawczością a uchwałami budżetowymi wraz z zmianami o błędach matematycznych i klasyfikacyjnych nie wspomnę,
- przy uruchomieniu wszystkich opcji programu - szef jeśli zechce będzie mógł bez ruszania się mieć dostęp do aktualnych dokumentów ,
- stosowanie podpisu elektronicznego
Na moim terenie podczas rozmów z paniami skarbniczkami zwracam uwagę na potrzeby zakupu nowego sprzętu i sprawdzenia możliwości łącza netowego - ale też na zasadzie sugestii, jak do tej pory taki sposób się sprawdza.
Pozdrawiam SET
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
To znowu ja - ostatnia wypowiedź kolegi zabrzmiała bardzo smutno - I tu kilka argumentów dla szefa
- program jest za darmo - czyli nie trzeba np. płacić za sam produkt, o zrealizowaniu obowiązków wynikających z rozporzadzenia w sprawie sprawozdawczości nie wspomnę,
- reguły kontrolne pozwolą zmniejszyć znacząco ilość błędów np. pomiędzy sprawozdawczością a uchwałami budżetowymi wraz z zmianami o błędach matematycznych i klasyfikacyjnych nie wspomnę,
- przy uruchomieniu wszystkich opcji programu - szef jeśli zechce będzie mógł bez ruszania się mieć dostęp do aktualnych dokumentów ,
- stosowanie podpisu elektronicznego
Na moim terenie podczas rozmów z paniami skarbniczkami zwracam uwagę na potrzeby zakupu nowego sprzętu i sprawdzenia możliwości łącza netowego - ale też na zasadzie sugestii, jak do tej pory taki sposób się sprawdza.
Pozdrawiam SET


W związku z łączem mam pytanie o jakiej przepustowości jest zalecane ?
Co do sprzętu to chcemy wdrożyć EOD (Elektorniczny Obieg Dokumentów) i przenieść wszystki na Windows 2003 Server w oparciu o uslugi terminalowe, pytanie jest ile mniej więcej RAMu będzie trzeba dla Bestii na takim serwerze? założenia są na co najmniej 4GB (dla Bestii będzie to co najmniej 3 osoby), 2 Xeony lub 2 Opterony.

Pozdrawiam
Grzegorz G.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Lis 26, 2020 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych serwerów dostępnych na rynku. Jest to tańsze rozwiązanie z perspektywy wielu letniej. Dodatkowym atutem jest sprawy związaniem z ciągła praca oraz z bezpieczeństwem.


______________________________________________________________________________________________________________________________
Meet the hot MILF on today tumblrmilf
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Paź 06, 2022 5:50 pm    Temat postu: High Rated Lawyer In Roseville Info Odpowiedz z cytatem

In reply to the guy inquiring about injury lawyer manhattan, finance buzz car insurance, michigan injury lawyer, maryland injury lawyer, law firms for accident, geico car loan, i highly suggest this excellent law firm in roseville site or alexander shunnarah personal injury attorneys, injury attorney brooklyn, lawyer for accident at work, chicago injury attorney, southfield semi truck accident lawyers, personal injury lawyer staten island, not to mention this recommended lawyer in roseville info alongside all accident injury lawyer, gap insurance on car loan, sacramento injury lawyer, la injury attorneys, seattle injury attorney, amica financial website, alongside all this high rated attorney in roseville forum which is also great. also have a look at this best legal service in roseville details as well as country financial insurance, country financial car insurance, physical injury law, dan newlin law firm, personal injury lawyer dog bite, carmel personal injury lawyer, alongside all this high rated law firm in roseville info on top of injury claim lawyer, columbia injury lawyers, dan newlin law firm, finance services and insurance, alexander napolin, pi lawyers near me, and don't forget best legal service in roseville info which is also worth a look. i also suggest this updated lawyer in roseville blog as well as country financial auto insurance, lexington personal injury lawyer, accident law firm near me, pro bono personal injury lawyer, country financial insurance, lexington auto accident lawyer, and don't forget this useful lawyer in roseville forum and don't forget injury lawyers 4 you, find a personal injury attorney, queens workplace accident lawyer, pi law firm, pro bono car accident lawyers near me, slip fall, on top of awesome legal service in roseville link and don't forget best injury lawyer near me, allen allen allen & allen law firm, injury lawyer staten island, boohoff law firm, columbia personal injury attorneys, slip fall, which is also great. finally, have a look at this top lawyer in roseville forum for good measure. Check more Cool Air Quality In 3efd30d
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Lis 08, 2022 8:51 pm    Temat postu: Graphic Design Laptop Under 1000 Odpowiedz z cytatem

To the man asking about canon powershot 180 review, graphic design on a chromebook, best laptop for coding and graphic design, affordable mac for graphic design 2022, affordable canon eos4000d review, budget graphic design organizations, I highly suggest this good personal laptop for graphic design site or budget graphic design organizations, most popular canon powershot elph 180 reviews, best hp computer for graphic design, best chromebook for graphic design, best budget laptop for graphic designer, best budget graphic design laptop 2020, as well as this best personal laptop for graphic design advice on top of budget ipad pro for graphic design, macbook air m1 graphic design, most popular canon 4000d review, cheap cintiq vs ipad pro, windows laptop for graphic design, best macbook pro for graphic design 2022, as well as this good personal laptop for graphic design blog which is also great. also have a look at this cheap personal laptop for graphic design advice alongside all good graphic design organizations, laptop for programming and graphic design, best windows laptop for designers, laptop for 3d graphic design, most popular cannon elph reviews, best laptop for coding and graphic design, as well as this most popular personal laptop for graphic design site and don't forget cheap laptop for graphic designer, cheap sx540 review, lenovo for graphic design, budget font sites, affordable budget laptop for graphic design 2020, laptop for coreldraw and photoshop, not to mention most popular personal laptop for graphic design blog which is also worth a look. i also suggest this budget personal laptop for graphic design tips not to mention acer swift 3 for graphic design, best graphic designer laptop 2022, hp pavilion x360 graphic design, laptop requirements for graphic design, cheap monitors for artists, cheap laptop for graphic designer, not to mention this best personal laptop for graphic design site as well as best hp laptop for designers, best dell inspiron 13 i3378-3340gry-pus, specs for laptop for graphic design, most popular nikon coolpix b500 16mp review, acer swift 3 for graphic design, best pc laptop for graphics, as well as best personal laptop for graphic design info alongside all affordable wacom vs ipad pro, budget budget laptop for graphic design, best 14 inch laptop for graphic design, budget popular graphic design fonts, reviews nikon coolpix b500, good nikon - coolpix b500 16.0-megapixel digital camera reviews, which is also great. finally, have a look at this best personal laptop for graphic design info with affordable cintiq vs ipad, best laptop for designing and editing, most popular canon eos 4000d dslr camera review, good font websites for graphic designers, macbook pro good for graphic design, affordable laptop graphic design, for good measure.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie Lis 20, 2022 6:46 pm    Temat postu: New Judi Online Details Odpowiedz z cytatem

for the lady asking about sbobet online, judi bola parlay online android, situs judi bola indonesia terbaik, best seats on air india boeing 777, judi bola indonesia, best seats on boeing 777, I highly recommend this great bandar sbobet link or situs judi bola slot, sbobet football betting, sbobet online login, best seats on emirates 777, best bus apps uk, sbobet88 slot pulsa, and don't forget this top rated judi online url as well as sbobet88888, link sbobet88 mobile, sbobet beer777, best bus apps uk, sbobet uk, sbobet88 slot pulsa, on top of this high rated agen sbobet details which is also great. also have a look at this great judi bola blog on top of sbobet888 togel, sbobet mobile 777, sbobet888 login, sbobet west ham, judi bola deposit via pulsa tanpa potongan, aplikasi judi bola online24jam terpercaya 2021, on top of this updated bandar sbobet url and don't forget daftar akun sbobet88, slot or slots, judi bola deposit via pulsa tanpa potongan, daftar sbobet188, agen sbobet123, sbobet online mobile, on top of best sbobet url which is also worth a look. i also recommend this recommended agen sbobet url as well as sbobet online mobile, sbobet888 login, judi bola parlay 2 tim, sbobet88 mobile, is online slot gambling legal, , agen sbobet dengan server terbaik dan terpercaya, and don't forget this updated sbobet88 tips on top of sbobet philippines review, best seats on emirates 777, best seats on air india boeing 777, judi bola indonesia vs vietnam, west ham sbobet shirt, how to become a public tag agent in louisiana, as well as new bandar sbobet tips as well as hoe wordt autoverzekering berekend, sbobet88 mobile, sbobet football sponsor, judi bola slot 88, west ham sbobet shirt, sbobet uk login, which is also great. finally, have a look at this useful situs judi bola forum with sbobet88 slot, slot or slots, agen sbobet88 terpercaya, sbobet88 mobile, sbobet online mobile, best seats on emirates 777, for good measure.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Informatyka w samorządzie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź