Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 644 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 156585080
 

RIO :: Zobacz temat - Rb-NDS po nowemu
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

Rb-NDS po nowemu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Problemy merytoryczne sprawozdawczości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Maj 06, 2020 7:18 pm    Temat postu: Rb-NDS po nowemu Odpowiedz z cytatem

Na koniec 2019 roku mam skumulowany deficyt budżetu, więc to co posiadam do dyspozycji to wolne środki. Natomiast mam niewykorzystane środki z opłat za wydawanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, jak powinnam to wykazać w Rb-NDS? zawsze wchodziło mi to w wolne środki i w nowym roku wprowadzałam po stronie przychodów wolne środki oraz zwiększałam wydatki w 85154. Czy teraz należy wykazać te środki jako nadwyżkę? zawsze Rio mówiło, że jak skumulowany deficyt to wolne środki A NIE NADWYŻKA. Jak Państwo to robią?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Maj 08, 2020 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt nie robił NDS?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Maj 11, 2020 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://riokatowice.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=4111&bar_id=12188
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Maj 11, 2020 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, moim zdaniem w sprawozdaniu NDS wolne środki będą mniejsze o kwotę z pozycji D13a. w NDS suma pozycji wolne środki i pozycji D13a, da wolne środki wyliczone z bilansu z wykonania budżetu.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Maj 11, 2020 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zliczyłam dochody z 1 i 7 i odjęłam wydatki z 1 i 7. Wyszedł mi deficyt więc podałam tutaj 0 zł. Swoją drogą zupełnie nie rozumiem o co chodzi w tej pozycji sprawozdania a instrukcja jak zwykle nic nie wyjaśnia. Żeby faktycznie to policzyć to trzeba byłoby się cofnąć do początku wszelkich projektów bo często środki przychodzą wcześniej a często także stanowią refundację. Nie wiem co poeta miał na myśli.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Maj 11, 2020 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmiana ustawy o finansach publicznych - DZU POZ 2500, NDS i WPF to wielkie nieporozumienie. Wprowadzono nowe paragrafy w przychodach 905 i 906.

1) przy planowanym wyniku budżetu 2020 r - nadwyżkowym, niektóre RIO oczekują aby te środki z paragrafu 905 czy 906 / przy skumulowanym niedoborze/ wprowadzać do budżetu jako wolne środki - dlaczego ? bo te pargrafy finansują tylko deficyt - moje spostrzeżenie - bzdura - bo przecież w WPF poz 4.2.1 nie obejmie paragrafów 905 i 906 od 2023 r tj przy nadwyżce operacyjnej powiększa się o 905 906 !
2) przy wyniku deficytowym 2020 r niektóre RIO oczekuja aby suma paragrafów 905 i 906 nie przekraczała nadwyżki z 2019 r mimo skumulowanego niedoboru, pozostałe środki należy wykazać w paragrafie 950 wolne środki. Katowicka RIO ma rację w części, że należy prawidłowo wykazywać 905 i 906. A co ze środkami w paragrafie 905 w których jest np
Fundusz Dróg Samorzadowych ja mam ok 3 mln - w takim wypadku WPF do kosza... wykazałam w paragrafie 905 i co się dzieje? w WPF w p;oz 4.2.1 zawyża mi nadwyzke operacyjna o dochody majatkowe ! a tak nie powinno być ( w pkt 3 dcn środków dotyczacych paragrafu 905)

3) we wzorz gdzie wyliczamy wskażnik jendoroczny wg obecnych przepisów i wg nowych za 7 lat - wiersz 8.1. 2026 - w liczniku wydatki bieżące będą zawierały wydatki z opłat za alkohol i śmieci z roku poprzedniego a powinny byc odjęte tak jak unijne wydatki bieżace z paragrafu 906.

Ustawa jest pilnie do poprawienia!!! po prostu bałagan.
pozdrawiam Skarbnik
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Maj 13, 2020 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli w opłacie śmieciowej za 2018 miałam stratę 18000 zł, a w 2019 nadwyżke dochodow nad wydatkami w wysokości 25000 zł to w 13a pokazuje 25000 zł czy różnice tj. 7000 zł?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Maj 13, 2020 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli dochody budżetu są netto a wydatki brutto lub bez podlegającego odliczeniu VAT to całe to sprawozdanie jest z d....
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Maj 13, 2020 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie patrzy się na wynik z opłaty śmieciowej w 2018 r. Rozlicza się 2019 r dochody minus wydatki czyli 25 000.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Maj 13, 2020 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na szkoleniu mówili że narastająco
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Wrz 23, 2022 1:52 pm    Temat postu: Cool Digital Microsope TipsSite Odpowiedz z cytatem

In response to the guy asking about stereo microscope digital, microscope with lcd screen, 1600x zoom, usb stereo microscope, dino lite am413t, amcap usb microscope, I highly suggest this useful digital microscope product or wireless handheld digital microscope, usb 2.0 uvc pc camera microscope, best lcd digital microscope, 500x optical zoom, microscope camera magnification, digital microscope reddit, alongside all this best digital microscope info not to mention celestron pentaview, usb microscope, celestron microscope pro, digital photomicrography, g1200 microscope, tomlov dm201, alongside all this best digital microscope item which is also great. Also have a look at this excellent digital microscope item not to mention 7 inch digital microscope, amscope linux, andonstar ad106s digital microscope, dsx1000 olympus, best usb digital microscope, microscope handheld, as well as this top rated digital microscope model alongside all mini microscope 1000x, aven usb microscope, digital microscope, dm3 microscope, digital blue qx5 computer microscope, coin digital microscope, not to mention high rated digital microscope deal which is also worth a look. I also recommend this awesome digital microscope item alongside all multifunctional digital microscope, t takmly handheld wireless digital microscope, proscope microscope, phone microscope 1000x, learning resources zoomy, celestron lcd handheld digital microscope, as well as this high rated digital microscope deal not to mention celestron digital microscope kit 44320, best usb coin microscope, microscope digital buki, digital microscope for soldering, portable stand alone lcd digital microscope, portable hd microscope camera, alongside all new digital microscope itemnot to mention handheld digital microscope pro, digital microscope, spi digital measuring microscope, dm4 microscope with screen, leica dvm6 a, best lcd microscope, which is also great. Finally, have a look at this recommended digital microscope product for good measure. Check more Best Beer Dispenser Details efd30db
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Problemy merytoryczne sprawozdawczości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź