Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 555 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 158536213
 

RIO :: Zobacz temat - Przekształcenie zakładu budżetowego w jednostę
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

Przekształcenie zakładu budżetowego w jednostę

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 2:23 pm    Temat postu: Przekształcenie zakładu budżetowego w jednostę Odpowiedz z cytatem

Proszę o pomoc!
Z dniem 31.12.2006 roku zakład budżetowy przekształcił się w jednostkę budżetową. Jak mam poprawić dane w kategorii Jednostki? Czy usunąć jednostkę i wprowadzić nową, czy zmienić poprzez edycję informacji o jednostce? Próbowałam tego drugiego sposobu, ale nie mogę dokonać zmian. Pobrałam już paczkę ze sprawozdaniami na II kwartał i usunęłam sprawozdania dotyczące tego zlikwidowanego zakładu.
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej sytuacji trzeba zamknąć w systemie Zakład budżetowy z dniem 31.12.2006.
Następnie trzeba wprowadzić nową jednostkę budżetową która ma funkcjonować od dnia 1.01.2007 r.
Jeśli korzystacie Państwo ze sprawozdań jednostkowych to należy wykonać funkcję "uzupełnij wykaz sprawozdań" dla II kwartału 2007 r.

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdeczne dzięki Panie Adamie. icon_biggrin.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Spotkał nas ten sam problem. Skorzystaliśmy z porady ale niestety Bestia nie chce zamknąć zakładu budżetowego z dniem 31.12.2006r., pokazuje się komunikat: "rok dekatywacji nie może być wcześniejszy niż 2007, ponieważ w tym roku dla jdnostki już istnieją sprawozdania". Co mamy teraz zrobić. Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać nie usunięto wszystkich sprawozdań dla TEJ jednostki organizacyjnej. Proszę uważnie przejrzeć CAŁĄ listę sprawozdań za 2007 r. i usunąć WSZYSTKIE sprawozdania jakie system wygenerował dla tego zakładu budżetowego.

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję serdecznie, pozdrawiam.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję serdecznie, pozdrawiam.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie miałem żadnych sprawozdań dla zakładu, który usuwałem i miałem ten sam komunikat, więc co powinienem usunąć. Jednostkowe zakładane są u nas tylko pro forma żeby się pokazały w zbiorczym. Zamknąłem z końcem 2007r., bo tylko tak mogłem
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro jednostka organizacyjna została zamknięta z końcem 2007 r. to sprawozdania jednostkowe pojawiać się będą DO KOŃCA 2007 r.
Tak samo pojawiać się będą na liście braków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wojtek



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 488

PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Ja nie miałem żadnych sprawozdań dla zakładu, który usuwałem i miałem ten sam komunikat, więc co powinienem usunąć. Jednostkowe zakładane są u nas tylko pro forma żeby się pokazały w zbiorczym. Zamknąłem z końcem 2007r., bo tylko tak mogłem


Skoro pojawil sie taki komunikat to znaczy, ze NIE WSZYSTKO zostalo usuniete w Bestii.

Tu chodzi nie tylko o sprawozdania jednostkowe kwartalne, ale takze miesieczne. Jezeli ktos otworzyl (nawet przypadkiem) miesieczny okres sprawozdawczy, to tam automatycznie pojawia sie tez sprawozdania dla tego zakladu i je rowniez trzeba usunac. Proponuje dokladnie przejzec modul sprawozdania i wszystkie 'galazki" sprawozdan.

Poza tym nie trzeba pro forma sprawozdan jednostkowych aby sie pokazaly w zbiorczym. No chyba, ze korzystamy z narzedzia agregacyjnego!

Jest wiele JST, ktore nigdy nie dotknely sie sprawozdan jednoskowych, a zbiorcze pieknie robia i problemow nie ma icon_smile.gif

Poza tym kilka generalnych zasad i wyjasnien:
1. Sprawozdan w Bestii sie nie zaklada - sa one AUTOMATYCZNIE generowane na podstawie slownika jednostek i otwartych okresow sprawozdawczych.
2. Przy usuwaniu jednostki nalezy postepowac zgodnie z pewnymi zasadami - nie da sie usunac jednostki z data wczesniejsza niz JAKIEKOLWIEK zdarzenie dotyczace tej jednostki zapisane w bazie Bestii (sprawozdania, uchwały). Jeżeli jednostka nam sie nieopatrznie "przeslizgnela" do nastepnego roku musimu usunac wszystko co jej dotyczy w nowym roku (sprawozdania jednostkowe i zbiorcze) i ustawic date konca na ostatni dzien roku poprzedniego. Jezeli nie da sie tego zrobic, z roznych wzgledow (np blokujace statusy sprawozdan), nalezy usunac ja w mozliwie najblizszym dopuszczonym okresie. Wtedy sprawozdania dla niej beda "martwe" i nieszkodliwe i generowane do konca kwartalu ktory obejmuje data do (beda jak taki typowy smiec), ale niestety odbije sie to w raporcie brakow sprawozdan (na poziomie RIO i MF, dlatego nalezy sie liczyc z telefonami wyjasniajacymi ta sprawe)
3. Jezeli jednostka przestala funkcjonowac w trakcie roku budzetowego - usuwamy ja ZAWSZE z ostatnim dniem roku.
4. Jednostki nigdy nie usunie sie bez sladu - wpadnie do "worka" Nieistniejace". Dlaczego? Bo jej dane sa potrzebne Bestii przy pracy w kontekscie okresow wczesniejszych, wtedy, kiedy jednostka istniala.


W zwiazku z powyzszym konkluzja jest jasna: DBAJMY O SLOWNIKI JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH!!! Pamietajmy o wlasciwym typie jednostki, o datach waznosci od do, o wlasciwej wiodacej klasyfikacji budzetowej i symbolu (sprawozdania Rb-3x). Jezeli tak bedzie to gwarantuje, ze zadne takie problemy Panstwa nie dotkna.

uff... sie rozpisalem... ameryki nie odkrylem icon_wink.gif pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może źle się wyraziłem, ale chodzilo mi o to że musiałem miec założone jednostki w administarcji a nie sprawozdania jesdnostkowe, a czy jak są one założone to automatycznie nie tworzą sie sprawozdania jednostkowe?
A w tym roku miałem sprawozdania roczne za tamten rok (2006) więc nie mogłem ich przecież usunąć. Miesięczne nie mamy otwierane wogóle, więc nie miałem napewno żadnego
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Wrz 30, 2022 6:29 pm    Temat postu: Useful SEO Service TipsSite Odpowiedz z cytatem

In reply to the person talking about monthly link building packages,free backlinks for your website,local web designer,external backlinks seo,etsy keywords,ahrefs backlink building,haro link,wikipedia backlinks service,best web development services,find broken backlinks,buy backlinks fiverr,seo media,custom web design,backlinks 2018,backlink pro,backlinks and domain authority,website development company,reddit dofollow backlinks,site rank, I recommend this recommended website services for greater seo traffic for web 2.0 profile creation,high da backlinks list 2021,freelance seo services,best backlink provider,disavowing links,do follow profile backlinks,backlink profile list dofollow,web coding,local search engine,buy link building services,web 2.0 backlinks sites,profile backlink website list,broken link building,small business website design,high pr link building,seo leads,high domain authority sites for backlinks,buy backlink service,high pagerank backlinks,studio web design,also. See More Updated SEO Service Details 7691b8a
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob Paź 01, 2022 7:22 pm    Temat postu: Great Packaging Machine Advice Odpowiedz z cytatem

In response to the person talking about sustainable packing solution, glass bottles vs cans beer, why is secondary packaging so important, cardboard wrap around tray, secondary packaging equipment canada, can pack automation, self-healing packaging, micro brewery cardboard packing machine, soda can packer, compact cartoning machine, packaging automation industry, secondary packaging machines canada, robotic item picker, automatic side loader, combined cardboard film packaging, buying packaging machine, automatic filling machine, tray packer, e-commerce packaging considerations, I can vouch for this Process improvement indutrial for improvement of productivity, canadian packing machines, canadian packaging machine manufacturer, beer packaging machine made in canada, 24 pack beer packer, very compact packaging machines, turnkey packaging solutions, milk production companies packaging, baumer wrap around case packer, wrap around paker, machine multi format beer packaging, side loader variety packs, side loading packing machine, beer packaging machine montreal, automatic sealing packing machine, easy to use case packer, quality improvement machine, collect data packaging, reduce maintenance packaging machine, improve brand recognition, also. See More Excellent Packaging Machine Details d30db66
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Lis 07, 2022 11:27 pm    Temat postu: Top Rated Cooling Details Odpowiedz z cytatem

In reply to the man talking about solutions heating and air, heating and cooling installation, heating system repair, heating and air conditioning systems, furnace near me, air care heating and air conditioning, I highly suggest this new cooling service advice or 5 star heating and air, heating and cooling air conditioner, richards heating and air, climate heating and cooling, furnace technician near me, ac tune up near me, alongside all this recommended heating service details alongside all geothermal repair near me, armstrong heating and cooling, evergreen heating and air, emergency heating repair, oil heating engineer, gas heating engineer near me, on top of this top rated cooling service site which is also great. also have a look at this awesome air quality service tips alongside all brennan heating and air, home heating and air conditioning, furnace tune up, boiler maintenance, gas boiler servicing near me, oil furnace maintenance, not to mention this useful cooling service site on top of american standard heating and air conditioning, local furnace repair, plumbing heating, hvac commercial companies, old york heating and cooling, 24 hour heating repair near me, and don't forget top rated heating service advice which is also worth a look. i also recommend this great heating service blog as well as ductless heating system, my guy heating and air, cascade heating and air, affordable heating and air, boiler repair service, comfort heating and cooling, not to mention this awesome cooling service site not to mention furnace installation near me, emergency air conditioner repair, fred's plumbing, geothermal heat pump installation, mini split ac installation, heater tune up, and don't forget best air quality service info alongside all pioneer mini split installation, high efficiency cooling & heating inc, valley heating, air conditioner contractors near me, gas boiler servicing near me, heating and air conditioning companies, which is also great. finally, have a look at this best heating service url with central heating service, steam boiler maintenance, legacy heating, all service heating and air, boiler installation near me, furnace inspection, for good measure.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź