Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 497 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 159205709
 

RIO :: Zobacz temat - termin urzedy skarbowe
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

termin urzedy skarbowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Problemy merytoryczne sprawozdawczości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
a jak są nadpłaty w cit to wiadomo przepisać do sprawozdania Rb-27S . ale wytanie przepisując te nadpłaty maja sie zgadza z księgami budżetu gminy??? mamy je jakoś zaksięgować na 224? jeśli tak to jak ???? nie mam pojęcia ....
czy tylko w jednostce budżetowej w urzędzie ??? jeśli tak to jak ??? 720/221 nadpłaty ??? czy jak ??? proszę o pomoc ;-/



tez jestem ciekawa jakie sa praktyki w waszych gminach??
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co wpisujecie w kolumnie 9 sprawozdania Rb 27S ("należności ogółem") jeżeli z informacji MF o udziałach w PIT wynika że są należności pozostałe do zapłaty żeby było zgodne z tym:
"Zgodnie z § 3 ust. 3 pkt 6 załącznika nr 39 do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 16 stycznia 2014 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej (Dz. U. poz. 119, z późn. zm.) w sprawozdaniu rocznym Rb-27S w kolumnach "Należności", "Dochody wykonane", "zaległości netto" i "nadpłaty" kwoty udziałów jednostek samorządu terytorialnego we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych powinny być zgodne z kwotami wykazanymi w informacji zamieszczonej na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.
Czy kwota należności wynika z Waszej ewidencji księgowej?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja księguję dochody otrzymane w urzędzie 130/221, przypis na podst. danych MF (należności pozostałe do zapłaty pomniejszone o zaległości i zaległości - mam do tego 2 konta analityczne) 221/720, odpis (nadpłaty) 720/221. Dochody przekazane przez US, które wpłynęły do mnie po 1 stycznia a dotyczą grudnia księguję w grudniu na 222/720.

W organie księguję wszystko co się wiąże z dochodami wykonanymi tj. wpłata 133/224, przypis na podst. inf. MF (doch. wykonane) 224/901 albo odpis 901/224.
I póki co wszystko mi się zgadza z inf. MF, tj. należności pozostałe do zapłaty i nadpłaty mam w jednostce a to co jest wykonane w inf. ale jeszcze nie wpłynęło (w grudniu) mam na 224 w organie.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawozdanie US wykonanie = 901 , dlatego księguję poprzez konto 224.W jednostce -221
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak należy odpowiednio zaksięgować
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aby wynikało to z naszych ksiąg oraz RB
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadpłaty i należności wprowadzam ręcznie do sprawozdania. Raczej nie muszą one wynikać z naszej ewidencji księgowej tylko z informacji PIT Urzędów Skarbowych.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.rio.gov.pl/modules.php?op=modload&name=phpBB2&file=posting&mode=topicreview&t=24665&sid=d7d919508b971759f0eb3f882209f474 był już podobny temat
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli mamy w info o PIT należności pozostałe do zapłaty tzn że wzrosła kwota w poz dochody wykonane więc należy to doksięgować 224/901 tak?
więc wynika należność z ksiąg

idąc krok dalej pytanie:
udziały w PIT otrzymane w styczniu mamy zaksięgowane tez 224/901 i zgodnie z wytycznymi wykazujemy w RB-N w poz depozyty w bankach, jak więc w RB-N wykazać te należności z tyt PIT?


n
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

]
- w sprawozdaniach Rb-27S na koniec każdego kwartału oraz na koniec roku jednostka zobowiązana jest wykazywać oprócz wykonania planu, również należności,
Nadpłata nie stanowi ani należności z tytułu dochodów budżetowych ani zobowiązań, brak jest podstaw do jej wykazywania w sprawozdaniu.

Nadpłata jest należnością od Urzędu Skarbowego, tym samym należy ją wykazać w sprawozdaniu finansowym za 2010 r. (bilansie) w pozycji należności od budżetu.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, błędna powyższa odpowiedź, skopiowana z innego tematu.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
]
- w sprawozdaniach Rb-27S na koniec każdego kwartału oraz na koniec roku jednostka zobowiązana jest wykazywać oprócz wykonania planu, również należności,
Nadpłata nie stanowi ani należności z tytułu dochodów budżetowych ani zobowiązań, brak jest podstaw do jej wykazywania w sprawozdaniu.

Nadpłata jest należnością od Urzędu Skarbowego, tym samym należy ją wykazać w sprawozdaniu finansowym za 2010 r. (bilansie) w pozycji należności od budżetu.


przepraszam ale to chyba jakiś archaizm

n
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Państwa ma nadpłaty w info o udziałach powiatu w CIT?

Bo według mojej wiedzy to poz Należności = Doch Wykonane a Doch Otrzymane są wyższe o Nadpłatę

Jednak w info za IV kwartał wygląda to inaczej:
Doch wykonane = Doch otrzymane a Należności są pomniejszone o Nadpłatę

I żeby teraz to zaksięgować na danym US , żeby była nadpłata to muszę odksięgować 901/224 dochody i wtedy wykonane mi się nie zgodzą z informacją o tą kwotę.

Pomocy bo już nie wiem nic.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy księgowanie w urzędzie nadpłat i należności z tytułu udziału w PIT i CIT (221/720 lub 720/221) jest obowiązkowe? Z czego to wynika?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiecie czy zmieniły się zasady sporządzania sprawozdań przez Skarbówki bo wykazują teraz dochody wykonane równe przekazanym. Wcześnie dochody były równe należnością różniły się tylko przekazane dochody. Bo jak zaksięguję dochody wykonane wg Skarbówek nie będę miała nadpłat. Daj cie znać jak to teraz robicie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Problemy merytoryczne sprawozdawczości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 14 z 16

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź