Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 467 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 156571849
 

RIO :: Zobacz temat - Sporządzanie sprawozdania SP-1 - na co zwrócić uwagę
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

Sporządzanie sprawozdania SP-1 - na co zwrócić uwagę
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@ - Sprawozdanie podatkowe SP-1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Lut 14, 2018 11:56 am    Temat postu: Informacja o sposobie sporządzania sprawozdania SP-1 Odpowiedz z cytatem

Witam

Panie Adamie mam takie pytanie, wypełniam sprawozdanie Sp-1 w części A w stawkach podatku od nieruchomości w naszej uchwale oprócz pozycji budynki pozostałe (...) mam jeszcze pozycje garaże z tą samą stawką jak budynki pozostałe 7,77... czyli nie jest ona zróżnicowana... i teraz moje pytanie czy mam dopisać nową pozycje 1.11 garaże (choć czytam że nie ma żadnych przesłanek:)) czy jej nie dopisywać

pozdrawiam
Aneta
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Sro Lut 14, 2018 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Wolałbym się nie wypowiadać w tej kwestii, gdyż to pytanie powinno zostać skierowane do MF.
Wszystko zależy od tego, który wariant rozumienia "zróżnicowania stawki" przeważy. Kwotowo nie jest ona zróżnicowana .. ale z drugiej strony .. podstawy opodatkowania w tej grupie a i owszem ... icon_smile.gif

No i jeszcze jedno .. na pewno nie dopisujemy poz. 1.11 !!!
Jeśli już to różnicujemy stawki w poz. "1.9. budynki pozostałe ..." na
1.9.1 garaże
1.9.2. budynki pozostałe .. za wyjątkiem garaży ..."

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sro Lut 14, 2018 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i o taką odpowiedz mi chodziło icon_smile.gif krótko zwięźle i na temat... zrobię jak Pan zasugerował z różnicowaniem budynków na garaże i pozostałe..

Dziękuję za odpowiedz
pozdrawiam
Aneta
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 11:58 am    Temat postu: Problem ze sprawozdaniem podatkowym Odpowiedz z cytatem

Mimo, że wpisuję kwoty z komunikatów GUS w sprawie stawki podatku rolnego i leśnego, Besti@ "krzyczy", iż powinnam zmienić stawkę, bądź wpisać nr uchwały. Dodam, że stawkę podatku rolnego wpisałam w kwocie 52,49 zł zgodnie z MP (to samo w leśnym), rada gminy nie podejmowała uchwał w sprawie obniżenia stawek. Nie mogę zamknąć sprawdzania, bo są błędy uniemożliwiające jego podpisanie. Bezradna.[/img]
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli wpisano dokładnie CENY z komunikatów GUS, to KOMUNIKAT:

"o zmianie stawki lub wpisaniu uchwały"

nie ma szans się pojawić.

Jeśli NIE PODEJMOWANO uchwał - to na zakładce uchwały w poz. 4.3 i 4.5 NIC NIE DOPISUJEMY - stosowne dopiski pojawią się na wydruku.
Myślę, że właśnie próby podopisywania czegoś w zakładce Uchwały skutkują błędami uniemożliwiającymi wysyłkę.
Drugie podejrzenie .. zamiast CEN w podatku rolnym i leśnym podano przeliczone STAWKI .. (co jest błędem ..)

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 1:00 pm    Temat postu: Niestety Odpowiedz z cytatem

Proszę zerknąć
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 1:05 pm    Temat postu: Re: Niestety Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Proszę zerknąć

Na co ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypełniłam sprawozdanie, podpisałam elektronicznie, posiada status "do wysłania" nie mogę znaleźć w Bestii polecenia "wyślij". W którym miejscu tego szukać?
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Wypełniłam sprawozdanie, podpisałam elektronicznie, posiada status "do wysłania" nie mogę znaleźć w Bestii polecenia "wyślij". W którym miejscu tego szukać?


Przycisk "przygotuj do wysłania" znajduje się nieco na lewo od środka górnej części ekranu. Proszę spytać w swoim urzędzie osoby wysyłające sprawozdania RB (budżetowe) - one doskonale wiedzą gdzie ten przycisk jest i jak wysłać sprawozdania.

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w poz. 3.1 sprawozdania stawka/cen, po wpisaniu ceny z komunikatu GUS 197,06 cały czas pokazuje błąd na żółto - Reguły rachunkowe. Czy to normalne u wszystkich ??
Można z tym błędem wysyłać ?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
w poz. 3.1 sprawozdania stawka/cen, po wpisaniu ceny z komunikatu GUS 197,06 cały czas pokazuje błąd na żółto - Reguły rachunkowe. Czy to normalne u wszystkich ??
Można z tym błędem wysyłać ?


Mamy to samo. Puszczamy tak jak jest;)
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
w poz. 3.1 sprawozdania stawka/cen, po wpisaniu ceny z komunikatu GUS 197,06 cały czas pokazuje błąd na żółto - Reguły rachunkowe. Czy to normalne u wszystkich ??
Można z tym błędem wysyłać ?


Przed dokonaniem takie wpisu na forum warto byłoby przeczytać komunikat kryjący się pod ikonkami na ekranie.
Sprawa stałaby się wtedy jasna ...
Po pierwsze .. to nie BŁĄD tylko OSTRZEŻENIE .. (a każdy dokument w BeSTii zawierający "ostrzeżenia" można wysłać ).

Po drugie .. system wskazuje że NIE OBNIŻONO CEN .. na wszelki wypadek ..

Reasumując:
W gminach, w których nie obniżono cen (nie podjęto uchwał o obniżeniu cen ... na rok 2018) taki komunikat to coś naturalnego.
Można wysłać SP-1 w którym taki komunikat się pojawia.

Pozdrawiam
Adam Glębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sro Lut 21, 2018 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co zrobić jeśli w zakładce podatek od nieruchomości w poz. 1 .9 wpisałam kwotę do tego zaznaczyłam "zróżnicowano stawki" i utworzyłam poz. 1.9.1 wpisałam kwotę a w tym momencie z poz. 1 .9 usunęła się kwotę i nie ma możliwości jej dopisania ???
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Lut 21, 2018 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
A co zrobić jeśli w zakładce podatek od nieruchomości w poz. 1 .9 wpisałam kwotę do tego zaznaczyłam "zróżnicowano stawki" i utworzyłam poz. 1.9.1 wpisałam kwotę a w tym momencie z poz. 1 .9 usunęła się kwotę i nie ma możliwości jej dopisania ???


poszło, dziękuję za informację !
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lut 23, 2018 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
A co zrobić jeśli w zakładce podatek od nieruchomości w poz. 1 .9 wpisałam kwotę do tego zaznaczyłam "zróżnicowano stawki" i utworzyłam poz. 1.9.1 wpisałam kwotę a w tym momencie z poz. 1 .9 usunęła się kwotę i nie ma możliwości jej dopisania ???


poszło, dziękuję za informację !



Mam ten sam problem jak powyżej, zaznaczyłam "Różnicowanie stawki" i dodałam dodatkowa pozycję, zniknęla natomiast kwota stawki podstawowa. jak ja dodać?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@ - Sprawozdanie podatkowe SP-1 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź