Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 521 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 158583581
 

RIO :: Zobacz temat - Budżet 2020
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

Budżet 2020
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw Paź 24, 2019 11:24 am    Temat postu: edycja Odpowiedz z cytatem

pole edycja jest nieaktywne lub zawiera inne odwołania. nie można dokonać cofnięcia czynność.
w Załączniku nr 1 po kliknięciu w pole edycja pojawia się kreator icon_smile.gif
Mam wrażenie, że wzór z art. 243 (wskaźnik jednoroczny 8.2) też nie do końca jest prawidłowo wprowadzony. różnica ok 1 % na korzyść akurat. po sprawdzeniu kilkukrotnym wszystkich elementów.
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Czw Paź 24, 2019 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
tak coś czułem icon_sad.gif, można sobie poradzić wydrukiem częściowym ze strony głównej, ale już samej zmiany nie wydrukujemy.
Panie Adamie, lata n-3, n-2 i n-1 weryfikują dane ze sprawozdaniami. Problem pojawia się przy pkt 9.3.1, który służy wyliczaniu wsk. z art 243 a dotyczy on paragrafów związanych ze zwrotami środków UE i odsetkami od nich naliczonymi 291,295, 456. Skoro wyłączono par. 090, 291 i 295 (bo nie sa dotacjami i środkami o charakterze bieżącym) po stronie dochodowej w punkcie 9.1.1 to podobnie powinno być po stronie wydatkowej plus odsetki (par. 456). Czy jest jakiś pomysł na to?


Formuły określające wykazy paragrafów/grup - są zgodne z opublikowaną metodologią na stronie MF.
Trzeba by było sprawę przedyskutować ponownie z MF.

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Czw Paź 24, 2019 11:41 am    Temat postu: Re: edycja Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
pole edycja jest nieaktywne lub zawiera inne odwołania. nie można dokonać cofnięcia czynność.
w Załączniku nr 1 po kliknięciu w pole edycja pojawia się kreator icon_smile.gif
Mam wrażenie, że wzór z art. 243 (wskaźnik jednoroczny 8.2) też nie do końca jest prawidłowo wprowadzony. różnica ok 1 % na korzyść akurat. po sprawdzeniu kilkukrotnym wszystkich elementów.

Jakie pole "edycja" ???
Nigdy nie można było cofnąć czynności ... (więc o co tak naprawdę chodzi ??)

Wrażenie proszę potwierdzić konkretnym przykładem wskazując na rok oraz odpowiadające mu składowe.

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Czw Paź 24, 2019 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Adamie,
zgodnie z informacjami ze szkolenia z RIO, wskaźnik z poz. 8.2 (jednoroczny)
do 2025 roku do wyliczenia korzystamy ze wzoru= (1.1-9.1.1)-(2.1-9.3.1)+1.2.1
od 2026 roku =(1.1-9.1.1)-(2.1-9.3.1-2.1.3)
(celowo nie ująłem pozostałych pozycji bo nas nie dotyczą).

Zgodnie z tym co jest we wzorze systemu Bestia już w kolumnie wykonanie 2017 w poz. 8.2 do wyliczenia nie ujmuje się w liczniku sprzedaży majątku a ujmuje wydatki bieżące na obsługę długu.
Zastanawiam się czy MF ma inną interpretację z niż akurat "nasze" RIO czy w systemie jest błąd.
Pozdrawiam
[/b]
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Czw Paź 24, 2019 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
[...] Zgodnie z tym co jest we wzorze systemu Bestia już w kolumnie wykonanie 2017 w poz. 8.2 do wyliczenia nie ujmuje się w liczniku sprzedaży majątku a ujmuje wydatki bieżące na obsługę długu.
Zastanawiam się czy MF ma inną interpretację z niż akurat "nasze" RIO czy w systemie jest błąd.
Pozdrawiam
[/b]


Hmmm....
Nie bardzo wiem skąd wiedza, o wzorze dot. kol. 2017
Proszę uważnie obejrzeć wiersze techniczne (odkrywając je stosownym checkbox'em) opisane oznaczeniem:
8.2_v2020 (dla średniej 3 letniej)
8.2_v2026 (dla średniej 7 letniej)

Jest dokładnie tak jak podanym przykładzie (póki co MF i RIO - mają identyczne zdanie w kwestii wzorów).

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Czw Paź 24, 2019 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Dzień dobry.
Chcę utworzyć projekt budżetu na podstawie zeszłorocznych uchwał, po kliknięciu pojawia się następujący komunikat : Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu". Proszę o pomoc.



Witam
Mam podobnie. Ktoś znalazł rozwiązanie??
Proszę o pomoc
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Paź 24, 2019 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za informacje. tylko skąd My to wszystko mamy wiedzieć.
w poz. 8.2 w tabeli jest wskaźnik wg. wzoru obowiązującego od 2026 roku, dopiero po odkryciu wierszy technicznych (o czym dowiedziałem się od Pana) albo na podglądzie wydruku jest widoczny podział.
wiersz techniczny informuje, że wskaźnik jest liczony do 2024 roku?! czyżby?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Paź 24, 2019 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czemu 2024 już wiem icon_smile.gif
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Czw Paź 24, 2019 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może nieco więcej wiary w człowieka ? icon_wink.gif
Parę osób siedziało po nocach by najpierw przełożyć zawiłą myśl ustawodawcy na postać projektu zał. 1 WPF umożliwiający policzenie wskaźników określonych ustawą .. a następnie by sprawdzić czy te mechanizmy działają poprawnie ..
Do tego jeszcze Wykonawca który zrobił w tym przypadku całkiem dobrą robote z tym WPF ..

Na marginesie - przy poz. 8.2 nie ma żadnego wzoru w kol. Formuła.

A co do wskaźnika jednorocznego .. skoro średnia 2 letnia wyznacza limit po raz ostatni na rok 2025 .. to po co ją liczyć w dłuższym okresie ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Czw Paź 24, 2019 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Dzień dobry.
Chcę utworzyć projekt budżetu na podstawie zeszłorocznych uchwał, po kliknięciu pojawia się następujący komunikat : Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu". Proszę o pomoc.


Witam
Mam podobnie. Ktoś znalazł rozwiązanie??
Proszę o pomoc


Rozwiązaniem jest utworzenie pustego projektu budżetu i zapisanie go.
Następnie wchodzimy po kolei do załączników tegoż i korzystamy z kreatury "Pobierz pozycje z innych dokumentów".
Należy zaznaczyć wszystkie dokumenty z 2019 które mają zostać zsumowane do projektowanego załącznika (uwaga - należy wybrać albo dokumenty dot. projektu na 2019 albo uchwały i zarządzenia wpływające na budżet - ABY nie zdublować kwot).

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Czw Paź 24, 2019 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Adamie,
moja wiara jest ogromna, tym bardziej przy okazji zmian publikowanych na ostatni moment! Wielkie dzięki!
Pewne kwestie dziwią i proszę też zrozumieć "nas" klientów ostatecznych.
Temat 2024 już do mnie dotarł-zgoda.
8.2 nie ma wzoru w kol. Formuła, ale wyliczenia są na podstawie danych liczonych wg. wzoru od 2026 to mi Pan chyba przyzna i tu moje zdziwienie i aż się boję o zdziwienie radnych bo z wydruku nie wynika że 8.3 liczy się do 2025 ze średniej 3 letniej prawej kolumny 8.2 a od 2026 ze średniej 7 letniej z lewej kolumny 8.2 .
Jeszcze raz wyrazy szacunku za wykonywaną robotę!
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Czw Paź 24, 2019 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Panie Adamie,
moja wiara jest ogromna, tym bardziej przy okazji zmian publikowanych na ostatni moment! Wielkie dzięki!
Pewne kwestie dziwią i proszę też zrozumieć "nas" klientów ostatecznych.
Temat 2024 już do mnie dotarł-zgoda.
8.2 nie ma wzoru w kol. Formuła, ale wyliczenia są na podstawie danych liczonych wg. wzoru od 2026 to mi Pan chyba przyzna i tu moje zdziwienie i aż się boję o zdziwienie radnych bo z wydruku nie wynika że 8.3 liczy się do 2025 ze średniej 3 letniej prawej kolumny 8.2 a od 2026 ze średniej 7 letniej z lewej kolumny 8.2 .
Jeszcze raz wyrazy szacunku za wykonywaną robotę!


Ten nasz kawałek prac .. to z szacunku dla tego co przed Wami.
A co do samego wzoru WPF - odbiurokratyzowywanie poprzez cięcie liczby wierszy nie zawsze przynosi oczekiwany efekt.
Ewidentnym tego przykładem jest poz. 8.2 - którą na wydruku podzielono na dwie icon_wink.gif choć w rozporządzeniu tego nie ma ...
Ale kto komu zabroni wstawić flamastrem kreskę na papierze icon_wink.gif
Nie było innego sposobu aby Radni dostali info o OBU wersjach wskaźnika jednorocznego.
No i jeszcze jedno .. Radny też obywatel - prawo znać powinien.
Wydruk projektu WPF pokazuje de facto dane z prawej i lewej strony wzoru odpowiednio do okresu stosowania reguł limitujących możliwość uchwalania budżetu - więc pozostanie im zerknięcie na wpis :
TAK - "Spełnia"
NIE - "Nie spełnia"

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Pią Paź 25, 2019 10:49 am    Temat postu: Budżet2020 Odpowiedz z cytatem

Witam.Pierwszty raz będę robić projekt budżetu Proszę o pomoc w SJOBesti od czego zacząć ?
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Pią Paź 25, 2019 10:57 am    Temat postu: Re: Budżet2020 Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Witam.Pierwszty raz będę robić projekt budżetu Proszę o pomoc w SJOBesti od czego zacząć ?


SJO BeSTi@ nie jest właściwym narzędziem do przygotowania projektu budżetu.
W SJO można wyłącznie przygotować plan finansowy do projektu, który jest następnie scalany w BeSTii wraz z innymi tego typu planami do projektu budżetu.

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Pią Paź 25, 2019 1:03 pm    Temat postu: Bestia Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o plan finansowy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź