Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 1120 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 162600143
 

RIO :: Zobacz temat - błędna nazwa jednostki
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

błędna nazwa jednostki
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 4:02 pm    Temat postu: błędna nazwa jednostki Odpowiedz z cytatem

problem z wczytaniem xml komunikat podaje błędna nazwa jednostki sprawdzone kody jednostki nazwa i cały czas pojawia się ten komunikat.
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informację icon_smile.gif - tyle że ona zupełnie nic nie wnosi icon_sad.gif
Zupełnie nie wiadomo czego oczekuje autor posta, jakie są te dane w pliku XML..

Ten post trafił chyba na niewłaściwe forum - proponuje przedzwonić do dostawcy programu generującego ów błedny plik XML.

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kod jednostki musi byc taki sam jak jst
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 8:43 am    Temat postu: błędna nazwa jednostki Odpowiedz z cytatem

Proszę o pomoc ......chciałam dokonać próby eksportu sprawozdania Rb-27S z systemu Budżet (wer. 5 4.40.304) do SJO Bestia, a więc w SJO Bestia rozwinęłam Sprawozdania I kw 2010 sprawozdania jednostkowe, UGiM Rb-27S, otworzyła Plik, Import z pliku XML i pojwiła się informacja iż "Import sprawozdanie nie powiódł się:Brak prawidłowej jednostki".
Sprawdziłam dane jednostki, są zgodne.
Zadzwoniła do RIO co może być przyczyną, no prawdopodobnie system Budżet (tu sprawozdania są generowane w DBF) nie współgra z SJO Bestia.
Zadzwoniłam do firmy REKORD co w takiej sytuacji, powiedziano mi jest nam potrzebna wersja Budżetu 7, która generuje sprawozdania w XML-u.
Chciałabym uzyskać informację czy aby na pewno tu tkwi błąd.....???
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam ten sam problem. Program księgowy mam z firmy SIGID z Poznania. Zmieniałam w ustawieniach dane do pliku xml, Gmina..., Urząd Gminy..., Urząd Gminy w .... (tak jak jest bestii), wszystkie próby spełzły na niczym! Nie da się zaimportować sprawozdania do Bestii
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Kwi 12, 2010 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Miałam dokładnie ten sam problem, czyli brak prawidłowej jednostki w Bestii. Jednostki podległe nie korzystają jeszcze z SJO Bestia. Zadzwoniłam do firmy Sputnik i dzięki podpowiedzi Pana z pomocy przy sprawozdaniach - udało się. Należy wygenerować puste sprawozdanie z Bestii dotyczące konkretnej jednostki i wyeksportować je do pliku xml i otworzyć przez edycję. Następnie poprzez edycję otworzyć sprawozdanie otrzymane z jednostki w pliku xml i krok po kroku przeanalizować zawartość nagłówka dotycząca nazwy jednostki, kodów, regonu itp. Musi być co do znaczka identyczne. Można poprzez kopiowanie odpowiednich danych z wyeskportowanego pliku z Bestii i wklejanie ich w odpowiednie miejsca w nagłówku otrzymanego z jednostki sprawozdania doprowadzić do zgodności nazwy. Mam nadzieję, że Wam też się uda.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Kwi 12, 2010 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam tak samo jak wy
puste sprawozdanie a w nim
brak jednostki jak nic
i cóż zrobić nam z tym?
Program z firmy Radix
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Kwi 12, 2010 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co w takim przypadku, to niestety nie wiem, bo ja po eksporcie z Bestii pustego sprawozdania miałam w nagłówku dane dotyczące jednostki tak jak założona w Bestii w module Administracja. A sprawozdanie dostałam w xml z Vulcana. Ale to raczej nie ma nic do rzeczy. Może pan ze Sputnika pomoże (nr telefonu 616240060). Powodzenia!
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 13, 2010 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla programu Radix, w polu regon nie tworzy 5 spacji po numerze regon, a w Besti jest to wymagane.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Dla programu Radix, w polu regon nie tworzy 5 spacji po numerze regon, a w Besti jest to wymagane.



Dziękuję za tą uwagę, bo bym nie ruszyła z importem sprawozdań.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 3:04 pm    Temat postu: Rozwiązanie Odpowiedz z cytatem

Aby to zadziałało należy wyeksportować z SJOBesti@ pusty plik ze sprawozdaniem do XML, później skopiować wszystko z nagłówka takiego XML do XML z programu FK... i zaczyta.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej właśnie wygenerować plik xml dla danej jednostki z BESTII a potem z programu, w którym przygotowujemy sprawozdania.

Trzeba porównać każdy symbol, każdą literkę czy jest taka sama, mała, duża litera, spacja, itd

jak to gra to musi być OK icon_smile.gif
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może należałoby pójść jeszcze inną drogą:
dostawcy systemów FK mogliby dopisać funkcję wczytującą dane o jednostce organizacyjnej z pliku XML wygenerowanego w BeSTii - wówczas zachowana byłaby pełna zgodność nazwy i wszelkich danych identyfikujących jednostkę.

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 11:43 am    Temat postu: prośba Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wszelkich danych identyfikujących jednostkę.


co ma identyfikacja przez Bestie jednostki skoro my mieszamy w xmlach i piszemy to co chce by było napisane. Jeżeli można mieć prośbę to jednak wolałbym aby poprzednia opcja (czyli import bez tych kontroli) była przywrócona bo nie dość, że wprowadza zamieszanie to zwiększa ryzyko popełnienia błędu. I tak my się pod sprawozdaniami podpisujemy,a więc zostawcie nam tą kontrolę.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteśmy producentem oprogramowania i chętnie udostępnimy naszym użytkownikom taką możliwość, tylko stwórzcie w Bestii eksport do xml danych jednostki. Chyba że Besti@ JST zawiera taką opcję, ale w SJO Besti@ nie znalazłam takowej.

Poza tym, mimo licznych naszych próśb, na stronie budżetjst.pl w dalszym ciągu zamieszczony jest uszkodzony plik dokumentacji we/wy. Za to Podręcznik Użytkownika jest z listopada 2008, więc chyba wypadałoby go zaktualizować. Skoro nie zamieszczacie aktualnej dokumentacji, to jak producenci programów FK mają się na bieżąco dostosowywać do zmian w Besti@?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź