Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 509 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 159669908
 

RIO :: Zobacz temat - TWORZENIE UCHWAŁY ZMIENIAJĄCEJ BUDŻET
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

TWORZENIE UCHWAŁY ZMIENIAJĄCEJ BUDŻET

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 5:08 pm    Temat postu: TWORZENIE UCHWAŁY ZMIENIAJĄCEJ BUDŻET Odpowiedz z cytatem

Uchwałę budżetową wprowadziłam w niepełnej szczegółowości. Teraz chcę stworzyć uchwałę zmieniającą budżet ale nie potrafię tego zrobić. Opiszę kolejne kroki mojego postępowania bo nie wiem co robię żle.
1.W midule uchwały zaznaczam na drzewku gałązkę uchwały i zarządzenia wpływające na budżet.
2.Klikam nowy i wybieram uchwałę zmieniającą budżet.
3.Nadaję numer uchwale, wybieram datę i zaznaczam załączniki w których chcę dokonać zmian i zapisuję to.
4. Otwieram załącznik, w którym chcę dokonać zmian np. wydatki.
5. Pojawia się budżet gdzie zamiast paragrafów pojawiają się grupy wydatków.
6. W kolumnie wartość wpisuję wprowadzaną zmianę na co program odpowiada, że Nie można zapisać wiersza ponieważ taki wiersz już istnieje.
I w tym momencie nie wiem co mam zrobić.

Próbowałam też innego sposobu: utworzyć uchwałę zmieniającą na podstawie ukłdu wykonawczego. Ale po stworzeniu tej uchwały w ten sposób okazałao się że zmiany pojawiają się w całkiem nowych wierszach, a nie w tych gdzie powinny one faktycznie się znaleźć.
Nie wiem co z tym zrobić.
Powrót do góry
Wojtek



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 488

PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. W jakiej szczegółowości były wprowadzone wydatki w uchwale budżetowej?
2. Ma Pani wprowadzony do Bestii układ wykonawczy powiązany z chwałą?
3. Czy w uchwale zmieniającej pozycje wydatków zostały rozbite jakby wg układu wykonawczego, ale zamiast paragrafów sa grupy paragrafów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Dział, rozdział, grupa.
2. Układ wykonawczy jest powiązany z uchwałą budżetową i oba te dokumenty zostały wysłane do RIO.
3. Dokładnie tak. W uchwale zmieniającej mam tyle wierszy co w układzie wykonawczym, tylko zamiast paragrafów są grupy paragrafów. Więc odszukuję wiersz w którym chcę wprowadzić zmianę i nie mogę jej wprowadzić bo program odpowiada:"nie można zapisać wiersza ponieważ taki wiersz już istnieje"

Czas biegnie bo uchwałę trzeba wysłać, a ja nie potrafię jej stworzyć.
Powrót do góry
Wojtek



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 488

PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak więc mamy błąd w Bestii. Już się z nim spotkałem. Na dzień dzisiejszy rozwiązanie jakie znalazłem jest tylko jedno.

Proszę usunąć uchwałę zmieniającą, usunąć powiązanie układu wykonawczego z uchwałą, utworzyć jeszcze raz uchwałę zmieniającą. Wtedy powinno być dobrze.

W takim ustawieniu Bestia prawidłowo pokazuje dane ale tracimy porownanie układu z uchwałą.

Błąd należałoby zgłosić do Sputnika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcale to nie chce działać. Próbowałam tworzyć i usuwać tą uchwałe chyba kilkanaście razy raz majac do niej zrobiony układ wykonawczy, a raz nie i nic nie działa. Nie chce zapisywać zmian. Poza tym pojawia się jeszcze inny problem. Gdy tworzę nowy wiersz to zamiast zapisać dane w nowym wierszu dopisyje je do już istniejącego wiersza.
Powrót do góry
Wojtek



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 488

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To działa bo sam sprawdzałem mając identyczny błąd. Coś Pani źle robi. Nie wiem co Pani usuwa, bo wysłanych dokumentów usuną się nie da. Prosiłem o usunięcie tylko uchwały zmieniającej.

I najważniejsze: czy Pani usunęła powiązanie układu wykonawczego z uchwałą start z poziomu układu? Po usunięciu powiązania należy dopiero tworzy uchwałę zmieniającą.


Co do problemu dopisywania danych do istniejących pozycji to nie jest to błąd - dzieję się tak, gdyż tak ma Pani ustawione prawdopodobnie w Administracji -> Opcje -> Zachowanie przy wprowadzaniu istniejącej pozycji (tu Pani ma zapewne ustawione DODAWAJ). Jeżeli chce Pani aby system nie umożliwiał dodawanie wierszy z taką samą podziałką klasyfikacji to neleży ustawic BLOKUJ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź