Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 745 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 159569286
 

RIO :: Zobacz temat - Lista pobożnych życzeń :)
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

Lista pobożnych życzeń :)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 61, 62, 63  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 12:35 pm    Temat postu: Lista pobożnych życzeń :) Odpowiedz z cytatem

Mam propozycję: umieśćmy w tym wątku propozycje (czyli co komu potrzeba w Bestii) zmian, ulepszeń itd.
Ja zacznę, bo marzy mi sie kilka rzeczy:
1. Pisałam o tym kiedyś wcześniej ale niestety zero odzewu - wydruk planu wydatków i dochodów wg RIO taki, żeby łapał tylko same zmiany wykazywane w zarządzeniu (układzie wykonawczym). Bez pokazywania stanu obecnego, tylko i wyłącznie same zmiany pogrupowane tak, jak chce RIO icon_smile.gif
2. Żeby przy wydruku mozna było wybrać również opcję taką, że np. najpierw są zgrupowane zwiększenia planu, a dopiero potem zmniejszenia. Bo w tej chwili wszystko jest pomieszane icon_smile.gif Jeśli komuś taka opcja odpowiada, to niech ma możliwość korzystania z niej, ja jednak wolę mieć pogrupowane.
3. Niech zacznie działać raport "Informacja do oceny budżetu" bo nie działa, a bardzo by sie przydał.
4. Byłoby miło, gdyby Bestia wpuszczała zarządzenia zmianiające budżet w szczegółowości tylko dział i rozdział, a nie wymuszała paragrafy. Ja w tej chwili wcale nie wprowadzam takich zarządzeń, bo mam je w niepełnej szczegółowości (takiej jak cały budżet) i z tego co wiem, to jest to prawidłowe, a mimo wszystko Bestia nie pozwala.

To na razie tyle, jak mi sie jeszcze coś przypomni, to dopiszę. Jeśli ktoś ma inne życzenia, to bardzo proszę. A osoby mogące coś zadziałać w tym temacie proszę o odzew i informację, czy takie zmiany sa możliwe icon_smile.gif
Pozdrawiam wszystkich niebędących na urlopie
Ewelina
Powrót do góry
Maciej_Bak



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 157
Skąd: ...

PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

icon_smile.gif

To będzie mój wątek ulubiony!!!

Może Marcin Flor wpisze tutaj też swoją wizję z wątku:
http://www.rio.gov.pl/modules.php?op=modload&name=phpBB2&file=viewtopic&t=7599

I może faktycznie się w jednym miejscu zbiorą się życzenia zarówno pobożne jak i nie...

Ja swoich tutaj nie wpiszę - bo musiałbym nad tym postem siedzieć ze 3 dni, ale bardzo chętnie popatrzę co najważniejsza grupa użytkowników (JST) tutaj wpisze....


Pozdrawiam

Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Maćku za przyszpilenie wątku icon_smile.gif Sytuacja opisana przez Marcina Flor praktycznie pokrywa się z sytuacją, jak panuje u nas i też bardzo by nam ułatwiło życie, gdyby podległe jednostki mogły działać w Bestii (teraz też mamy inny program, z którego importujemy dane).
A mnie to sie jeszcze marzy jedna rzecz: żeby jednostki mogły przesyłać propozycje zmian w planie, bo w tej chwili po prostu przynoszą je na kartce icon_smile.gif Tak byłoby łatwiej, gdyby wprowadzenie zmian do planu ograniczało się do akceptacji, zmiany lub odrzucenia propozycji z podległych jednostek. Ale to juz taka futurystyczna propozycja icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Ewelina
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ TO WCALE NIE JEST FUTURYSTYCZNA sytuacja.
BeSTi@ POSIADA taką możliwość.
Wystarczy:
1) utworzyć i skonfigurować konta dla użytkowników z jednostek
2) zainstalować aplikację w jednostkach i podłączyć ją poprzez intrenet do bazy danych w urzędzie
3) nauczyć obsługi BeSTi@ pracowników jednostek

Zalety:
1) sprawozdawczość jednostkowa sporządzana bezpośrednio przez jednostkę
2) sprawozdawczość zbiorcza - generowana przez system na podstawie danych jednostkowych (agregacja danych trwa około 5 minut)
3) przegląd i możliwość analizy sprawozdawczości jednostkowej od razu w jednej aplikacji
4) dostęp do funkcjonalności modułu planistycznego - w tym także do kreatorów tworzących zmiany w budżecie lub w układzie wykonawczym na podstawie WYYBRANYCH planów finansowych (tu przydatne są statusy dokumentów planistycznych)

Wady:
Jest ich kilka - w szczególności na początek spory opór pracowników jednostek, trochę problemów technicznych jakie należy rozwiązać przy wdrażaniu tego rozwiązania.
Jednakże moim zdaniem wady te są i tak mniejsze niż zalety.


Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DariuszF



Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 337

PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adamie, wszystko jest OK, ale w teorii. Uwzględniając wszystkie za i przeciw - wcale to nie jest takie proste.Ale służę wiedzą ofkors icon_wink.gif
_________________
Pozdrowionka icon_smile.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MarcinFlor



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 4

PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uff sprawozdania wysłane. Mogę wreszcie coś napisać od siebie.
Widzę, że nie tylko ja chciałbym mieć podział na zadania w bestii - to cieszy. Smuci, że tylko jedna jednostka wypowiedziała się w tej kwestii. Ale walczmy o zmiany może coś się uda. Myślę, że warto. Nie będę jeszcze raz opisywał moich argumentów, są tutaj.

http://www.rio.gov.pl/modules.php?op=modload&name=phpBB2&file=viewtopic&t=7599

Powiem tylko, że jeśli już jesteśmy skazani na bestię to wyduśmy z niej co się tylko da. Bo na razie wygląda to tak, że mamy program, który odpowiada w pełni MF i RIO (na pewno? co na to Maciek i Adam?), ale jst już nie do końca. Zróbmy jeszcze jeden krok i doprowadźmy do sytuacji , że przy pewnej dozie inwencji twórczej samorządów da się udostępnić bestię jednostkom podległym.

Pozdrawiam

Marcin Flor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciej_Bak



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 157
Skąd: ...

PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

icon_smile.gif


Ad. 1

Dla RIO BeSTi@ to też nie jest to ideał (nie będę wypisywał co bym chciał, bo bym musiał ślęczeć dwa dni! icon_biggrin.gif )

Ad.2

BeSTi@ w jednostkach organizacyjnych może działać - choć faktycznie wymaga to trochę zachodu...


Dodatkowo:

MF realizuje właśnie nowy projekt - "sprawozdawczość jednostek organizacyjnych"...

Projekt ma być uzupełnieniem do BeSTii...

Niestety obejmie tylko i wyłącznie sprawozdania budżetowe ( nie będzie w nim ani bilansów, ani planów finansowych)....



Pozdrawiam


Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie "życzeń" w stosunku do Bestii chciałbym dołączyć swoje :
1. w module Uchwały - w momencie gdy wprowadzamy zmiany w budżecie - np. Uchwała zmieniająca budżet - można było od razu przyporządkować odpowiednie kwoty w paragrafach do danej jednostki organizacyjnej. Często dzieje się tak ,iż tą samą kwotę trzeba wpisywać dwa razy. Załącznik - Wieloletni plan inwestycyjny - nie działa prawidłowo, nie zapamietuje zmian wprowadzonych wcześniej i w konsekwencji trzeba wszystko nanosić od nowa a jeżeli ten załącznik zawiera kilkanaście pozycji rozłożonych na klika lat to jest co nanosić.
2. w module sprawozdania - Jst muszą sporządzić i wysłać do RIO z Bestii sprawozdania Rb - 27 ZZ oraz Rb - 50 z dochodów i z wydatków ( chociaż nigdzie nie jest zapisane iż muszą je wysłać z Bestii elektronicznie do RIO ). Wiele jst z województwa np. mazowieckiego, które otrzymują dotacje z MUW w W-wie muszą w/w sprawozdania sporzadzać w ISRB - Internetowy System Raportów Budżetowych. Chodzi oto aby dwa razy nie klepać tych samych danych tylko aby można było albo wykonać eksport sprawozdań do tego systemu albo odwrotnie.
To tyle, icon_wink.gif
Pozdrawiam użytkownik Bestii
Powrót do góry
DariuszF



Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 337

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie pierwszej części pierwszego życzenia powiem tak: wprowadzamy zmiany planów finansowych j.o. i na tej podstawie z automatu robimy uchwałę zmieniającą.
Załączniki inwestycyjne - rzeczywiście ręce opadają.....
Rb-27ZZ, Rb-50 - to nie tak miało być, ale cóż - za dużo by pisać w tym temacie. Skwituję tak - polska rzeczywistość.....
_________________
Pozdrowionka icon_smile.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy są jakiekolwiek perspektywy zmiany tej "polskiej rzeczywistości" ? icon_cry.gif
Powrót do góry
Maciej_Bak



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 157
Skąd: ...

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

icon_smile.gif

Trzeba próbować!

A obowiązek sporządzania sprawozdań w ISRB wynika z...?
Właśnie - z czego?
Z niczego tak na prawdę...

Ja bym ich nie sporządzał w ISRB - chyba, że byłaby możliwość importu danych do ISRB w formacie xml....

Jak rozumiem - właścicielem i twórcą ISRB jest MUW w W-wie.
W sumie nic prostszego ( icon_wink.gif ) - trzeba ich tylko zmusić, żeby umożliwili import z xml... sądzę, że to na prawdę niewielka praca....

icon_smile.gif


Pozdrawiam

Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Macieju
Sporządzanie sprawozdań Rb - 27ZZ i Rb - 50 z dotacji i wydatków w Bestii i wysyłanie ich z Bestii do RIO też z niczego nie wynika ( brak podstawy prawnej ) . Natomiast MUW w W-wie jest dysponentem wyższego stopnia od którego jst otrzymują dotacje. ISRB jest systemem który na dzień dzisiejszy nie ma moźliwości eksportu danych np. w xml-u do Bestii. Może tak jak Pan pisze trzeba spróbować wywżeć wpływ na MUW aby ten system miał taką moźliwość. Chyba tak naprawdę nie pozostaje nic innego bo RIO będzie chciało sprawozdania w Bestii a MUW w ISRB.
Pozdrawiam icon_wink.gif
Powrót do góry
Maciej_Bak



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 157
Skąd: ...

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tutaj się jak najbardziej zgadzam!

(Faktycznie nie ma żadnego obowiązku wysyłania w systemie BeSTi@ tych sprawozdań. Na dodatek RIO otrzymują te sprawozdania tylko do wiadomości... icon_smile.gif Mogę się mylić - ale wydaje mi się,że nie są one dla nas (dla RIO) priorytetem...).

Niemniej jednak - wydaje mi się, że wygodniej dla samorządów byłoby, gdyby wszystkie sprawozdania były sporządzane w jednym programie - tym bardziej, że takowy program jest i w sumie dość nieźle funkcjonuje.

Sądzę, że warto nakłonić Urząd Wojewódzki do przyjrzenia się całej sprawie.

icon_smile.gif

Pozdrawiam

Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z kolei moim głębokim marzeniem odnośnie BeSti@ jest, aby w raportach działała opcja porównywania Rb-27S i Rb-28S z uchwałami. U mnie niestety nie działa. Pojawia się tylko komunikat, że:
"Nie można wyświetlić raportu.
Niepoprawnie zdefiniowane źródło danych Tabela.
An insufficient numbers of arguments were supplied for the procedure or function sb_PorownanieRb27sPlan."
Jeśli możecie drodzy współużytkownicy sprawdzić tą opcje u siebie i u was działa, to proszę o informacje (podpowiedź) co zrobić aby zadziałała.

Ponadto przyłączam się do postu dotyczącego przesyłania zmian przez SJO do JST w BeSTi@. Co prawda na dzień dzisiejszy w mojej JST korzystamy z planów finansowych jednostek w module Uchwały, ale po to aby się lepiej rozeznać w tym co jest w jakiej jednostce podległej.

Pozdrawiam icon_wink.gif
Powrót do góry
Maciej_Bak



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 157
Skąd: ...

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzę na wersji dla JST co z tym raportem (bo nie pamiętaj powiem szczerze .... icon_sad.gif ) i napiszę za jakiś czas.

Generalnie to coś się powinno niedługo zmienić w module raportowym dla JST w ogóle.


Ale mam tez prośbę do wszystkich którzy to przeczytają -
piszcie Państwo, co jeszcze możnaby w BeSTii zrobić (poprawić, uzupełnić, zmienić...).
We wrześniu odbedzie sie spotkanie zespołu, na którym bedziemy mogli postulować o zmiany.
Im więcej informacji otrzymamy - tym (być może) więcej uda się zrobić.


Pozdrawiam

Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 61, 62, 63  Następny
Strona 1 z 63

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź