Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 408 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 158609625
 

RIO :: Zobacz temat - Lista pobożnych życzeń :)
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

Lista pobożnych życzeń :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 59, 60, 61  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję!
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze napisać czy działa icon_smile.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli raport jest pusty to oznacza że formuła jest spełniona ? icon_wink.gif
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli sprawozdania mają statusy "do wysłania" lub "wysłano" oraz zestawienie jest puste to oznacza że w Rb-27s wszystkie wiersze się bilansują.
Przykro mi lecz w tym momencie nie jestem w stanie zmienić zachowania modułu "Raporty" tak aby były brane pod uwagę sprawozdania o innych statusach.

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki bardzo icon_wink.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę coś zrobić z Wieloletnim planem inwestycyjnym aby działał prawidłowo ? icon_cry.gif
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za podpowiedź dot. WPI.
Wiele razy powtarzaliśmy na stronach tego forum, iż WPI jest załącznikiem statycznym - który w zasadzie nie powinien być modyfikowany w ciągu roku.
W czym jest problem ? czy tylko w kwestii ujmowania zmian w WPI ? czy może w czymś jeszcze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej jst właśnie ten załącznik jest modyfikowany kilkanaście razy w roku i czy wysyłając uchwałę w Bestii mam nie wypełniać tego załącznika ? Za każdym razem terzeba wypełniać go od początku. Jest to po części " syzyfowa praca" icon_wink.gif
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż ..
Na tą chwilę niestety nie ma mozliwości innej obsługi tego załącznika.
Natomiast oczekujemy na realizacje zmiany w BeSTii, która umożliwi pobranie do nowego dokumentu POPRZEDNIEJ wersji WPI i umożliwi edycję.

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki icon_wink.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tematu pobozne życzenia ...
Może udałoby się rozdzielić fazę projektowania budżetu od otwierania koejnych lat przez MF ? i powstałaby osobna podzakładka gdzie byłby projekty budżetu i plany finansowe, które można byłoby drukować dla "władzy i rady" poźniej tylko kreatoem byśmy sobie importowali do właściwego dokumentu ?
Uważam, że przy takich opóźnieniach związanych z aktualizacją oprogramowania (która jest bezdyskusyjnie niezbędna) KONIECZNIE NALEŻY WPROWADZIĆ MOŻLIWOŚĆ PLANOWANIA BUDŻETU W ZAKRESIE PROJEKTU I PLANÓW FINANSOWYCH NIEZALEŻNIE OD OTWRCIA PRZEZ MF KOLEJNEGO ROKU !!!
Teraz wyjdzie na to, że będziemy musieli wklepywać to samo po jakichś arkuszach i innych programikach a później w BESTII, więc conajmniej 2 razy... icon_evil.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam kolejne życzenie, być może ono jest spełnione, tylko ja o tym nie wiem icon_smile.gif
Otóż: do tej pory urząd i podległe jednostki pracują na programie, który ma możliwość drukowania tzw. dynamiki wydatków (dochodów), czyli po prostu na podstawie sprawozdań miesięcznych robi wydruk tego, co wydarzyło się tylko w danym miesiącu. Ja na tej podstawie księguję sobie wydatki i dochody co miesiąc w budżecie, nie muszę np. od miesiąca października odejmować m-ca września, żeby wyksięgować różnicę.
Program ten jest świetny, tylko ma zasadniczą wadę: sporo kosztuje.
I teraz: czy w Bestii jest lub czy można zrobić raport, który będzie generował własnie takie zestawienia? Chciałabym zrezygnować z płatnego programu i robić całą sprawozdawczość urzędu i jednostek w Bestii. Oszczędzi mi to nieco czasu, bo do tej pory robiliśmy sprawozdania w tym programie a dopiero potem eksport do Bestii.
Aha, dodam, że mój najlepszy w świecie informatyk podłączył bestię we wszytkich podległych jednostkach i to nawet tych znajdujących się "na drugim końcu wsi" i to działa icon_smile.gif
Pozdrawiam
Ewelina
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dałoby się zrobić.
Niestety nie jest to zadanie banalne, które można wykonać od ręki.
Pomyślimy o tym icon_smile.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wojtek



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 488

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przesyłam kolejne życzenie przesłane mi przez jedną z gmin:

Wprowadzając dane do projektu budżetu po stronie dochodów w 1 zakładce "Projekty" mam możliwość uszczegółowienia zadań zarówno dochodowych jak i wydatkowych.
Na poziomie "Plany finansowe" brak jest możliwości wprowadzenia zadań dochodowych i jednocześnie brak jest możliwości przeniesienia tych zadań do zakładki (poziomu) "Projekty".

Zadania wydatkowe można wprowadzić na każdym poziomie, ale jeżeli zadanie jest wspólne to należy je powtórzyć tyle razy ile jednostek je realizuje. Proponuję wprowadzić możliwość wpisania większej ilości jednostek organizacyjnych lub zostawić bez przypisywania do jednostki, jako zadanie wspólne dla wszystkich jednostek organizacyjnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po ostanich telefonach doszedłem do wniosku, że trochę nieszczęśliwie rozwiązana jest sprawa uprawnień użytkownika do Układów Dokumentów Planistycznych.
Jak wiemy, układy dok. planistycznych znajdują się w Administracji i analogicznie uprawnienia do tychże zmienia sie w galęzi Administracja.

Życie pokazuje, że Administratorzy Bestii odbierają użytkownikom uprawnienia do calego modułu Administracja (co akurat jest chwalebne), ale w związku z tym, ze tam właśnie znajdują się prawa do układów dokumentów planistycznych to osoby robiące budżet nie mogą przejść obowiązkowego etapu konfigurowania szczegołowości załączników (zabranie uprawnień do całego modułu zabiera wszystkie prawa z nim związane i po komunikacie o utworzeniu układu dok. planistycznych, i zgodzeniu się, nie dzieje sie nic). Jeżeli natomiast szczegółowe uprawnienia do układu dok. planistycznych sa nadane, ale odebrany dostęp do całego modułu Administracja, to owszem, taki użytkownik może skonfigurowac szczegółowość w momencie tworzenia 1 dokumentu w roku, ale jak może go zmieniać w trakcie roku lub w momencie zauważenia że czegoś jednak brakuje, skoro nie ma dostępu do Administracji i gałązki "Układ dokumentów planistycznych"?

Może zatem wartoby było przenieść pozycje związane z uprawnieniami do układu dok. planistycznych z poziomu Administracja do np. Uchwał?
Nie każdy administrator chciałby udostępniać moduł Administracja tylko w celu umożliwienia dotarcia do konfiguracji załączników.

Temat poddaję pod dyskusję.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 59, 60, 61  Następny
Strona 4 z 61

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź