Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 9:23 am    Temat postu:

Jakie jest hasło do arkusza sprawozdania z realizacji art.30, nie potrafię nigdzie znaleźć
Gość
PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 11:22 am    Temat postu:

Czy do średniego wynagrodzenia nauczycieli za rok 2010 mogą być wliczone dwie trzynaste pensje? Tzn. jedna wypłacona na początku roku za 2009 rok i druga wypłacona w grudniu 2010 roku za 2010 rok?
Gość
PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 10:04 am    Temat postu:

program Płace Optivum - Vulcan Wrocław icon_wink.gif
Adam
PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 1:06 pm    Temat postu:

Z mojego punktu widzenia nic złego się nie stanie jeśli zostanie zaproponowana pełna ścieżka rozwiązania problemu ustalenia średniej w konkretnym programie (o ile jest dość popularny).
Dla mnie to bardziej wymiana doświadczeń użytkowników, którzy mają obecnie spory problem niż reklama.

Pozdrawiam
Adam Głębski
Gość
PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 12:02 pm    Temat postu:

znam jeden program płacowy który ułatwi sprawę wyliczeń ale nie wiem czy można podawać na forum ich nazwy?
Adam
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 4:04 pm    Temat postu:

Owszem - owo sformułowanie jest niefortunne.
Wynagrodzenia za styczeń-listopad nie stanowią problemu o ile składki przekazywane są terminowo - wówczas można powiedzieć w pewnym przybliżeniu że wydatki faktycznie poniesione to właśnie owe brutto.
Kłopot jest ze styczniem - przelew do ZUS za rok ubiegły i z grudniem - brak przelewu do ZUS (za to są zobowiązania niewymagalne).
Gość
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 3:59 pm    Temat postu:

W formularzach, które opracowało MEN nie ma wiersza na wyszczególnienie składek ZUS i podatku. Skoro mamy wykazywać wynagrodzenia w ujęciu kasowym, to w takim razie musielibyśmy zmniejszać każdy składnik o składki ZUS i podatek icon_eek.gif Ministerstwo powinno zająć stanowisko w tej sprawie. Myślę, że sformułowanie w KN "wydatki faktycznie poniesione" jest dość niefortunne i tak naprawdę chodzi o wynagrodzenie brutto osiągane przez nauczycieli.
Adam
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 3:46 pm    Temat postu:

A czemu mielibyśmy przypisywać składki ZUS do poszczególnych składników wynagrodzeń?
Gość
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 1:51 pm    Temat postu: średnie wynagrodzenie nauczycieli

Jak technicznie przypisać przelew składek zus do poszczególnych składników wynagrodzenia w rozbiciu na które robimy sprawozdanie, sami utrudnimy sprawę, najdokładniej byłoby przyjmować kwoty brutto, ale czy jest jakieś oficjane stanowisko MEN lub RIO?
Adam
PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 7:48 pm    Temat postu:

Szanowni Państwo,

Kłopot zaczyna się już w ustawie Karta Nauczyciela.
Właśnie owo niefortunne sformułowanie w art. 30a ust. 2 "wydatkami faktycznie poniesionymi na wynagrodzenia nauczycieli" które w praktyce budżetowej wskazuje wyraźnie na wykonanie KASOWE.

Pozdrawiam
Adam Głębski
Gość
PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 3:48 pm    Temat postu:

Nasz Organ Prowadzący uważa, że powinny być to kwoty faktycznie wypłacone, czyli np netto za grudzień i zobowiązania za listopad. Ja osobiście uważam, że powinno wykazywać się kwoty brutto, zgodnie z kosztami poniesionymi w danym miesiącu a nie wydatkami. Koszty można uzgodnić z księgowością. Myślę, że większość księgowych prowadzi analitykę kosztów z podziałem na nauczycieli, administrację i obsługę. Natomiast wydatki są księgowane zgodnie z podziałką klasyfikacji budżetowej i trudno wyszczególnić z tego tylko nauczycieli. Tym samym będzie to bardzo trudne do sprawdzenia, gdyż będzie opierało się w dużej części na ręcznych wyliczeniach. Pozdrawiam i czekam na opinie.
Gość
PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 10:09 pm    Temat postu: średnie wynagrodzenie nauczycieli

Obliczając średnie wynagrodzenie nauczycieli w sprawozdaniu wykazujemy kwoty brutto za dany miesiąc, czy kwoty faktycznie wypłacone tj. np. za grudzień: wypłata netto za grudzień i składki zus, podatek za listopad, jak należy prawidłowo rozumieć zapis w wyjaśnieniach MEN: kwoty faktycznie wypłacone?

Powered by phpBB 2.0.1 © 2001,2002 phpBB Group