Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 442 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 156526441
 

RIO :: Zobacz temat - system Bestia termin oraz propozycja OpenSource
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

system Bestia termin oraz propozycja OpenSource

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Informatyka w samorządzie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ggornisiewicz



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 10:33 am    Temat postu: system Bestia termin oraz propozycja OpenSource Odpowiedz z cytatem

Witam,

1) czy coś słychać na temat terminu udostępnienia systemu Bestia ?

2) Nie wiem czy konsorcjum zdecydowało już jaką wolna bazę zastosuje ale mam propozycję aby to był albo Postgres albo Firebird. Proponuję przyjrzeć się systemom do świadczeń rodzinnych dwóch fimr Amazis oraz Computerland które korzystają z Firebirda, klienci są pod windows a serwery np. pod linuksem, i w zasadzie nie ma znaczenia czy serwer działa pod windows czy pod linuksem, klient jest ten sam.
Lub gdyby zastosować ODBC możnaby sie pozbyć problemu z obsługą alternatywnych baz danych, i program Bestia mógłby współdziałać praktycznie z każdą bazą która ma sterowniki ODBC (oczywiście mogą być wyjątki ale np. oprogramowanie firmy RADIX używa ODBC i obsługuje MSSQL, PostgreSQL, Oracle a aplikacja jest ta sama bez rozróżnienia na bazy).

Firebird pracuje na następujących platformach:
32-bit Windows
Linux (i586 and higher)
Solaris (Sparc and Intel)
HP-UX (i386)
FreeBSD
MacOS X

Firebird jest wersję OpenSource komercyjnego produktu Interbase.

niestety PostgreSQL działa obecnie tylko pod Windows i Linux, natomiast w najnowszym wydaniu Solarisa ma zostać umieszczony PostreSQL na prośbę klientów Sun Microsystems.

polecam lekturę:
www.postgresql.org
www.firebirdsql.org
www.sun.com

Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 11:59 am    Temat postu: Re: system Bestia termin oraz propozycja OpenSource Odpowiedz z cytatem

1) czy coś słychać na temat terminu udostępnienia systemu Bestia ?
podobno styczeń... ale sprawozdania za IV/2005 w starym więc pośpiechu nie ma

2) Nie wiem czy konsorcjum zdecydowało już jaką wolna bazę zastosuje ale mam propozycję aby to był albo Postgres albo Firebird.
MSSQL - witaj w klubie monopolisty. Mam Postgresql na serwerze i też wolałbym jeden serwer baz danych a nie MSDE w co drugim komputerze.


[ciach]
być wyjątki ale np. oprogramowanie firmy RADIX używa ODBC i obsługuje MSSQL, PostgreSQL, Oracle a aplikacja jest ta sama bez rozróżnienia na bazy).
aplikacja RADIXU jest jednak inna dla postgresa a inna dla mssql.


Pozdrawiam,

Robert
Powrót do góry
ggornisiewicz



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 1:34 pm    Temat postu: Re: system Bestia termin oraz propozycja OpenSource Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
1) czy coś słychać na temat terminu udostępnienia systemu Bestia ?
podobno styczeń... ale sprawozdania za IV/2005 w starym więc pośpiechu nie ma

może nie ma pośpiechu, ale jeśli tempo będzie takie jakie jest to może się okazać że oprogramowanie zostanie udostępnione w połowie marca icon_wink.gif

2) Nie wiem czy konsorcjum zdecydowało już jaką wolna bazę zastosuje ale mam propozycję aby to był albo Postgres albo Firebird.
MSSQL - witaj w klubie monopolisty. Mam Postgresql na serwerze i też wolałbym jeden serwer baz danych a nie MSDE w co drugim komputerze.


no właśnie, byłoby pół biedy gdyby chociaż dało się MSDE uruchomić na innym systemie niż windows, przymierzam się do prób przetestowania MSDE pod WINE, zobaczymy co z tego wyjdzie...


Anonymous napisał:

[ciach]
być wyjątki ale np. oprogramowanie firmy RADIX używa ODBC i obsługuje MSSQL, PostgreSQL, Oracle a aplikacja jest ta sama bez rozróżnienia na bazy).
aplikacja RADIXU jest jednak inna dla postgresa a inna dla mssql.


hmmm... na zewnętrzu wygląda tak samo (m.in. również dostępne aktualizacje etc.) i nic nie wskazywało na to że jest inna icon_smile.gif natomiast pewnie zaszyli to w kodzie icon_smile.gif bo przecież dystrybuowanie kilku exeków byłoby bez sensu. Więc nie byłoby problemu zrobić to samo z Bestią ? i w zasadzie to miałem na myśli icon_smile.gif
tym bardziej że np. w DevCpp jest dostępna natywna obsługa np. mysql i postgresql w postaci bibliotek... napisanie dll'a dla wprawnego programisty nie byłoby zbyt trudne... a nawet jeśli aplikacja Bestia została napisana w C# można znaleźć rozwiązania obsługujące mysql czy postgresql właśnie w tym języku... ba można pójść dalej i przenieść środowisko .NET na platformę MONO... itd. ale myślę że głównie zależy to od chęci... tylko jak aplikacja Bestia ma się do wyznaczników Komisji Europejskiej ? gdzie jednym z filarów e-Government jest oprogramowania OpenSource ?
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ggornisiewicz



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 3:24 pm    Temat postu: Re: system Bestia termin oraz propozycja OpenSource Odpowiedz z cytatem

ggornisiewicz napisał:
Anonymous napisał:
1) czy coś słychać na temat terminu udostępnienia systemu Bestia ?
podobno styczeń... ale sprawozdania za IV/2005 w starym więc pośpiechu nie ma

może nie ma pośpiechu, ale jeśli tempo będzie takie jakie jest to może się okazać że oprogramowanie zostanie udostępnione w połowie marca icon_wink.gif

2) Nie wiem czy konsorcjum zdecydowało już jaką wolna bazę zastosuje ale mam propozycję aby to był albo Postgres albo Firebird.
MSSQL - witaj w klubie monopolisty. Mam Postgresql na serwerze i też wolałbym jeden serwer baz danych a nie MSDE w co drugim komputerze.


no właśnie, byłoby pół biedy gdyby chociaż dało się MSDE uruchomić na innym systemie niż windows, przymierzam się do prób przetestowania MSDE pod WINE, zobaczymy co z tego wyjdzie...


Anonymous napisał:

[ciach]
być wyjątki ale np. oprogramowanie firmy RADIX używa ODBC i obsługuje MSSQL, PostgreSQL, Oracle a aplikacja jest ta sama bez rozróżnienia na bazy).
aplikacja RADIXU jest jednak inna dla postgresa a inna dla mssql.


hmmm... na zewnętrzu wygląda tak samo (m.in. również dostępne aktualizacje etc.) i nic nie wskazywało na to że jest inna icon_smile.gif natomiast pewnie zaszyli to w kodzie icon_smile.gif bo przecież dystrybuowanie kilku exeków byłoby bez sensu. Więc nie byłoby problemu zrobić to samo z Bestią ? i w zasadzie to miałem na myśli icon_smile.gif
tym bardziej że np. w DevCpp jest dostępna natywna obsługa np. mysql i postgresql w postaci bibliotek... napisanie dll'a dla wprawnego programisty nie byłoby zbyt trudne... a nawet jeśli aplikacja Bestia została napisana w C# można znaleźć rozwiązania obsługujące mysql czy postgresql właśnie w tym języku... ba można pójść dalej i przenieść środowisko .NET na platformę MONO... itd. ale myślę że głównie zależy to od chęci... tylko jak aplikacja Bestia ma się do wyznaczników Komisji Europejskiej ? gdzie jednym z filarów e-Government jest oprogramowania OpenSource ?


żeby nie być gołosłownym:

Npgsql is a .Net Data Provider for PostgreSQL.
http://gborg.postgresql.org/project/npgsql/projdisplay.php

The official C++ client API for PostgreSQL. THIS PROJECT HAS MOVED to http://thaiopensource.org/development/libpqxx/

PostgreSQL JDBC Driver
All documentation and downloads are available from the main PostgreSQL JDBC website. http://jdbc.postgresql.org/
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ggornisiewicz



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 1:35 pm    Temat postu: Re: system Bestia termin oraz propozycja OpenSource Odpowiedz z cytatem

ggornisiewicz napisał:
ggornisiewicz napisał:
Anonymous napisał:
1) czy coś słychać na temat terminu udostępnienia systemu Bestia ?
podobno styczeń... ale sprawozdania za IV/2005 w starym więc pośpiechu nie ma

może nie ma pośpiechu, ale jeśli tempo będzie takie jakie jest to może się okazać że oprogramowanie zostanie udostępnione w połowie marca icon_wink.gif

2) Nie wiem czy konsorcjum zdecydowało już jaką wolna bazę zastosuje ale mam propozycję aby to był albo Postgres albo Firebird.
MSSQL - witaj w klubie monopolisty. Mam Postgresql na serwerze i też wolałbym jeden serwer baz danych a nie MSDE w co drugim komputerze.


no właśnie, byłoby pół biedy gdyby chociaż dało się MSDE uruchomić na innym systemie niż windows, przymierzam się do prób przetestowania MSDE pod WINE, zobaczymy co z tego wyjdzie...


Anonymous napisał:

[ciach]
być wyjątki ale np. oprogramowanie firmy RADIX używa ODBC i obsługuje MSSQL, PostgreSQL, Oracle a aplikacja jest ta sama bez rozróżnienia na bazy).
aplikacja RADIXU jest jednak inna dla postgresa a inna dla mssql.


hmmm... na zewnętrzu wygląda tak samo (m.in. również dostępne aktualizacje etc.) i nic nie wskazywało na to że jest inna icon_smile.gif natomiast pewnie zaszyli to w kodzie icon_smile.gif bo przecież dystrybuowanie kilku exeków byłoby bez sensu. Więc nie byłoby problemu zrobić to samo z Bestią ? i w zasadzie to miałem na myśli icon_smile.gif
tym bardziej że np. w DevCpp jest dostępna natywna obsługa np. mysql i postgresql w postaci bibliotek... napisanie dll'a dla wprawnego programisty nie byłoby zbyt trudne... a nawet jeśli aplikacja Bestia została napisana w C# można znaleźć rozwiązania obsługujące mysql czy postgresql właśnie w tym języku... ba można pójść dalej i przenieść środowisko .NET na platformę MONO... itd. ale myślę że głównie zależy to od chęci... tylko jak aplikacja Bestia ma się do wyznaczników Komisji Europejskiej ? gdzie jednym z filarów e-Government jest oprogramowania OpenSource ?


żeby nie być gołosłownym:

Npgsql is a .Net Data Provider for PostgreSQL.
http://gborg.postgresql.org/project/npgsql/projdisplay.php

The official C++ client API for PostgreSQL. THIS PROJECT HAS MOVED to http://thaiopensource.org/development/libpqxx/

PostgreSQL JDBC Driver
All documentation and downloads are available from the main PostgreSQL JDBC website. http://jdbc.postgresql.org/


i stało się, PostgreSQL jest już oficjalnie dołączony do Solarisa 10
http://www.sun.com/smi/Press/sunflash/2005-11/sunflash.20051117.1.html
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ggornisiewicz



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 1:36 pm    Temat postu: Re: system Bestia termin oraz propozycja OpenSource Odpowiedz z cytatem

ggornisiewicz napisał:
ggornisiewicz napisał:
Anonymous napisał:
1) czy coś słychać na temat terminu udostępnienia systemu Bestia ?
podobno styczeń... ale sprawozdania za IV/2005 w starym więc pośpiechu nie ma

może nie ma pośpiechu, ale jeśli tempo będzie takie jakie jest to może się okazać że oprogramowanie zostanie udostępnione w połowie marca icon_wink.gif

2) Nie wiem czy konsorcjum zdecydowało już jaką wolna bazę zastosuje ale mam propozycję aby to był albo Postgres albo Firebird.
MSSQL - witaj w klubie monopolisty. Mam Postgresql na serwerze i też wolałbym jeden serwer baz danych a nie MSDE w co drugim komputerze.


no właśnie, byłoby pół biedy gdyby chociaż dało się MSDE uruchomić na innym systemie niż windows, przymierzam się do prób przetestowania MSDE pod WINE, zobaczymy co z tego wyjdzie...


Anonymous napisał:

[ciach]
być wyjątki ale np. oprogramowanie firmy RADIX używa ODBC i obsługuje MSSQL, PostgreSQL, Oracle a aplikacja jest ta sama bez rozróżnienia na bazy).
aplikacja RADIXU jest jednak inna dla postgresa a inna dla mssql.


hmmm... na zewnętrzu wygląda tak samo (m.in. również dostępne aktualizacje etc.) i nic nie wskazywało na to że jest inna icon_smile.gif natomiast pewnie zaszyli to w kodzie icon_smile.gif bo przecież dystrybuowanie kilku exeków byłoby bez sensu. Więc nie byłoby problemu zrobić to samo z Bestią ? i w zasadzie to miałem na myśli icon_smile.gif
tym bardziej że np. w DevCpp jest dostępna natywna obsługa np. mysql i postgresql w postaci bibliotek... napisanie dll'a dla wprawnego programisty nie byłoby zbyt trudne... a nawet jeśli aplikacja Bestia została napisana w C# można znaleźć rozwiązania obsługujące mysql czy postgresql właśnie w tym języku... ba można pójść dalej i przenieść środowisko .NET na platformę MONO... itd. ale myślę że głównie zależy to od chęci... tylko jak aplikacja Bestia ma się do wyznaczników Komisji Europejskiej ? gdzie jednym z filarów e-Government jest oprogramowania OpenSource ?


żeby nie być gołosłownym:

Npgsql is a .Net Data Provider for PostgreSQL.
http://gborg.postgresql.org/project/npgsql/projdisplay.php

The official C++ client API for PostgreSQL. THIS PROJECT HAS MOVED to http://thaiopensource.org/development/libpqxx/

PostgreSQL JDBC Driver
All documentation and downloads are available from the main PostgreSQL JDBC website. http://jdbc.postgresql.org/


i stało się, PostgreSQL jest już oficjalnie dołączony do Solarisa 10
http://www.sun.com/smi/Press/sunflash/2005-11/sunflash.20051117.1.html
i tutaj
http://www.sun.com/software/solaris/enterprise_db.jsp
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiadam - kiedy będzie udostepniony program BeSTia - prawdopodobnie w lutym , bo 12 stycznia odbył sie odbór w MF - napewno uroczysty - tak samo jak w Zakopanem pod koniec 2005 roku, ale oficjalnie nikt panu nie odpowie - bo RIO nie jest stroną umowy, a i u nas też szwankuje przepływ informacji, nawet w ramach grupy G10.
IV 2004 rok - na starym oprogramowaniu - informacja juz podana, a co do nowego oprogramowania - czasu jest bardzo mało - wystarczy spojrzeć do kalendarza, nachodzi na siebie - nowe oprogramowanie - wykonanie budżetów za 2005 rok , i uchwalanie budzetów na 2006 rok ( bo nie każdy juz to zrobił) - i to gdy wszystko będzie działać, przykład Micompu jest dowodem ze różnie to bywa.
i niech moc bedzie z nami
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprostowanie wypowiedzi wcześniejszej - chodzi oczywiście o IV kw 2005 - przepraszam za błąd
Powrót do góry
ggornisiewicz



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Odpowiadam - kiedy będzie udostepniony program BeSTia - prawdopodobnie w lutym , bo 12 stycznia odbył sie odbór w MF -


czy oznacza to że jest znana wersja oparta o OpenSource ?

Cytat:
napewno uroczysty - tak samo jak w Zakopanem pod koniec 2005 roku, ale oficjalnie nikt panu nie odpowie - bo RIO nie jest stroną umowy, a i u nas też szwankuje przepływ informacji, nawet w ramach grupy G10.


to chyba jest odpowiedź na moje powyższe pytanie icon_sad.gif

Cytat:
IV 2004 rok - na starym oprogramowaniu - informacja juz podana, a co do nowego oprogramowania - czasu jest bardzo mało - wystarczy spojrzeć do kalendarza, nachodzi na siebie - nowe oprogramowanie - wykonanie budżetów za 2005 rok , i uchwalanie budzetów na 2006 rok ( bo nie każdy juz to zrobił) - i to gdy wszystko będzie działać, przykład Micompu jest dowodem ze różnie to bywa.
i niech moc bedzie z nami

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Nie Maj 23, 2021 12:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat umarł to system umarł. A tak dobrze się zapowiadał icon_lol.gif icon_lol.gif




________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
https://ruchalabym.pl/sex-kamerki/
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Wrz 20, 2022 1:30 pm    Temat postu: Best Keg Dispenser Blog Odpowiedz z cytatem

To the people asking about small keg dispenser, bomann beer dispenser, fizzics draft, peroni glass dispenser, seb beertender beer machine, krups sub beer machine, I highly suggest this best keg make or beer pump and cooler for home, 5 litre keg dispenser, beer tap coupler, commercial kegerator, bar draft beer dispenser, fizzics fz101 personal draft beer system, and don't forget this top keg item alongside all ivation full size kegerator, synek countertop craft beer dispenser, bottoms up beer dispenser for sale, beer systems for sale, avanti kegerator bd6000, home bar keg kit, not to mention this awesome beer item which is also great. Also have a look at this new keg item on top of perlick beer tap, kegerator 3 kegs, nutrichef automatic beer dispenser, tap keg kegerator, beer barrel dispenser, true 4 tap kegerator, on top of this new keg info on top of draft beer bottom filling, spt mini kegerator, half keg kegerator, perlick dds60, wall mount beer dispenser, tiger beer dispenser, on top of updated dispenser make which is also worth a look. I also suggest this useful keg model alongside all 5 keg beer dispenser, innovagoods beer tap, asahi beer dispensing machine for sale, beer tap kit, kegmeister kegerator, keg cooling system, and don't forget this top beer product as well as root beer dispenser, 20l beer dispenser, moretti dispenser, lidl beer dispenser, krups hopsy beer machine, garden beer pumps, as well as useful dispenser make which is also great. Finally, have a look at this new dispenser product for good measure. Check more Awesome Advertising Company TipsSite 8efb154
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Informatyka w samorządzie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź