Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 552 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 158476477
 

RIO :: Zobacz temat - Wysyłka Rb-27zz i Rb-50 systemem BeSTi@ do aplikacji TREZOR
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

Wysyłka Rb-27zz i Rb-50 systemem BeSTi@ do aplikacji TREZOR
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Na pewno Trezor idzie przez e-Puap. A tam komunikat o problemach i że coś tam będzie nie tak do 15.04 icon_smile.gif Sprawozdanie wysłane o 12.23. Status obecny "gotowy do przetworzenia". A to nie jest śmieszne

NIE ..
TREZOR nie idzie przez e_PUAP.
TREZOR korzysta z zupełnie innego rozwiązania teleinformatycznego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co jest grane. Wysłałam sprawozdania o 12.30 i mam status "Gotowe do przetworzenia". Czy to działa?
Powrót do góry
Daria



Dołączył: 18 Lut 2003
Posty: 14

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli został nadany nr referencyjny, to ja bym przyjęła, że zostało wysłane i czeka na odebranie, po czym spokojnie rozpoczęła weekend icon_smile.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawia mnie jedna rzecz, dzisiaj wysyłałam sprawozdanie Trezorem około 11 do 15 miałam status Gotowe do przetwotrzenia. Dzwoniłam do Urzędu Wojewódzkiego i pani w Trezorze nie widziała mojego sprawozdania. Jesteśmy Miastem na prawach powiatu i nasz kod jst w Bestii jest inaczej skonstruowany niż kod terytorialny GUS. Może Urząd Wojewódzki wpisując nas do Trezora powinien posługiwac się takim samym kodem co Bestia?
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takich przypadkach warto jest podać numer referencyjny dokumentu jaki widać w BeStii.
To odpowiednik numeru przesyłki poleconej.
Wtedy pracownik Urzędu Wojewódzkiego ma szansę odpytać Help-Desk TREZORa o to co dzieje się z danym dokumentem.
Nikt ze strony RIO ani od strony nadzoru BESTii nie ma wglądu w kwestie tego co dzieje się z danymi wysłanymi do TREZORa po nadaniu im numeru referencyjnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sob Kwi 11, 2015 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie techniczne:

Wysyłając sprawozdania Rb-50 (miasto na prawach powiatu) tworzymy osobno sprawozdania o dochodach (dla części gminnej i osobno powiatowej) oraz wydatkach, również osobno dla poszczególnych części. Generujemy je osobno dla rożnych odbiorców (np KBW i ŚUW) a co z RIO? Do RIO w tym wypadku zostaną przekazane poszczególne sprawozdania (czyli sztuk 6 - osobno dochody, osobno wydatki z rozbiciem na poszczególne części), które zostały przekazane do dysponentów? Bo nie ma możliwości utworzenia jednego łącznego dla RIO, zawierającego zbiorczo wszystkie dane, które są różne dla KBW i różne dla ŚUW....
Poprzednio nawet się nad tym nie zastanawiałam, bo Besti@ szło tylko do RIO, zatem zbiorowo wszystkie dane z rozbiciem na poszczególne części, czyli 4 jakby odrębne sprawozdania.
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2015 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za dużo się Państwo zastanawiacie icon_smile.gif
Nigdy nie powinny do RIO iść "zbiorcze" sprawozdania .. Jeśli były przyjmowane takie w 2014 r. .. to nie dobrze ..

W BeSTii od zawsze wpisywaliscie Państwo Rb-50 i Rb-27zz z rozbiciem na dysponentów (a miasta na prawach powiatu Rb-50 także z rozbiciem na część gminną i powiatową) ..
Od 2014 r. wysyłacie też obowiązkowo takie sprawozdania do Izb ..
(zakładam że nikt już nie wpada na pomysł aby w sprawozdaniu JEDNEGO dysponenta wykazać także WSZYSTKICH pozostałych)?

No może i faktycznie .. okienko w którym wybieracie Państwo ADRESATA dla którego DRUKUJECIE sprawozdanie może nieco mylić ...
Ale proszę pamiętać że to tylko wydruk ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 12:29 pm    Temat postu: Jak wysłać te sprawozdania do trezora Odpowiedz z cytatem

czy normalnie się teraz wysyła te sprawozdania czy coś specjalnie trzeba wybrać/zaznaczyć? bo jak mam zatwierdzone i podpisane sprawozdanie i daję przygotuj do wysłania to tylko mi się RIO wyświetla
Powrót do góry
Daria



Dołączył: 18 Lut 2003
Posty: 14

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 12:38 pm    Temat postu: Re: Jak wysłać te sprawozdania do trezora Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
czy normalnie się teraz wysyła te sprawozdania czy coś specjalnie trzeba wybrać/zaznaczyć? bo jak mam zatwierdzone i podpisane sprawozdanie i daję przygotuj do wysłania to tylko mi się RIO wyświetla


pierwszy post w tym wątku odpowiada na powyższe pytanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 1:18 pm    Temat postu: Błąd przy wysyłaniu sprawozdania z bestii do trezora Odpowiedz z cytatem

Witam próbowałem wysłać sprawozdania i pojawi mi się błąd : "Wystąpił problem w czasie wysyłania sprawozdania do dysponenta. Połączenie zostało nieoczekiwanie zresetowane"; przy kolejnej próbie błąd : "Wystąpił nieoczekiwany błąd komunikacji. Żądanie nie powiodło się. Odpowiedź jest pusta" Czy to może być jakiś problem po mojej stronie czy systemu?
Powrót do góry
Wojtek



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 488

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do naszego RIO wpłyneły już podobne zgłoszenia, że takie komunikaty się pojawiają podczas próby wysyłki sprawozdań. Można przypuszczać, że coś się przytkało w TREZORze...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Państwa miał problem ze sprawozdaniem do Krajowego Biura Wyborczego? Jesteśmy miastem na prawach powiatu i nasz kod w Bestii różni się od kodu GUS-mianowicie -za symbolem województwa i powiatu pojawiają się 00(gmina) 0(typ gm.)Pani z KBW twierdzi że musimy zmienić ten kod na gminnny, a przecież kody są odgórnie przypisywane i samodzielnie nie możemy ich modyfikować. Jak wybrnąć z takiej sytuacji?Od wczoraj w Trezorze do KBW mam status sprawozdania-Gotowe do przetworzenia
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to problem wszystkich miast na prawach powiatu
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wysłałam do KBW Rb 50 D i W w piątek doszły tylko dotacje wydatki im się nie przetwarzają. Mam statut w trezorze gotowy do przetworzenia. Pozostałe mają statut wykonane bez błędu. Drugi raz tego samego wysłać nie można w Bestii korekty kbw nie chce i co z tym teraz można zrobić.?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Państwo spełniliście swój obowiązek.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź