Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 557 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 156493669
 

RIO :: Zobacz temat - Instalacje solarne na budynkach mieszkańców
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

Instalacje solarne na budynkach mieszkańców

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Rachunkowość budżetowa w świetle funkcjonujących praktyk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 11:06 am    Temat postu: Instalacje solarne na budynkach mieszkańców Odpowiedz z cytatem

Realizujemy projekt unijny w ramach którego montujemy instalacje solarne na budynkach mieszkańców. Czy po zakończeniu inwestycji te instalacje przyjąć na konto 011 jako inwestycje w obcym środków trwałym? Jak rozwiązać ten problem.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że nie odpowiem na to pytanie, niemniej wypowiem się, bo rozważamy u siebie podobne zagadnienie. Ze względu na wymóg trwałości projektów (5 lat), jednostka musi być właścicielem instalacji (niestety nie można się ich pozbyć na rzecz mieszkańców). Zatem nie widzę za bardzo innej możliwości niż właśnie konto 011 (z tym że kwalifikacja jako inw. w obcym środku trwałym chyba nie jest właściwa, taka instalacja jest w pełni funkcjonalna więc będzie odrębnym środkiem trwałym, jest nawet bodajze interpretacja GUS wskazująca właściwe KŚT).
Problemem większym jest potem inwentaryzacja tego oraz utrzymywanie tej infrastruktury. Po 5 latach instalacje jako w pełni umorzone teoretycznie łatwiej możnaby przekazać na własność mieszkańców, ale i co do legalności tego są spore wątpliwości. Póki co sami rozważamy różne opcje.
Powrót do góry
mariab75



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 93

PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli w finansowaniu takiego projektu tzw. wkład własny został wniesiony przez mieszkańców????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sob Mar 11, 2017 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tzreba wtedy vat zapłącic od tego - gmina swiadczy usluge na rzecz mieszkanca
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Mar 17, 2017 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VAT RÓWNIEŻ OD DOTACJI !!!!
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Mar 27, 2017 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, vat od wpłat mieszkańców ale od kiedy vat od otrzymanej dotacji z projektu?
Trzy lata temu realizowaliśmy taki projekt i teraz mamy drugi do realizacji w przyszłym roku, mam interpretację indywidualną i ani słowem nie ma o tym mowy
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Mar 27, 2017 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widocznie MF zmienił zdanie, wcześniejsze interpretacje (jeszcze z października 2016 r.) milczą na temat opodatkowania dotacji, nie znalazłem żadnej która mówi, że taka dotacja nie podlega opodatkowaniu VAT.
Natomiast już grudniowe interpretacje mówią o powiększeniu podstawy opodatkowania o dotację oraz o opodatkowaniu VAT, np.
z 05.12.2016 r. 2461-IBPP3.4512.655.2016.2.MN
z 17.01.2017 r. 2461-IBPP1.4512.884.2016.1.ES
niestety MF nie napisał czy można dotację opodatkować metodą "w stu".
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Mar 27, 2017 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, vat od wpłat mieszkańców ale od kiedy vat od otrzymanej dotacji z projektu?
Trzy lata temu realizowaliśmy taki projekt i teraz mamy drugi do realizacji w przyszłym roku, mam interpretację indywidualną i ani słowem nie ma o tym mowy

Jak wcześniej pisałam tak u nas jest i uważam że prawidłowo vat ma być naliczony tylko od wpłat mieszkańców ponieważ dotacja opodatkowana owszem jeśli wszystko jest kosztem kwalifikowalnym a u nas nie jest
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Maj 30, 2017 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ostatecznie jak zrealizowaliście ten projekt w tym roku?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Wrz 26, 2019 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem po zakończonym projekcie na kolektory,fotowoltaikę i piece i po kontroli z MJWPU i przyjmowałam kolektory, fotowoltaikę czy piec każdego mieszkańca na stan środków trwałych, OT miałam 150 icon_wink.gif w programie ale tak sobie życzyła Kontrol oczywiście z datą protokołu odbioru, a VAT również w dotacji musiałam naliczyć
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Wrz 26, 2019 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zebrałam od mieszkańców wpłaty na wkład własny, a nie udało się rozstrzygnąć przetargu. Mamy aneksowac umowę o dofinansowanie w UM na przyszły rok i realizować inwestycje też w przyszłym roku. Po wyłonieniu wykonawców wkład mieszkańców ma być rozliczony do właściwych kwot, tj. 15 % kosztów kwalifikowanych, będą z tego tytułu wystawiane korekty faktur. Dochody z tytułu udziału mieszkańców mam w budżecie tego roku. Co zrobić jeśli zadanie przechodzi na 2020 rok? Czy można przelać te środki na depozyty i wprowadzić plan dochodów majatkowych na przyszly rok?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Rachunkowość budżetowa w świetle funkcjonujących praktyk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź