Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 605 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 159369122
 

RIO :: Zobacz temat - e-podpis - Kiedy można wysłać sprawozdania do RIO wyłącznie w formie elektronicznej
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

e-podpis - Kiedy można wysłać sprawozdania do RIO wyłącznie w formie elektronicznej
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 5:33 pm    Temat postu: e-podpis - Kiedy można wysłać sprawozdania do RIO wyłącznie w formie elektronicznej Odpowiedz z cytatem

Witam!
Odświeżam temat icon_smile.gif
Czy ktoś orientuje się może jak wygląda sprawa z przyjmowaniem sprawozdań w formie elektronicznej w RIO w Warszawie?
Czy nadal nie ma możliwości przesyłania dokumentów planistycznych w tej formie icon_question.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 9:39 am    Temat postu: To jest prob lem ogólnokrajowy :) Wszystkie znane mi izby RIO WYMAGAJĄ WERSJI PAPIEROWEJ. Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, odświeżę wątek,

niestety problem tu poruszany, już z lekka przysechł lecz nadal pozostał nierozwiązany.

Za kilka dni będziemy mieć 2010r. (4 lata po wdrożeniu) i NADAL Izby regionalne WYMAGAJĄ wersji papierowej, NAZYWAJMY TO INACZEJ: nie honorują podpisu elektronicznego mającego umocowanie prawne a przez to nie stosują się do obowiązujących przepisów !. Tak na to należy patrzeć: ONI ignorują fakt istnienia tych przepisów, ... NO WŁAŚNIE. MAJĄ CZY NIE ? może ktoś łaskawie wskaże wykładnię, konkretną, dokładną i niepodważalną podstawę prawną, którą będzie można odesłać RIO zamiast sprawozdań.

Z przykrością stwierdzam że problem nie jest taki prosty, gdyż Pani skarbnik będzie drukować papiery dla "świętego spokoju", dopóki Izba hucznie nie zakomunikuje w wiadomościach TVP odniesionego sukcesu i dokonującego się się u nich postępu, nowej jakości i nowego porządku świata icon_smile.gif icon_smile.gif

Nie ma co ryzykować i pozostawiać po sobie złego wrażenia, bo kiedy dojdzie do kontroli, a niedaj Boże jakieś niespodziewajki ... a przecież co pewien ściśle określony interwał czasowy icon_smile.gif i tak dochodzi icon_smile.gif OJ! będzie się działo i wtedy Izba pokaże nam gdzie nasze miejsce w szeregu a problem "wersji papierowej" okaże się wręcz marginalnym.



Rozczarowany
RM
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Które izby ?

Łódzka RIO bardzo chętnie przejdzie wyłącznie na wersje elektroniczne.
Bardzo chętnie pozbyłaby się także papierowego "śmiecia" jakim jest PDP - bo z tym też mamy kłopot. W zupełności wystarczyłby podpisany elektroniczny wysyłany dalej do MF.

Uprzejmie proszę koleżanki i kolegów z izb o JASNĄ deklarację naa tym forum czy w Waszej izbie dopuszczacie przekazanie wyłącznie sprawozdań elektronicznych.

Pozdrawiam
Adam Głębski.

ps. Do rozczarowanego RM .. bardzo dziękuję za ten sygnał i odpowiednie zastosowanie wyszukiwarki (wszak temat powstał już w 2004 r.)
Jednakże z powodu wagi problemu wydzieliłem dyskusję do nowego wątku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Izabela



Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 176

PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszak to nie wiadomości TVP, ale może wystarczy... icon_wink.gif

RIO w Szczecinie od dłuższego już czasu dopuszcza przekazywanie sprawozdań wyłącznie w wersji elektronicznej, spełniających warunek § 12 ust. 2 rozp. o sprawozdawczości.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aga



Dołączył: 15 Lis 2002
Posty: 10

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RIO w Bydgoszczy również od dłuższego już czasu dopuszcza przekazywanie sprawozdań wyłącznie w wersji elektronicznej, spełniających warunek § 12 ust. 2 rozp. o sprawozdawczości.

Pozdrawiam
Agnieszka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W RIO Katowice usłyszałam: "no moze pani przysłac elektronicznie, ale papierowo tez, bo nasi kolegianci nie bardzo lubią czytac z ekranu i musieliby sobie wydrukowac"...
dla świętego spokoju nie ujawniam się icon_smile.gif
Pozdrawiam
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo.
Zamknąłem poprzedni .. bardzo długi i jednocześnie stary wątek dot. podpisu elektronicznego.
Dlatego wstawiam tu cytat z ostatniego postu jaki się pojawił w tym zamkniętym wątku.

Anonymous napisał:
Ponawiam swój apel, z racji że mój wczorajszy post kogoś"zabolał", ujmę to tak:

Mówicie Państwo że RIO nie powinno wymagać wersji papierowej sprawozdań w chwili podpisania ich w Bestii ważnym kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Jak pewnie wiecie stwierdzenie musi / nie musi/ może / chce nie mają umocowania prawnego w polskim prawie, dlatego zapytuję:

Istnieje ktoś taki, kto potrafi, i byłby łaskaw wskazać podstawę prawną , która jasno mówi: że Izba nie ma prawa żądać wersji papierowej.

Czy porpostu cały ten wątek i to mówienie o zbawczym działaniu podpisu elektronicznego, panaceum dla uzdrowienia rodzimej administracji poprzez póki co nieudolną informatyzację, to - ot taka woda na młyn ?


Odpowiedź brzmi:
Póki co to IZBA nie ma podstaw prawnych aby wymagać wydruków papierowych sprawozdań poza Rb-PDP o ile wysłane zostały wersje elektroniczne opatrzone ważnym kwalifikowanym podpisem elektronicznym KOMPLETU osób uprawnionych do ich podpisania.

Podstawa § 12 ust. 2 rozp. o sprawozdawczości.

Cytat:
2. Jednostki samorządu terytorialnego mogą przekazywać
sprawozdania wyłącznie w formie elektronicznej
tylko wtedy, gdy autentyczność ich pochodzenia
i integralność ich treści będą zagwarantowane
bezpiecznym podpisem elektronicznym w rozumieniu
ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym
(Dz. U. Nr 130, poz. 1450, z póżn. zm. ), weryfikowanym
przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.


Prawdę mówiąc gdybym pracował w JST w służbach odpowiedzialnych za sprawzdawczość i miałbym iść do Burmistrza czy Prezydenta z prośbą o podpis więcej niż 2-3 stron czegoś co już było podpisane elektronicznie to chyba poprosiłbym także o podpisanie faktury wystawionej dla żądającego za usługę udostępnienia informacji publicznej na wniosek.
(wszak udostępniecie Państwo ODPIS, kopię)

Kolejna sprawa - ciekawe co taka izba zrobiłaby otrzymując wydruk bez podpisu skarbnika i prezydanta/burmistrza/wójta/starosty/marszałka poświadczony za zgodność z wersją elektroniczną przez dajmy na to młodszego referenta icon_smile.gif
Myślę że warto spróbować - odciążycie Państwo swoich szefów, izba dostanie ukochany papier .. tylko ów biedny referent będzie jak ten świstak ..

Pamiętajmy też że przecież jeśli ktokolwiek w izbie ma życzenie oglądać papier - to może sobie wydruować sprawozdanie z BeStii.

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DariuszF



Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 337

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olsztyńska izba najchętniej przyjmowałaby tylko elektronikę i wszyscy pracownicy WIAS są cały czas uczulani, że sprawozdanie podpisane ważnym bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy certyfikatu kwalifikowanego ma moc papieru i nie trzeba go przesyłać. Chyba, że gdzieś "na lewo" ktoś coś żąda i o tym nie wiem - wtedy jednostki z woj. warmińsko-mazurskiego prosze o kontakt ze mną.
Na marginesie, jeśli izba wyjeżdża z żądaniem sprawozdania w papierze, podczas gdy podpis elektroniczny jest OK, na miejscu j.s.t. wysłałbym pismo do prezesa z zapytaniem na jakiej podstawie RIO żąda papieru. Nie ma co się bać RIO lub robić coś "dla świętego spokoju". Jeżeli jesteśmy "na prawie" - pokażą tylko swoją niewiedzę, a jakieś odgrywania się przez kontrolę lub inne tego typu akcje postrzegam jako czystą zawiść. Niestety, jeśli jednak będziemy tak, jak każe RIO, nigdy nie pozbędziemy się powyższych problemów, a w tej konkretnej sytuacji papierów marnowania czasu.
Reasumując - szanowne j.s.t. - nie dajcie się icon_wink.gif
_________________
Pozdrowionka icon_smile.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 3:14 pm    Temat postu: Poznańska RIO Odpowiedz z cytatem

Witam

Nie spodziewałem się takiego odzewu na ten wątek, w chwili kiedy znikł z wątku o podpisie el. pierwszy mój post (który notabene stał się zaczątkiem tego wątku) pomyślałem... no tak, czego ja się w ogóle spodziewałem pisząc na forum RIO ... niewygodny post przeszedł do historii"... dlatego gdy spostrzegłem dwa dni później, puste miejsce po nim popełniłem kolejnego,,,

Dziękuję i przepraszam administratorów, właściwa mi terytorialnie poznańska RIO zapewne wysłała już za mną list gończy icon_smile.gif

Tam nie proszą tylko WYMAGAJĄ wersji papierowej .!

Pozdrawiam
RM
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Zasięgnąłem informacji u źródła czyli w RIO Poznań.
Opisana sprawa nie jest STANDARDEM w tej izbie.
Proszę więc o wyjaśnienie sprawy bezpośrednio z izbą - gdyż podejrzewamy, iż owe wymagania są prawdopodobnie jednostkową inicjatywą jednego pracownika lub zespołu.

Pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
W RIO Katowice usłyszałam: "no moze pani przysłac elektronicznie, ale papierowo tez, bo nasi kolegianci nie bardzo lubią czytac z ekranu i musieliby sobie wydrukowac"...
dla świętego spokoju nie ujawniam się icon_smile.gif
Pozdrawiam


A my (t.j. Urząd Miasta Chorzów) od listopada wysyłam sprawozdania tylko w formie elektronicznej - oczywiście podpisane przez upoważnione do tego osoby i ta forma jest wystarczająca.
Inna sprawa, ze podpisywanie elektroniczne sprawozdań wymaga pewnej "walki" z programem.
Były błędy.

Barbara Zygmańska
(Wydz. Informatyki UM Chorzów)
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bodajże od 2008 wysyłamy do RIO w Poznaniu wersje elektroniczną bez papierowej kopii.

Pozdrawiam,

Robert Grządka
Krotoszyn
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W najnowszej wersji systemu (3.x) nastąpi znacząca zmiana sposobu podpisywania sprawozdań.
Podpisy będą zwikązane z KAŻDYM sprawozdaniem z osobna dzięki czemu będą przekazywane także do MF (być może pozwoli to na wyeliminowanie papierowego PDP'a)

pozdrawiam
Adam Głębski
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,
Cz RIO w Łodzi honuruje wysyłanie sprawozdań w wersji elektronicznej czy należy to również przesyłać papierowo?
Pozdrawiam,
Damian
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 2:20 pm    Temat postu: podpis w nowej wersji Odpowiedz z cytatem

Witam
Panie Adamie, szkoda tylko , że po wysłaniu sprawozdań podpisanych elektronicznie w skrzynce "wysłane" brak oznaczenia i podglądu na podpisy jak to było w starej wersji.

Pozdrawiam
Lucyna
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź