Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 598 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 160032659
 

RIO :: Zobacz temat - MDR-3 ...skarbnicy pobudka
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

MDR-3 ...skarbnicy pobudka
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> VAT w sferze budżetowej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtania



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 3136

PostWysłany: Sro Kwi 03, 2019 12:02 pm    Temat postu: MDR-3 ...skarbnicy pobudka Odpowiedz z cytatem

Szanowni Skarbnicy,

Nieśmiało sugeruje lekturę "komentarza nieuczesanego" autorstwa Profesora Modzelewskiego: "MDR-3 składany wraz z VAT-7 spowodował popłoch wśród podatników korzystających z usług biznesu",

który można przeczytać tu:

https://isp-modzelewski.pl/serwis/komentarz-nieuczesany-mdr-3-skladany-wraz-z-vat-7-spowodowal-poploch-wsrod-podatnikow-korzystajacych-z-uslug-biznesu-optymalizacyjnego/


Chyba powinniście coś zobaczyć ze swojej perspektywy.

Proszę zerknąć przykładowo tu:

http://www.starostwo.jgora.pl/index.php/zamowienia-publiczne/239-zastepstwo-procesowe-i-doradztwo-prawne-w-zakresie-odzyskania-podatku-vat

lub tu:

http://www.szczecin.rio.gov.pl/?p=document&action=show&id=4867&bar_id=4795

(tu to jest drugie dno dot. Deloitte, namawiam do lektury)

lub tu:

http://www.wikiduszniki.pl/newsy.php?fn_mode=fullnews&fn_id=3011

każdy skarbnik zgodzi się Pan chyba z faktem, iż samorządy rozpisywały zamówienia publiczne na optymalizację podatkową? To raczej pytanie retoryczne, bo takie są fakty.

Cześć wynagrodzeń firmy optymalizujące otrzymywały w formie prowizji (słynne 30% dla Deloitte) od odzyskanego VAT.

Kilka lat temu odbyła się pierwsza kontrola NIK tego tematu, wyniki są tu:

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-zlecaniu-uslug-prawniczych-przez-samorzady-w-nbsp-wojewodztwie-dolnoslaskim.html

Powstają zatem pytania:

Czy podmioty, które wygrały wyżej opisywane przetargi rozpisywane przez gminy, powiaty, województwa to "promotorzy"?

Moim zdaniem: Tak, gdyż jak pisze Profesor Modzelewski gwarantowali sobie udział w korzyściach uzyskiwanych przez podatników z tytułu zastosowania powyższych schematów, przez co spełniona była i jest tzw. ogólna cecha rozpoznawcza, powodująca, że ów schemat podlega raportowaniu.

W sposób oczywisty jest tu spełniona przesłanka tzw. korzyści głównej, gdyż jedynym motywem zastosowania tych rozwiązań jest uzyskanie korzyści podatkowej.

Czy gminy, powiaty, województwa jako podatnicy VAT po konsolidacji rozliczeń składając MDR-3, tak jak pisze Profesor Modzelewski muszą nie tylko oszacować korzyść uzyskaną z tytułu stosowania tego schematu, lecz obowiązani są szczegółowo opisać ów schemat pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe oświadczenia?

Moim zdaniem: Tak.

A zatem skarbnicy mają kolejny problem. I tu tkwi puenta problemu.

Skarbnicy, a może raczej wójtowie, burmistrzowie, prezydencji, starostowie, marszałkowie, czyli opisujący ten schemat podatnicy muszą ujawnić jego istotę.

Z wyżej wskazanych linków do zamówień publicznych wynika wątpliwość intencji samorządów.

Mam bowiem wątpliwość, czy działania samorządów były legalne, czy może była to transakcja pozorna a nawet fikcyjna mająca na celu wyłudzenie zwrotu podatku. Uważam, że samorządy oszalały i "wyłudzają" zwroty VAT.

Typowy przykład: gmina wybudowała salę sportową ale nie miała sprzedaży aby odliczyć VAT naliczony. Salę w umowie cywilnoprawnej wynajęła za pieniądze swojej instytucji kultury (lub innej osobie prawnej np. spółce komunalnej) wystawiając jej faktury VAT. Podatek należny został pomniejszony o naliczony z tej inwestycji. A że instytucja kultury nie ma czym zapłacić to przecież z budżetu zawsze można im to sfinansować dotacją na działalność kulturalną. Przekręt podatkowy? Moim zdaniem: Tak.

Proszę teraz sprawdzić ilu doradców podatkowych i kto Wam go wymyślił i jaki to ma związek z opisywanymi wyżej przetargami.

A zatem jak pisze Profesor Modzelewski również podmiotom uczestniczącym w tych operacjach można postawić zarzut fikcyjności, to złożenie MDR-3 staje się w istocie autodenucjacją organu wykonawczego gminy, powiatu, województwa i skarbnika, o oczywistych konsekwencjach.

Na tej podstawie może być wszczęta nie tylko kontrola celno-skarbowa, lecz postępowanie przygotowawcze, które może zakończyć się postawieniem zarzutów nie tylko karno-skarbowych, lecz również karnych (zwłaszcza prania pieniędzy i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej (art. 258 i 299 Kk).

Mamy nowy problem, bo skarbnicy chyba sami sobie strzelili w stopę, lub w kolano.

Z wyrazami szacunku,

TW icon_cool.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sro Kwi 03, 2019 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co nowy watek w tym temacie?

Przecież watek "schematy podatkowe" już jest, a tak tylko wywody i monolog TW, a żadnych konkretów.

Czyżby następny watek do aktywności TW?

Ludzie nie polemizujcie z tym gościem bo to się czytać nie da i zaśmieca całe forum icon_redface.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Kwi 03, 2019 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....a chodzi wam, że ISP ma szkolenia. Rozumiem konkurencja zaczyna działać. Pomalutku na spokojnie, systematycznie, profesjonalnie jak zwykle:

https://isp-modzelewski.pl/szkolenia/warszawa-9-kwietnia-2019-r/

lub

https://isp-modzelewski.pl/szkolenia/warszawa-10-kwietnia-2019-r/
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Kwi 03, 2019 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejne wypociny Wojtanii .... czyli Pana NIKT . Olewamy Pana a.Pan ciągle na forum zaśmieca . Szkodnik pospolity
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Kwi 03, 2019 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tekst oparty na materiale ISP autorstwa Profesora Modzelewskiego.

Mam odmienną o nim opinię, bo chodzi w nim o to, że skarbnicy chyba zapomnieli o swoich zamówieniach publicznych sprzed kilku lat, tych o zastępstwa procesowe i optymalizację VAT.

A zatem działali z premedytacją w celu osiągania korzyści podatkowych. Tak wynika z dokumentów w bazie zamówień publicznych.

A skoro tak, to powinni się pilnować i uważać na to co robią z MDR....bo szkoda by było abyście ludzie mieli kłopoty z niedoinformowania po kolejnych szkoleniach w PE Skierniewice. icon_wink.gif icon_rolleyes.gif

Pozdr TW icon_cool.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Kwi 04, 2019 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież starych umów (np.dot. optymalizacji VAT) sprzed listopada 2018 nie trzeba raportować, nawet jeśli korzyści w postaci zwrotu vat za ubiegłe lata następują dopiero teraz.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Kwi 04, 2019 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczypiór tez twierdzi i sprzed listopada 2018 nie trzeba . To jak zwykle Wojtania bzdury plecie. Czytaj uważnie kto posty wkleja . Jak Wojtania to wiadomo i same głupoty pisze. W broszurze MRIF tez jest napisane tak jak Pan Michał mówi ale wiadomo Pan Michał to wróg numer jeden dla TW wiec Towarzysz TW kapuje i donosi na Szczypióra a ten kasę zarabia a Wojtania jadem rzuca
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Kwi 04, 2019 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczypior [ZMODEROWANO] zakapował na TW do niego do pracy, a na szkoleniach robi wam zdjęcia i do skarbówki wysyła. Smutne to niestety fakty. Ale o co mu chodzi?

Może o to ze przez niego każda polska gmina ma błędna każda fakturę VAT zwolniony w oświacie, pomocy społecznej w gminach i każda deklaracje w pozycji 10. A może nawet wkręcił ich [ZMODEROWANO] w wyłudzenia zwrotów i przestępstwa fakturowe.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Kwi 04, 2019 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a Wojtania to gdzieś pracuje aby kablowac? Na innym forum pisał iż jest bezrobotny , super icon_smile.gif obrażał NAS teraz MY jako JST pokażemy co o nim myślimy, inżynier bez zajecia bez wiedzy na każdy temat gani wszystkich i wszystko ae nareszcie instytut prof Modzelewskiego i drugi profesor Marek Kopyściański opinie wydali, iż NIC nie trzeba korygować icon_smile.gif zero odpowiedzialności a jedynie TW jako wyrzucony lub jako odrzutek ze świata zawodowego to krytykuje icon_smile.gificon_smile.gif inżynier kontra profesror prawa

beke mamy icon_smile.gif TW beke z Pana mamy icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Kwi 05, 2019 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...nie pisz My za gminy. Nikt ciebie panie Szczypiór nie słucha NIKT. ZERO.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Kwi 05, 2019 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie opanujcie się !!!!! Merytorycznie proszę !!!! Nie mamy czasu na czytanie pomówień, konfabulacji-nas to nie interesuje. Do Rzeczy!!!
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Kwi 05, 2019 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczypiór i Rogala codziennie szkolą, to TW się nudzi i ciągle forum zaśmieca.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie Kwi 07, 2019 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Szczypiór i Rogala codziennie szkolą, to TW się nudzi i ciągle forum zaśmieca.


I tak szkola ci ludzie, ze każda gmina w efekcie szkolen tej skierniewickiej platformy ma błędna każda deklaracje VAT w pozycji 10. Każda szkoła, przedszkole, ops, urząd ma błędne faktury VAT zwolniony od 2010.

A gminy odliczające VAT metoda wskaźników podpuszczali w przestępstwa fakturowe i wyłudzenia vatu. Bo ci z koziej dupy fachowcy traktują gminę jako przedsiębiorstwo, a nie formę sprawowania włazy publicznej.

Nawet myla organy właściwe do interpretacji podatkowych ignorując art 14j OP, bo nadal nie znają ustawy o finansach publicznych.

A te ich wpisy to totalna kompromitacja M. Szczypiora przerażonego utrata kasy, i bezczelnie za Boga się uważającego. Tak napisał. Wpisy ze będzie mnie nękał w nocy smsami, wpisy z kalumniami z konfabulacjami to dowód, ze ten człowiek to zero. Zero totalne.

A Wy mu powierzacie swoje rozliczenia podatkowe. Co wy ludzie robicie. Ogarnijcie się. Przecież już was wpuścił w błędne deklaracje w pozycji 10 i może w przestępstwo podatkowe. A on zdjęcia sali i listy robi i to swojej izby wysyła. Nakablować na mnie do pracy. Tam stwierdzili ze to psychol. Wypiera się swojej ksiazki. Dzieci swoich tez się wypiera?

Omijajcie go z daleka.

On zniszczył VAT w JST.

Opisał na forum, ze ma układy w dep VAT w MF i skompromitował dyrektora, który straci teraz przez niego prace.

Skompromitował,swojego profesora, bo teraz studenci i inne katedry będą mogły jaja sobie. Profesora robić, ze opodatkował daniny niepodatkowe z art 60 UOFP. Czyli wprowadził VAT od „podatku”.

Panie Szczypior, zostaw pan gminy w spokoju. Razem z panią Rogala. Przez was maja błędna każda deklaracje VAT w pozycji 10, błędna każda fakturę VAT zwolniony, mogą mieć zarzut karny z KK.

TW icon_cool.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie Kwi 07, 2019 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo poczytajcie tutaj, beke będziecie mieli jak TW odnosi się do ludzi na innych forach, zatem to nie tylko chodzi o VAT, ten człowiek tak wypowiada się na każdym forum gdzie robi wpisy, szok !!!! A gdzie administrator??? JAK można pisać, że wszyscy to kłamcy i złodzieje, Boże Panie TW,.... miej Boże Pana TW pod swoją opieką icon_smile.gificon_smile.gif


PostWysłany: Sro Mar 10, 2004 1:07 pm Temat postu:
... Wojtania wie o tym Gościu aż zanadto...boi się ten Gość nawet swego nazwiska, jest bojowy bo anomimowy, nie będzie otwarcie wchodził w merytoryczne spory bo nie ma cywilnej odwagi.. boli co??? To tacy jak ty bohaterzy z RIO niemający argumentów merytorycznych jak np. pewni osobnicy z RIo Gdańskiego, jak już nie potrafią merytorycznie powalczyć uciekają sie do chwytów pozamerytorycznych (sami nigdy nie kończyli rachunkowości ale rozpowiadają ludziom, że ja nie mam kwalifikacji) tylko dlatego, ża nadepnąłem im i Bakalarskiej na odcisk. Mój życiorys zawodowy pokazuje, że mam kwalifikacje i tylko dlatego go takim jak ty Gościom pokazałem.
Moje uchwały w 100% były i są legalne. Wszystko co robię w 100% jest legalne. Jesynym celem i misją moich zajęć, szkoleń, publikacji jest WALKA O TO ABY W RP STOSOWANE BYŁO PRAWO a nie czyjeś zdanie np. niekwestionowanego autorytety z RIO czy też z MF. Moim mottem jest: rzetelny i jasny obraz sytuacji majątkowej, finansowej, wyniku finansowego gminy, powiatu, województwa. TRUE AND FAIR VIEW.

Dlaczego kwestionuję prawo do szkoleń przez pracowników RIO. Ano dlatego, że jeżeli jest się kontrolującym to niemoralne jest branie pieniędzy od kontrolowanego, nie wspominając o nagonkach do uczestnictwa w szkoleniach RIO o których piszą inni uczestnicy tego forum.

Pozdrawiam TWojtania

Gość
PostWysłany: Sro Mar 10, 2004 9:22 am Temat postu:
CO ty możesz o mnie Gościu Wiedzieć?- zapytał Wojtania.
Po przedstawieniu chyba całego życiorysu Wojtani troszkę już wiem. Ale brakuje mi informacji czy projekty uchwał budżetowych autorstwa Wojtani nie były kwestionowane pod kątem legalności icon_lol.gif
Co ty Wojtania możesz wiedzić o mnie mając ten twój certifikat ?

wojtania
PostWysłany: Wto Mar 09, 2004 11:59 pm Temat postu:
...Szanowny przedstawicielu RIO, który grzmisz.... wszyscy o tym wiedzą, że ja pracuję zawodowo zajmując się rachunkowością budżetową jako niezależny konsultant i moje wynagrodzenie wynika z umowy cywilnej pomiędzy mną a zleceniodawcą. Nie jestem pracownikiem etetowym żadnej publicznej instytucji utrzymywanej z budżetowych pieniędzy i dlatego mój przypadek jest inny...

Pracowałem dla RIO w Olsztynie, Opolu, Bydgoszczy oprócz tego pracuję dla MF współpracując z DEp. Rach, pracuję dla Prok. Okręg w W-wie dla Min.Spraw. dla FRRWP, PAR, FRDL i nikogo do tej współpracy nie zmuszam. Mam certyfikat dostępu do informacji niejawnych i jestem doktorantem na AE we Wrocławiu. CO ty możesz o mnie Gościu Wiedzieć? Jaki sam masz dorobek? Ile napisałeś artykułów i gdzie je opublikowałeś? Czy napisałeś jakąś książkę. Ja to zrobiłem: Podstawy Rachunkowości Budżetowej. Ptrzez 8 lat byłem wykładowcą akademickim, prowadziłem szkolenia z rachunkowości dla Dep. Audytu MF, dla Uniw. Warszawskiego ...etc.etc.

Jako jedyny ośmieliłem się skrytykować bzdury opracowywane przez Dep. Budżetu Państwa i rozwiązania narzucane przez Panią Bakalarską, z którą pracowałem w FRRWP, nosząć za nią teczkę, i do dziś jest Ona dla mnie AUTORYTETEM, co nie znaczy że zawsze ma racje. Ona nie zna specyfiki samorządu, a ja opracowywałem projekty uchwał budżetowych dla JST na zlecenia, odbyłem półroczny staż doktorski w jednym z dużych miast i wiem co to JST od środka.

Reprezentujesz zatem Gościu jedną z tych izb dla której pracowałem. Jednakże ja nie jestem etetowym pracownikiem RIO, mnie nie ogranicza ustawa o RIO, ja nie biorę co miesiąc pensji z budżetu państwa i wreszcie.... aby ktoś przyszedł na moje szkolenie to naprawdę muszę się starać, coś umieć i mieć temat. Wy zmuszacie ludzi do uczestnictwa w szkoleniach. Jestem profesjonalny, a to właśnie WAM tak się nie podoba, gdyż każdą najmniejszą Waszą pomyłkę wyciągam i analizuję. Na moje szkolenia ludzie przychodzą z własnej woli i żadna opinia nawet Pani Bakalarskiej jak też twoje zdanie, że mącę nie ma pokrycia w faktach. To opinie RIO mącą i naruszają porządek prawny, przykład: zwroty wydatków na czerwono, policja, OSP, czy też ostatni super knot RIOo, tj. zmuszanie JST do wyrzucenia z planu finansowego funduszu geodezyjnego.

Nadal wierzę, że prawnicy w rIO zauważą obowiązujący w RP porządek prawny i wówczas wiele się wyjaśni. Moje szkolenie, na które serdecznie zapraszam właśnie takich jak ty Gościu pozoli Wam spojrzeć inaczej, alternatywnie na problemy jakie występują w JST. Zapraszam i pozdrawiam TWojtania.

Gość
PostWysłany: Wto Mar 09, 2004 11:20 pm Temat postu:
czegoś tu nie rozumiem- szkolenie dla RIO i NIK, w którym uczestniczy pan Wojtania? Jako ekspert czy mąciciel, czy jedno i drugie?
A propos, Pan Wojtania walczy z dorabianiem na szkoleniach, ale przez skromność nie mówi jakie gaże otrzymywał z rio kiedy sam szkolił, abyły znacznie, znacznie wyższe........ icon_lol.gif

wojtania
PostWysłany: Nie Mar 07, 2004 9:59 pm Temat postu:
Jeżeli w RIO są osoby gotowe "podjąć rękawicę" to zapraszam na merytoryczną wymianę poglądów w trakcie seminarium organizowanego przez Polską Akademię Rachunkowości w Warszawie w dniu 16 kwietnia (piątek) dla RIO i NIK.

Telefon do PAR 022 8301101-03.

Zajęcia pozwolą inaczej spojrzeć na stan finansów , rachunkowości, sprawozdawczości budżetowej i napewno zweryfikują niekiedy zatwardziałe poglądy. Proszę pamietać, że nadchodzą zmiany....

..będzie można mi "dokopać" ..o ile znajdzie się przeciwnik.

Pozdrawiam Tomasz Wojtania

wojtania
PostWysłany: Pią Mar 05, 2004 7:22 pm Temat postu:
...można ten spór rozstrzygnąć. Wystarczy wejść na stronę RIo w Krakowie tj. biuletyn szkoleniowy RIO, stronę RIO Opole itd.... i każdy będzie sam mógł zobaczyć, kto (z imienia i nazwiska), z którego RIo i gdzie dorabia (zapewne biorąc bezpłatne urlopy).

...Panie Adamie... nie ma co się denerwować.

Adam
PostWysłany: Pią Mar 05, 2004 6:49 pm Temat postu:
Tak się składa, że to nie ja wciskam ludziom KIT - pisząc o domysłach jak o faktach:
Cytat:
"zapewne w czasie godzin pracy ..."
"wymiana wykładowców to powszechnie stosowany sposób na ominięcie przepisów ..."

To przestaje być merytoryczną dyskusją ...

Pozdrawiam

Gość
PostWysłany: Pią Mar 05, 2004 1:36 pm Temat postu:
- i właśnie aby ominąć te zalecenia i móc wypłacać sobie dodatkowe wynagrodzenia ze środka specjalnego izby wymieniają się prowadzącymi. Panie Adamie niech Pan nie wciska ludziom kitu. Wymiana wykładowców pomiędzy izbami to powszechnie stosowany sposób na ominięcie przepisów. Proszę zerknąć na strony izb, a zobaczy Pan jak często niektórzy pracownicy RIO dorabiają sobie (zapewne w godzinach pracy) na terenie innej izby. Gdzie są informacje o szkoleniach w sprawozdaniach z działalności za rok 2001,2000,1999 itp? To że opublikowano je za 2002 rok to mało.

Adam
PostWysłany: Pią Mar 05, 2004 9:59 am Temat postu:
I tak oto powstają legendy ... .
Otóż w tych sprawozdaniach są dane z Rb-32 (patrz np. rozdz. 8 sprawozdania za 2002 r.) zaś dane dot. liczby szkoleń są w rozdz. 5.

Szanowni Państwo - zanim zaczniecie wysuwać kolejne tego typu wnioski zasięgnijcie informacji uźródła.
Wówczas będziemy rozmawiać o konkretach zamiast tworzyć mitologię.

U źrodła zaś można się dowiedzieć na przykład, że:
- w szkoleniach prowadzonych w normalnym dniu pracy - pracownikowi Izby nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie ze środka specjalnego
- za szkolenie prowadzone w ramach środka specjalnego pracownikowi izby może być wypłacone wynagrodzenie ze środka w ramach umowy o dzieło JEŚLI pozostawał on na urlopie (a jest to najczęściej urlop bezpłatny).

Takie są zalecenia NIK, który przyglądał się działalności środków specjalnych w RIO oraz aktualna praktyka w Izbach.

Z poważaniem

Gość
PostWysłany: Czw Mar 04, 2004 10:26 pm Temat postu:
- ale nie ma w tej informacji konkretnych danych tj. w ilu szkoleniach prowadzącym byli pracownicy RIO i jakie były ich wynagrodzenia (ile oprócz ustawowej pensji dorobili sobie na szkoleniach) lub jak często izby wymieniają się pomiędzy sobą swoimi pracownikami. W tych sprawozdaniach nie ma danych z RB32 i dlatego w rzeczywistości jest tajemnicą.

Maciej_Bak
PostWysłany: Czw Mar 04, 2004 3:15 pm Temat postu:
Anonymous napisał:
Dlaczego RIO nie informuje o wszystkich swoich szkoleniach na swoich stronach www?

Czyżby obawiano się, że ktoś obliczy ile pieniedzy RIO wypompowuje z samorządów zmuszając je do szkoleń?



Obawiam sie, że osoba która to napisała nie do końca ma pojęcie o czym pisze... (przepraszam, ale to prawda....)

Otóż:
RIO maja obowiązek tworzenia dokumentu o nazwie: "Srawozdanie z wykonania ramowego planu pracy Regionalnej Izby Obrachunkowej ........ za ..... r."
Proszę sobie taki dokument przeczytać - jest w nim wszystko - łącznie z przychodami na środku specjalnym, liczbą przeprowadzonych szkoleń, liczbą uczestników szkoleń itd...

Przy okazji - prosze zobaczyć na ceny szkoleń dla JST proponowane przez INFOR (na przykład)...

Jeżeli Pan/Pani także chce być wykładowcą na szkoleniach organiozwanych przez RIO - także zapraszamy serdecznie!

np.: "Zasady sporządzania sprawozdań za 2003 rok"

Zapraszamy!!!

Maciej_Bak
PostWysłany: Czw Mar 04, 2004 3:02 pm Temat postu: zapraszamy
Zapraszam do Wrocławia!
Chętnych na szkolenie będzie na prawdę dużo!
Myślę, że około 200 osób!

Można zarobić świetne pieniądze!

3 dni - 450 zł!

Czekam na ofertę!

Maciej_Bak
PostWysłany: Czw Mar 04, 2004 3:01 pm Temat postu: zapraszamy
Mam świetną propozycję dla Pana Wojtani (jeżli zastosowałem odmiane niepoprawnie - to przepraszam - może powinno być Pana Wojtania?):

Proszę zgłosić się do RIO jako osoba chętna prowadzenia szkoleń!

Możemy zapłacić 150 zł za 6 godzin lekcyjnych.
Temat: zasady sporządzania skonsolidowanych bilansów JST.
Liczba uczestników: 76
Cena za szkolenie - 25 zł
"Zysk" RIO - 0 zł

Serdecznie zapraszam!!!

wojtania
PostWysłany: Pon Mar 01, 2004 7:41 pm Temat postu: Problem [...]
..aspekt problematyki szkoleniowej prowadzonej przez pracowników RIO ma jeszcze jeden wątek. Otóż [...pracownik...] z RIO [...] bezprawnie wykorzystuje nie swoje opracowania i programy szkoleniowe podając jako swoje. Przykładowo na 26 stycznia miała zaplanowane w FRDL Kielce szkolenie, do którego BEZCZELNIE I BEZPRAWNIE wykorzystała mój projekt i pomysł naruszając tym samym moje prawa autorskie (mam dowody przygotowane przez mojego radcę prawnego). Moja interwencja u Prezesa RIO [...] nic nie dała, co oznacza, że popiera działalność swego pracownika.
A wystarczyło napisać : przepraszam.... i ja nadal na przeprosiny oczekuję...

TO SKANDAL i WSTYD DLA RIO.
POGOŃ ZA KASĄ PRACOWNIKÓW RIO DOPROWADZA ICH AŻ DO NARUSZANIA PRAW AUTORSKICH .

Tomasz Wojtania

ps. Na szczęście działalność szkoleniowa RIO w środku specjalnym od maja się skończy.

Moderator:
informujemy, że komentarze zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec konkretnych osób będą usuwane....

Adam
PostWysłany: Czw Lut 12, 2004 6:07 pm Temat postu:
RIO informuje o przeprowadzonych szkoleniach w "Sprawozdaniu z działalności RIO ... "
Nie znalazłem w przepisach obowiązku publikacji wykazu organizowanych szkoleń ... choć wiem że część Izb informuje o organizowanych szkoleniach właśnie na stronach internetowych.

Poza tym informuje też o wpływach z tego typu usług (w finansowej części w/w sprawozdania - przychody środków specjalnych).

Proponuję wpierw skoncentrować się na wycenie skutków finansowych dla budżetów JST wynikających z wdrażania nowych, często niezrozumiałych przepisów przekładających się na konieczność dokształcania, zatrudniania nowych pracowników itp.

Proszę jednocześnie nie podejrzewać Izb o stosowanie "teorii spiskowej" przekładającej się na przygotowywanie regulacji dotyczących np. nadzorowania udzielonej przedsiębiorcom pomocy publicznej, prawa zamówień publicznych, audytu wewnętrznego, finansowania zadań w ramach środków pomocowych ... itp., itd.
gdyż nie mamy na powyższe sprawy żadnego wpływu.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie Kwi 07, 2019 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....i???

Anonymous napisał:
Szczypiór i Rogala codziennie się nudzi i ciągle forum zaśmieca.


I tak samo szkolą ci ludzie, bez pojęcia i każda gmina w efekcie szkoleń tej skierniewickiej platformy ma błędna każda deklaracje VAT w pozycji 10. Każda szkoła, przedszkole, ops, urząd ma błędne faktury VAT zwolniony od 2010.

A gminy odliczające VAT metoda wskaźników podpuszczali w przestępstwa fakturowe i wyłudzenia vatu. Bo ci z koziej dupy fachowcy traktują gminę jako przedsiębiorstwo, a nie formę sprawowania włazy publicznej.

Nawet myla organy właściwe do interpretacji podatkowych ignorując art 14j OP, bo nadal nie znają ustawy o finansach publicznych.

A te ich wpisy to totalna kompromitacja M. Szczypiora przerażonego utrata kasy, i bezczelnie za Boga się uważającego. Tak napisał. Wpisy ze będzie mnie nękał w nocy smsami, wpisy z kalumniami z konfabulacjami to dowód, ze ten człowiek to zero. Zero totalne.

A Wy mu powierzacie swoje rozliczenia podatkowe. Co wy ludzie robicie. Ogarnijcie się. Przecież już was wpuścił w błędne deklaracje w pozycji 10 i może w przestępstwo podatkowe. A on zdjęcia sali i listy robi i to swojej izby wysyła. Nakablować na mnie do pracy. Tam stwierdzili ze to psychol. Wypiera się swojej ksiazki. Dzieci swoich tez się wypiera?

Omijajcie go z daleka.

On zniszczył VAT w JST.

Opisał na forum, ze ma układy w dep VAT w MF i skompromitował dyrektora, który straci teraz przez niego prace.

Skompromitował,swojego profesora, bo teraz studenci i inne katedry będą mogły jaja sobie. Profesora robić, ze opodatkował daniny niepodatkowe z art 60 UOFP. Czyli wprowadził VAT od „podatku”.

Panie Szczypior, zostaw pan gminy w spokoju. Razem z panią Rogala. Przez was maja błędna każda deklaracje VAT w pozycji 10, błędna każda fakturę VAT zwolniony, mogą mieć zarzut karny z KK.

TW icon_cool.gif
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> VAT w sferze budżetowej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź