Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 257 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 166293100
 

RIO :: Zobacz temat - jakie jednostki wprowadzac?
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

jakie jednostki wprowadzac?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 9:51 am    Temat postu: jakie jednostki wprowadzac? Odpowiedz z cytatem

jak wprowadzac jednostki budzetowe w bestii? jezeli mam GZEAS to czy wprowadzac tylko GZEAS? czy kazda szkole osobno bez GZEAS? czy szkoly i GZEAS? nie wiem...
Powrót do góry
ggornisiewicz



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 10:07 am    Temat postu: Re: jakie jednostki wprowadzac? Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
jak wprowadzac jednostki budzetowe w bestii? jezeli mam GZEAS to czy wprowadzac tylko GZEAS? czy kazda szkole osobno bez GZEAS? czy szkoly i GZEAS? nie wiem...


Ja mam wprowadzone wszystkie szkoły, ze względu na miesięczne sprawozdania, m.in. taki był cel tworzenia bestii.
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam pytanko.. jak mam wpisać Gminne Centrum Kultury, które jest u nas Instytucją kultury a takiej jednostki w zakładce dot.Jednostek nie ma..?
Powrót do góry
ggornisiewicz



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
ja mam pytanko.. jak mam wpisać Gminne Centrum Kultury, które jest u nas Instytucją kultury a takiej jednostki w zakładce dot.Jednostek nie ma..?


hmm... ja to wprowadziłem jako jednostkę budżetową i ustawiłem dział na 921(Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego) a rozdział na 92113 (Centra kultury i sztuki), ale jeszcze nie weryfikowałem tego z księgową z naszego Centrum Kultury, istnieje duże prawdopodobieństwo że jest to błędnie wprowadzone.
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj.. to jest kłopot.. icon_smile.gif a jak wpisywać Gminny Fundusz Ochrony Środowiska jeśli w sprawozdaniu Rb33 wcześniej figurował pod nazwą urzędu a nie GFOŚiGW ?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

instytucji kultury nie wprowadzac!!!! bo jezeli wprowadzimy jako jednostke budzetowa (na sile) to narzuci nam Rb 27 i Rb 28! NIE WPROWADZAC INSTYTUCJI KULTURY bo nie podlegaja one sprawozdawczosci! ani budzetowej, ani pozabudzetowej
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
instytucji kultury nie wprowadzac!!!! bo jezeli wprowadzimy jako jednostke budzetowa (na sile) to narzuci nam Rb 27 i Rb 28! NIE WPROWADZAC INSTYTUCJI KULTURY bo nie podlegaja one sprawozdawczosci! ani budzetowej, ani pozabudzetowej


jak to nie podlegają ? przecież do tej pory kwartalnie należało wysyłać sprawozdania Rb-Z i Rb-N dla Instytucji Kultury i SP ZOZ, to co nadal będzie trzeba dla nich wypełniać arkusze excela ? przecież to byłoby zaprzeczenie istoty systemu Bestia !
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to nie podlegają ? przecież do tej pory kwartalnie należało wysyłać sprawozdania Rb-Z i Rb-N dla Instytucji Kultury i SP ZOZ, to co nadal będzie trzeba dla nich wypełniać arkusze excela ? przecież to byłoby zaprzeczenie istoty systemu Bestia !


przeciez to inna sprawozdawczosc!! mowisz o sprawozdaniach o dlugu, nie o budzetowych! te nadal w excel!
Powrót do góry
ggornisiewicz



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
jak to nie podlegają ? przecież do tej pory kwartalnie należało wysyłać sprawozdania Rb-Z i Rb-N dla Instytucji Kultury i SP ZOZ, to co nadal będzie trzeba dla nich wypełniać arkusze excela ? przecież to byłoby zaprzeczenie istoty systemu Bestia !


przeciez to inna sprawozdawczosc!! mowisz o sprawozdaniach o dlugu, nie o budzetowych! te nadal w excel!


coś mi tutaj nie pasuje, to przecież jakiś absurd, po co excel skoro mamy bestię z poziomu której będziemy przesyłać sprawozdania z pomocą podpisu elektronicznego, i jeszcze jakieś bzdurne pliki excel'a ? które sa niezgodne z rozporządzeniem rady ministrów w sprawie stosowanych formatów danych w administracji publicznej ? Czy mógłby mi ktoś wyjaśnic po co w takiej sytuacji robi się Bestię skoro zostaje kula u nogi jaką są pliki excela. Przecież Bestia właśnie po to powstała aby wszystko odbywało się z poziomu tegoż właśnie systemu, i aby wyeliminować jakiekolwiek papierowe sprawozdania.
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam jedno szybkie pytanie dotyczące Rb34.. czy Urząd Miejski wpisywać jako jednostkę organ. i dalej z zakładki jako rachunek dochodów własnych..?
a co jeszcze z dochodami organu..?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aby wprowadzic rachunek doch.wlasnych nie trzeba go podczepiac pod jednostke.... natomiast co do organu to program przewidzial taka jednostke. organ wiec osobno i jednostke osobno.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 11:35 pm    Temat postu: dług Odpowiedz z cytatem

Cytat:

coś mi tutaj nie pasuje, to przecież jakiś absurd, po co excel skoro mamy bestię z poziomu której będziemy przesyłać sprawozdania z pomocą podpisu elektronicznego, i jeszcze jakieś bzdurne pliki excel'a ? które sa niezgodne z rozporządzeniem rady ministrów w sprawie stosowanych formatów danych w administracji publicznej ? Czy mógłby mi ktoś wyjaśnic po co w takiej sytuacji robi się Bestię skoro zostaje kula u nogi jaką są pliki excela. Przecież Bestia właśnie po to powstała aby wszystko odbywało się z poziomu tegoż właśnie systemu, i aby wyeliminować jakiekolwiek papierowe sprawozdania.


Bardzo słuszna uwaga i zaimplementowanie w bestii tych sprawozdań nie byłoby żadnym problemem. Problemem było jednak dogadanie się dwóch departamentów w MF a decyzja o odpuszczeniu tego obszaru była czysto polityczna:(
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Maj 24, 2006 9:31 am    Temat postu: Instytucje kultury Odpowiedz z cytatem

No właśnie, co z tymi instytucjami kultury? Ja wprowadziłam jako jednostke budżetową, chociaż wiem, że to jest nieprawidłowe. Czy mógłby sie wypowiedzieć jakis ekspert w tym temacie? Pozdrawiam Ewelina
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Maj 24, 2006 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak mozna na sile wprowadzac instytucje kultury jako jednostki budzetowe! nieco rozwagi. skoro nie ma nazwy jednostki w wykazie pod ktora moznaby "podciagnac" intytucje kultury to nie wprowadzac!
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
aby wprowadzic rachunek doch.wlasnych nie trzeba go podczepiac pod jednostke.... natomiast co do organu to program przewidzial taka jednostke. organ wiec osobno i jednostke osobno.


Rozumiem o rachunku, ale jeśli o ten organ chodzi to coś icon_sad.gif znaczy się mam jednostkę o nazwie Urząd Miejski jako jednostkę budżetową czyli organem jest Gmina i w zakładce wpisuję typ:organ, to dlaczego w przesłanej paczce przez MF na drzewku mam sprawozdania Gminy, która już była wprowadzona w program jako typ:gmina. Czy to jest to samo co organ i nie muszę wprowadzać jeszcze raz takiej samej jednostki?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź