Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 449 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 174901794
 

RIO :: Zobacz temat - UZP
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

UZP

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Problemy ogólne zamówień publicznych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daniello



Dołączył: 16 Paź 2002
Posty: 8

PostWysłany: Pią Paź 18, 2002 2:45 pm    Temat postu: UZP Odpowiedz z cytatem

Czy bliski krewny dyrektora tejże jednostki może ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego w dopuszczonych trybach zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych jako oferent (wykonawca).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Pią Paź 18, 2002 3:31 pm    Temat postu: RE: UZP Odpowiedz z cytatem

Sprawa jest dość kontrowersyjna. Zakładam, że pokrewieństwo między obu osobami jest na tyle bliskie iż spełnione są przesłanki art. 20 uzp.

Będąc członkiem zespołu orzekającego komisji w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych takiemu kierownikowi jednostki wymierzyłem karę upomnienia za czyn o którym Pan mówi.
Nie mniej GKO nie podzieliła mojego stanowiska.

Problem pojawia się oczywiście w kontekście art. 20 uzp. i roli kierownika jednostki jako zwierzchnika pracowników w tym komisji przetargowej jak również jako osoby występującej w imieniu zamawiającego w czynności "podpisania umowy" tj. udzielenia zamówienia.
Czy w/w kierownik jednostki może złożyć zgodnie z prawdą oświadczenie, o którym mowa w art. 20 ust. 2?
Moim zdaniem - nie.
W najbliższym czasie postaram się odszukać w/w orzeczenie Głównej Komisji Orzekającej i opublikuję je na tym forum.

Cytat:
Art. 20. 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie mogą występować w imieniu zamawiających ani też wykonywać czynności związanych z postępowaniem o zamówienie publiczne, a także być biegłymi osoby, które:
1) pozostają w związku małżeńskim albo w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia albo są związani z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli z oferentem, jego zastępcą prawnym lub członkami władz osób prawnych ubiegających się o udzielenie zamówienia,
2) przed upływem trzech lat od daty wszczęcia postępowania pozostawały w stosunku pracy lub zlecenia z oferentem albo były członkami władz osób prawnych ubiegających się o udzielenie zamówienia,
3) pozostają z dostawcą lub wykonawcą w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może to budzić uzasadnione wątpliwości co do ich bezstronności.

2. Osoby występujące w imieniu zamawiającego, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, składają oświadczenia pisemne o braku lub istnieniu okoliczności, o których mowa w ust. 1.

3. Zaistnienie okoliczności wymienionych w ust. 1 skutkuje wyłączeniem danej osoby z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Daniello



Dołączył: 16 Paź 2002
Posty: 8

PostWysłany: Pon Paź 21, 2002 9:49 am    Temat postu: dot. odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź na pytanie i czekam z niecierpliwością na zdanie orzeczenie Głównej Komisji Orzekającej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daniello



Dołączył: 16 Paź 2002
Posty: 8

PostWysłany: Sro Paź 23, 2002 1:40 pm    Temat postu: cdn. odp. uzp Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że jestem niecierpliwy ale bardzo zależy mi na przedmiotowym orzecznictwie GKO.
Jeżeli są problemy ze znalezieniem przedmiotowego orzecznictwa proszę wskazać mi adres strony www. i z którego roku orzecznictwa przeglądać!
Będę wdzięczny!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Paź 23, 2002 2:00 pm    Temat postu: RE: Orzeczenie Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie!
Wspomniane przeze mnie orzeczenie nie było publikowane w internecie. Jak również nie jest zamieszczone w systemie informacji prawniczej LEX.
Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości.

Z poważaniem
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Wto Paź 29, 2002 10:27 am    Temat postu: RE: Orzeczenie GKO dot. naruszenia art. 20 uzp Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie!

Niestety nie dysponuję już orzeczeniem o którym wspominałem (rzecz działa się w 1998 r.)
Istnieje natomiast inne orzeczenie Głównej Komisji Orzekającej sygn. BP/GKO/Odw.-55/98 z 28 grudnia 1998 r. zawierające uzasadnienie dot. naruszenia art. 20 ustawy o zamówieniach puiblicznych.
Z przykrością muszę jednak stwierdzić, że jest to 26 stron tekstu - a więc z uwagi na rozmiar nie nadaje się ono do publikacji na tym forum.

Z poważaniem


Ostatnio zmieniony przez Adam dnia Wto Lis 05, 2002 4:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Daniello



Dołączył: 16 Paź 2002
Posty: 8

PostWysłany: Wto Paź 29, 2002 10:53 am    Temat postu: odt. orzeczenia Odpowiedz z cytatem

Zwracam sie z prośba o przesłanie mi przedmiotowego orzeczenia na mój e-mail: powiatzd@kki.net.pl

Z góry serdecznie dziękuję i czekam z niecierpliwością.

Ps. Czy przedmiotowe orzeczenie podziela Pańskie zdanie odniośnie przedmiotowej sprawy czy przeciwnie?

Z poważaniem

Daniel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Wto Paź 29, 2002 12:06 pm    Temat postu: RE: Orzeczenie dot. art. 20 uzp Odpowiedz z cytatem

To orzeczenie podziela w znacznej części moją opinię.
Niestety dotyczy ono członka komisji przetargowej nie będącego jednocześnie kierownikiem jednostki.

Nie mniej - wydaje się, że GKO dopuszcza udzielenie zamówienia takiej osobie pod warunkiem wyłączenia się z postępowania pracownika zamawiającego, który jest spokrewniony z oferentem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Daniello



Dołączył: 16 Paź 2002
Posty: 8

PostWysłany: Sro Paź 30, 2002 3:47 pm    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Witam!

I ponownie zwracam się z prośba o przesłanie mi tego orzeczenia, gdyż do tej pory jego nie otrzymałem.

Prosze również o wskazanie mi strony www. na której mógłbym znaleźć inne orzeczenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> Problemy ogólne zamówień publicznych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź