Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 519 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 159632734
 

RIO :: Zobacz temat - Prewskaźnik
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

Prewskaźnik
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> VAT w sferze budżetowej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Sob Lut 09, 2019 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Fiskus powie Ci prewskaźnik, Szczypiór na szkoleniach mówi, że 100% , WSA i NSA potwierdzą to co mówi Szczypiór.... już nawet dostawcy oprogramowania mi zmieniają moduł rozliczania VAT


Najpier Rogala mówiła VAT zwolniony i prewskaźnik z rozporządzenia, teraz Szczypiór mówi niepodlegający i prewskaźnik z ustawy. Oboje przez przypadek icon_lol.gif robili to w firemce ze Skierniewic.

Widzę, że temat eusza też w IPS a wykłada sam Profesor Modzelewski:

https://isp-modzelewski.pl/szkolenia/olsztyn-12-lutego-2019-r-2/

A to inna liga niż Pan Szczypiór i Rogala.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob Lut 09, 2019 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan M. tyle się zna na VAT w budżecie co ja na dojeniu krów icon_smile.gificon_smile.gif Byłam na jednym szkoleniu w Poznaniu u prof. NIC kompletnie nie zna specyfiki JST
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob Lut 09, 2019 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w firemce ze Skierniewic Pan TW też pracował a teraz gani
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob Lut 09, 2019 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W innych firmach TW widzę ze wykłada nadal. Nie robi tak jak ta firemka ze Skierniewic ze najpierw mówi ze VAT zwolniony a potem ze niepodlegający.

Ja tam idę na szkolenia do ISP bo mam dość takiego gadania: raz podlega a raz niepodlega.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie Lut 10, 2019 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

idż idź dużo się dowiesz, że np. profesor nie wie co to RB, byłam w POZNANIU, SZKODA CZASU, ZMARNOWANE PIENIĄDZE, zresztą wystarczy posłuchać w telewizji jak mówi niekonkretnie, pływa, wodę leje bo się może i zna na teorii a my praktycy jesteśmy... Ja lubię Wojtanię ale on za kontrowersyjny i RIO go nie słucha i każe nam stosować swoje wytyczne a nie jego dziwaczne teorie. Rogala fajnie prowadzi szkolenia bo spokojnie a taki był trend i wykładnia co do zwolnionych czynności, Szczypiór ma wiedzę ale widać, że już powoli ma wszystko gdzieś, odjechał. Na szkoleniach mówi wprost, że pierdoły typu MOPSY GOPSY oświata go nie interesują , prewskaźnik go nie interesuje , on już myśli o sektorowych rozliczeniach i coś w tym jest bo dostawca oprogramowania właśnie nam je zmienił na sektorowe rozliczenia.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie Lut 10, 2019 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

idż idź dużo się dowiesz, że np. profesor nie wie co to RB, byłam w POZNANIU, SZKODA CZASU, ZMARNOWANE PIENIĄDZE, zresztą wystarczy posłuchać w telewizji jak mówi niekonkretnie, pływa, wodę leje bo się może i zna na teorii a my praktycy jesteśmy... Ja lubię Wojtanię ale on za kontrowersyjny i RIO go nie słucha i każe nam stosować swoje wytyczne a nie jego dziwaczne teorie. Rogala fajnie prowadzi szkolenia bo spokojnie a taki był trend i wykładnia co do zwolnionych czynności, Szczypiór ma wiedzę ale widać, że już powoli ma wszystko gdzieś, odjechał. Na szkoleniach mówi wprost, że pierdoły typu MOPSY GOPSY oświata go nie interesują , prewskaźnik go nie interesuje , on już myśli o sektorowych rozliczeniach i coś w tym jest bo dostawca oprogramowania właśnie nam je zmienił na sektorowe rozliczenia.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie Lut 10, 2019 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dlatego właśnie idę do ISP i profesora Modzelewskiego. Pani Rogala mówiła VAT zwolniony a Pan Szczypior niepodlegający. Widać ze tu Ktoś manipuluje i wykorzystuje sytuacje. I pewnie chodzi o Pana Najucha który z nas się śmieje bo mu kasę nabijam. Mam dość.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie Lut 10, 2019 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponowanie szkoleń w ISP Modzelewskiego to dopiero ktoś z Nas robi idiotów. Zobaczcie sami na program tych szkoleń. ZERO dla budżetówki programu merytorycznego. Więc pytam się kolejny raz , po co mamy iść do profesora na wykład uczelniany? skoro zero się dowiemy o VAT w budżecie bo Pan prof ciągle mówi jaki to on jest przeciwny centralizacji VAT i co z tego pustego gadania wynika?? ANO NIC, nadal centralizacja jest i ma się dobrze i kolejne nowe rzeczy dla JST ustawodawca Nam wprowadza. Nie rozumiem zatem kompletnie tych, którzy strasznie by chcieli podważyć centralizacje VAT... To nigdy nie nastąpi to takie twory jak JB to tylko Polska znała więc się zakończyło jak się zakończyło. Rozumiem ból Panie TW, puste sale ale musi się Pan pogodzić z tym, że Pani Ela Rogala ma po 50 osób na sali, Pan Szczypiór podobnie...

Druga sprawa, pierze Pan brudy na forum...Podważa Pan szkolenia w firmie w której do niedawna Pan sam szkolił. Zna Pan powiedzenie "co to za ptak??" Pan tak robi, jak Pan Najuch dawał Panu zarobić to Pan go popierał a jak przestał dawać zarobić to Pan gani firemkę ze Skierniewic. Czy Pan kompletnie nie rozumie tego, że rozsądnemu człowiekowi to się nie spodoba? a ja za takich mam Koleżanki i Kolegów z JST. Już dużo razy Nas Pan poobrażał, już wiele razy Pan pisał "zaraz się okaże zobaczycie", zraz to zaraz tamto jak zwykle MITOMANIA . Proszę traktować to formum jako forum merytoryczne. Nas na prawdę Pana wojenki nie interesują, Nas nie interesuje kogoś Ubecka czy SBecka historia , Nas nie interesuje to, że Pana Szczypióra CBA ze szkolenia w Karczewie wyprowadziło, Nas te rzeczy nie interesują. Nas interesuje tylko merytoryka a Pan Nam jej nie dostarcza.
Odnoszę nieodparte wrażenie, iż przemawia przez Pana prymitywna małość , zazdrości Pan Pani Rogali 25 lat szkoleń i pełnych sal? Ale przecież Pan jej do pięt nie dorasta i innym też... Ile publikacji ma Pan naukowych aby obrażać tu ludzi? Ile książek Pan w życiu napisał? Czy chociaż jeden WSA/NSA w swoich wyrokach cytuje Pana poglądy? Czy RIO lub ktoś inny i Pana merytoryczne podejście do tematu poważnie traktuje?

Popadł Pan w samozachwyt, został Pan narcyzem... i co? przegrał Pan...
W ogóle zastanawiam się po co Pan wchodzi na forum VAT skoro się Pan na nim nie zna? czyżby forum rachunkowości umarło przez Pana?

Chyba już jest za późno na refleksję nad swoim życiem bo Nas Pan już stracił , MY już nie chodzimy do Pana na szkolenia bo człowiek z nich wychodzi z poczuciem zakłopotania, obraża Pan ludzi, ciągle Pan mówi, że wszystko robimy źle a NIKT NAM jeszcze NIC nie zakwestionował.
Przeglądałam wcześniejsze Pana wypowiedzi, pisał Pan bardzo dobrze o Panu Szczypiór, teraz znowu Pan nadaje i na niego a Pan Szczypiór ktoś tu dobrze ujął na forum, już odjechał i powiem Panu więcej... dzięki niemu wygrywamy sprawy w WSA/NSA, odliczamy cały VAT, fiskus wszystko przegrywa. Pan Szczypiór -mam wrażenie, iż mocno Pana boli jego pełność sal (średnio na każdym jak jestem powyżej 40 osób) nigdy nie ośmiesza Nas, nie mówi, że mamy coś źle, zawsze doradza spokój ale aby walczyć, namawia Nas do Skarg do Sądu, wymienia się emailem, telefonem, wysyła nawet sms sygnatury wyroków, gratuluje Nam wygranych w Sądzie. Do niego przyjemnie się idzie na szkolenie, jeden minus wielki u Pana Szczypióra- jego materiały, zbitek ustaw, rozporządzeń ale może i dobrze bo wie, że Nasi radcowie nie pomagają Nam więc omawia przepisy a co Pana prof Modzelewski omawia na szkoleniu? Byłam może 3 czy 4 razy i powiem NIEWIELE, większość czasu to bycie aktorem, lans na sali a jak dochodzi do merytoryki...cisza bo RB nie jest mu znane (potwierdzam ktoś ten temat już tu poruszył).

Pora się opanować Panie TW bo tu ludzie wbrew pozorom mądrzy siedzą i czytają....
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie Lut 10, 2019 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://isp-modzelewski.pl/szkolenia/gdansk-9-kwietnia-2019-r/


ten program szkolenia dla JST? to chyba jakiś żart z Nas... i tam mamy iść Panie TW?
Powrót do góry
wojtania



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 3136

PostWysłany: Nie Lut 10, 2019 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TAK

A dlaczego?

Bo obowiązuję Was zasady ogólne.

Cytuję obajśnienia podatkowe MF z 29 czerwca 2018: STOSOWANIE MECHANIZMU PODZIELONEJ PŁATNOŚCI

na stronie 19 jest napisane:

Ustawa wprowadzająca mechanizm podzielonej płatności nie zawiera specjalnych regulacji dedykowanych jednostkom samorządu terytorialnego. Oznacza to, że do tej grupy podatników zastosowanie mają ogólne zasady opisane powyżej.

A zatem warto posłuchać i innego punktu widzenia niż to co mówi się u Najucha, który pojęcia bladego nie ma ani o Vacie, ani o budżecie, ani o rachunkowości i sprawozdawczości.... przeciwnie niż ludzie z Instytutu Studiów Podatkowych i sam Profesor Modzelewski.

ISP ostro rusza po całej Polsce w różnych miastach z tym tematem. Każdy znajdzie dla siebie dogodną lokalizację szkolenia.

https://isp-modzelewski.pl/szkolenia/

Pozdr TW icon_cool.gif


Ps.: ...nie nie przegrałem. Wręcz przeciwnie.


Uprzejmie informuję iż niejawny do niedawna raport Banku Światowego nad którym pracowałem został opublikowany na stronie:


http://siteresources.worldbank.org/EXTCENFINREPREF/Resources/4152117-1275645279412/Poland_GAAP_PL.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sro Lut 13, 2019 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1386167,tsue-prewspolczynnik-vat-obowiazywal-takze-przed-2016-r.html


jeśli TSUE potwierdzi stanowisko rzecznika generalnego Fiskus rozjedzie Gminy. W Polsce był prewskaznik przed 2o16 rokiem
JaJa będą
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Lut 13, 2019 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz znów Michał rację
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Lut 13, 2019 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...choć to chyba jednak ja mam rację. Bo to faktycznie rozjedzie gminy na amen. Ale to jednocześnie pośredni dowód iż centralizacja była błędem.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Lut 18, 2019 6:43 pm    Temat postu: Błędny prewskaźnik Odpowiedz z cytatem

Ratunku! Witam! Jak powinnam przeprowadzić korektę odliczenia VAT, gdy został zastosowany błędny prewskaźnik? Przy obliczaniu tegorocznego wskażnika, spostrzegłam, że prewskaźnik na 2017r. obliczyłam nieprawidłowo. Powinnam przeprowadzić korektę roczną za rok 2017 w styczniu 2018r. czy każdy miesiąc 2017r. oddzielnie?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Mar 07, 2019 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy opodatkowaną dotację do kolektorów wliczacie do struktury sprzedaży?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> VAT w sferze budżetowej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź