Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 515 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 159627680
 

RIO :: Zobacz temat - kontrola VAT-RIO
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

kontrola VAT-RIO
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> VAT w sferze budżetowej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Kwi 20, 2018 8:20 pm    Temat postu: kontrola VAT-RIO Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj dostałam zaproszenie na szkolenie do PISZA z zakresu prewskaźnika i wskaźnika VAT. RIO w Białymstoku zaprosiło na wykład Michała Szczypióra, zaczynają interesować się podatkiem VAT, odliczeniami, zwrotami za lata 2011-2015.
Powrót do góry
wojtania



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 3136

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2018 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...do dobrze że RIO się tym interesuje bo wkrótce pewnie zainteresuje się tym tematem komisja sejmowa VAT. A może potem i prokurator. NIK jak widać już się zainteresował, przeczytajcie:

ZLECANIE USŁUG PRAWNICZYCH PRZEZ JEDNOSTKI SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH W WOJEWÓDZTWIE DOLNOŚLĄSKIM

LWR.410.016.00.2015

Nr ewid. 7/2016/P/15/106/LWR

Michał na pewno wie co robi. W końcu to we Wrocławiu zaczął się cyrk z centralizacją VAT icon_wink.gif

I jak widać we Wrocławiu odbyły się też pierwsze kontrole NIK.


TW icon_cool.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sob Kwi 21, 2018 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wesoło będzie....
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i bardzo dobrze, jak można zlecać odzyskiwanie VAT na zewnątrz za milionowe prowizje...
Osobiście cieszę się, że wreszcie ktoś to skontroluje, są Gminy w Polsce które mimo, że firma "D.." nie odzyskała VAT wypłaciły milionowe kwoty.... a Nam każe się pracować za 2-3 tys brutto.
Popieram Panie Wojtania ...

AK
Powrót do góry
wojtania



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 3136

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2018 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a dziękuję i pozdrawiam.

Polecam publikację nt. jak komisja śledcza do spraw VAT-u przewróci do góry nogami biznes podatkowy:

http://www.isp-modzelewski.pl/component/content/article?id=937&start=1

TW icon_cool.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Pon Kwi 23, 2018 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak ten artykuł ma się do kontroli VAT przez RIO?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Kwi 23, 2018 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...ano tak ze wkrotce moze sie okazac ze szkolenie w RIo bylo nic nie warte. Nawet jak je Pan Szczypior prowadzil. Bo VAT to nie jest kompetencja RIO
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Kwi 23, 2018 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też za bardzo związku nie rozumiem.... ale rozumiem kryteria gospodarność rzetelność troska o finanse publiczne. Patrzac natomiast na proceder odzyskiwania VAT trudno uznać iż była to troska o finanse stąd zapewne szkolenie RIO...

Oj coś czuje mowy wymiar VAT w jst....
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To się teraz zacznie trzepanie tyłków. ... ale numer..... a jeszcze parę dni temu w mojej gminie dwóch młodych gmiewnych proponowało odzyskanie vat... u marszałka tez nic nie wiedzą na temat Vat i projektów unijnych. Nikt nic nie wie ...
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bądźcie naiwni. Ten post to zwykła reklama Pana Szczypiora. Nic więcej. A reklama dźwignią handlu.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co powiedzieć o niejakim TW ? Ktoś tu chyba pomylił miejsce i czas. Co z projektami unijnymi? Ktoś poruszył ten wątek. Tam jest jednak odwrotne obciażenie. Wczoraj Rzeczpospolita o tym pisała. To forum ma być merytorycznym forum. Kompletnie nie rozumiem tekstów o czyjejś reklamie czy o krytyce kogokolwiek za cokolwiek. Ktoś słusznie zauważył iż RIO wzięło się za VAT a drugi krytykuje ten fakt. Ktoś pisze o VAT a drugi źe to reklama. Jeden pisze iż trzeba tak rozliczać drugi mówi o glupotach i nieprawidłowościach. To chyba dobrze że ktoś wspomniał o RIO ale zaraz drugi krytykuje ....

Jeden pisze o odzyskiwaniu VAT a drugi krytykuje ten fakt.... a czy ktoś komuś zakwestionował odzyskany VAT? Po co zatem straszyć. Sądy administracyjne badaly temat i koniec problemu.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem polega na tym ze ten dzis odzyskany vat moze ci jutro wyjsc bokiem. I co Rio wezmie na siebie odpowiedzialnosc bo szkolenie zorganizowalo?

RIO zajmuje sie tematem nie bedacych ich kompetencja. Czyli lamie ustawe o RIO szkolac z VAT. Podobny problem dotyczy szkolen z rachunkowosci w RIO.

Ale jesli juz to robi to dobrze ze zajecia prowadzi Michal Szczypior bo zna sie na Vat jak malo kto.

Ale nie jest nieomylny. Jak kazdy z nas.

Pozdr TW icon_cool.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Tomaszu a ja zawsze lubiłem Pańskie szkolenia. Nazwałbym je nie dla wszystkich lecz dla myślących .... a z tym już różnie bywa. Bylem i bywałem i u Pana na szkoleniach i Teresy Krawczyk i chyba raz lub dwa u Lucyny Hanus. KAŻDY prowadzi inaczej szkolenia. U Pana jest konieczność ciągłej analizy przeskoków z ustawy na ustawe. U Pani Teresy jest spokojnie ale słabo merytorycznie i chaotycznie . U Pani Lucyny jak to u człowieka z RIO nie wolno mieć innego zdania.
Z VAT byłem u Pani Krawczyk Rogali Pana Szczypióra. Tak jak Pan zauważył nikt nie jest nieomylny. Kiedyś lubiłem szkolenia Pani Rogali ale kilka miesięcy temu byłem i postanowiłem że to ostatni raz. To już nie to. Przykre to ale wiek robi swoje. PANI Teresa szkoli z rachunkowości na VAT się nie zna. Pan Michał Szczypiór z kolei ma dużą wiedzę ale ma słabe materiały szkoleniowe bo wychodzi z założenia że trzeba słuchać i notować. Nie używa laptopa rzutnika żadnych notatek. Wszystko z głowy. Ale faktem jest to co Pan pisze gość ma potężna wiedzę. Dlatego myślę że to jest tak że każdy z Was trenerów jest dobry w swojej działce i dlatego uważam że trzeba chodzić na kilka szkoleń a samemu wnioski wyciągnąć.
Powrót do góry
wojtania



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 3136

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2018 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... ależ oczywiście ma Pan rację. Ja natomiast bardzo lubię Michała ale zrobił on coś co skończyło naszą współpracę. Nadal jednak cenię jego wiedzę w VAT. Ale popełnił on i inni wykładowcy od VAT błąd systemowy. I teraz przykład tego błędu no bo czas wrócić do myślenia:

podaję link z portalu GOFIN:

https://forum.gofin.pl/990072/archiwum/sprzedawca-czy-wystawca-w-rejestrach-vat-oraz-kpir-podatek-vat

Jest tam takie pytanie:

mam przed sobą fakturę za doładowanie warszawskiej karty miejskiej
na fakturze jest sprzedawca: miasto stołeczne Warszawa, adres, NIP - a poniżej jest wystawca: zarząd transportu miejskiego, adres, NIP

od kogo w końcu kupiłem usługę? kogo ująć w księgach? czy można i tak, i tak - i nie będzie to błędem

...proszę zauważyć: ktoś pisze, że miasto stołeczne jest sprzedawcą z podanym numerem NIP, ale wystawcą jest zarząd transporu z innym NIP.

Wiadomo, że na ogół skarbnicy (ci co wiedzą o co chodzi) pilnują aby przy danych wystawcy nie podawać numeru NIP. bo byłby inny niż ten przy sprzedawcy. Traktują jednostki jako pełnomocnika.

Oczywiście wynika to z uznania gminy za przedsiębiorstwo wieloodziałowe. No ale czy jednostka budżetowa jest oddziałem gminy? czy może formą organizacyjno-prawną sektora FP? ... dla mnie to drugie.

I teraz problem: nawet jeśli na fakturach, inaczej niż w powyższej sytuacji nie podadzą NIP wystawcy, to i tak dana jednostka budżetowa ma swój numer NIP.

A zatem skoro na jedej fakturze są dwa NIPY to aby napewno takie faktury są prawidłowe? A może jak jest jeden to są prawidłowe, ten sprzedawcy jedynie?

Tylko czy zarząd transporu miejskiego może je księgować w swojej księdze głownej? Wykazywać rozrachunki w bilansie czy w RB-tkach, skoro nie on jest sprzedawcą ?

A gdyby ów ZTM był zakładem budżetowym i miał CIT, to czy powinien rozliczać CIT skoro sprzedawca jest zwonliony z CIT a wystawca nie?

Rozumie Pan błąd systemowy naszych specjalistów od VAT?


Pozdr TW icon_cool.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sro Kwi 25, 2018 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktura nie musi zawierać nip wystawcy . Odsylam do art 106 ustawy vat.... w ogóle nawet nie musi być zatem podawany a podajemy go dla.celów technicznych.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> VAT w sferze budżetowej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź