Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 683 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 160373505
 

RIO :: Zobacz temat - zaangażowanie w RB-28
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

zaangażowanie w RB-28
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 12:42 pm    Temat postu: zaangażowanie w RB-28 Odpowiedz z cytatem

Czy w sprawozdaniu Rb-28S zaangażowanie nie może być wyższe od wydatków??? Bo mam taką sytuację i wykazuje mi to jako błąd.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli ktoś wie to proszę odpowiedzcie
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie powinno, ale moze! nie mozna na sile dopasowywac niczego ! skoro jest wieksze i takowe jest zaksiegowane to musi zostac. a sa przeciez przypadki, ze wieksze bedzie icon_smile.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie nie zaangażowanie w wielu przypadkach jest większe niż wydatki i BeSti@ się nie złości icon_smile.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie zaangażowanie w wielu przypadkach jest większe niż wydatki i BeSti@ się nie złości icon_smile.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak masz podpisaną umowę a jeszcze nie masz faktury to zaangażowanie musi być większe. U mnie BESTIA jakos to zjadła bez większych dolegliwości.
A co robicie z wysłanym Rb-27 bez groszy ????? Wysyłacie jeszcze raz poprawne ??????
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My się tak nie spieszyliśmy, wysłaliśmy dopiero dziś.Wcześniej śledziłam
codzenne dyskusje na forum na temat BEST@ i muszę przyznać,że bardzo mi one pomogły.Nawet czytając potem instrukcję wiedziałam o co chodzi, także występujące błędy w regułach kontrolnych mnie nie przerażały.Świetne forum!!!
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie te reguły kontrolne o przekroczeniu w tym przypadku pomimo,że przekroczenie może wystąpić (chyba nadal dopuszczalna jest kwota przekroczenia dopuszczalna plan-wykonanie wydatku )
jest bardzo dobre gdyż zmusza mnie do dokładnego przeanalizowania.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
My się tak nie spieszyliśmy, wysłaliśmy dopiero dziś.Wcześniej śledziłam
codzenne dyskusje na forum na temat BEST@ i muszę przyznać,że bardzo mi one pomogły.Nawet czytając potem instrukcję wiedziałam o co chodzi, także występujące błędy w regułach kontrolnych mnie nie przerażały.Świetne forum!!!



Postapiłam podobnie, Forum dostarczyło mi mase potrzebnych informacji. W wielu przypadkach instrukcja stała bardziej czytelna.Forum jest ok icon_exclaim.gif
jk
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
U mnie nie zaangażowanie w wielu przypadkach jest większe niż wydatki i BeSti@ się nie złości icon_smile.gif



Szanowni Państwo
Czy w zaangazowaniu wykazujecie wydatki plus umowy na które nie ma jeszcze faktur icon_question.gif
jk
Powrót do góry
Tomek_O



Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 4

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w zaangażowaniu wykazuję wyłącznie wydatki + zobowiązania wymagalne. Umowami się nie przejmuję - w końcu zawsze może być jakiś aneks, za zobowiązanie uważam dopiero wystawioną prawidłowo i uznaną przez nas fakturę/rachunek/notę itp.

Stąd w kilku pozycjach mam zaangażowanie większe od wydatków, ale oczywiście niższe lub równe planowi icon_smile.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O co biega z tym ponownym wysyłaniem i z groszami. Wysłałem wieczrem w ponidziałek.
Powrót do góry
wojtania



Dołączył: 30 Lis 2002
Posty: 3136

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek_O napisał:
Ja w zaangażowaniu wykazuję wyłącznie wydatki + zobowiązania wymagalne. Umowami się nie przejmuję - w końcu zawsze może być jakiś aneks, za zobowiązanie uważam dopiero wystawioną prawidłowo i uznaną przez nas fakturę/rachunek/notę itp.

Stąd w kilku pozycjach mam zaangażowanie większe od wydatków, ale oczywiście niższe lub równe planowi icon_smile.gif


...i to by nawet było zgodne z instrukcją do Rb-28S, która mówi, że:

w kolumnie "Zaangażowanie" wykazuje się dane według stanu na dzień kończący okres sprawozdawczy, wynikające z ewidencji księgowej zaangażowanie środków budżetowych obciążające plan finansowy wydatków danego roku budżetowego z tytułu:
a) wykonanych wydatków,
b) podjętych zobowiązań, w tym niespłaconych zobowiązań z lat ubiegłych, związanych z funkcjonowaniem jednostki budżetowej i wypełnianiem przez nią określonych zadań statutowych;


odmiennie niż instrukcja do Rb-28, która mówi, że:

2) w kolumnie "Zaangażowanie" wykazuje się obroty strony Ma konta 998 "Zaangażowanie wydatków budżetowych roku bieżącego";


...sęk w tym, że jakoś nie moge uwierzyć w to aby ktokolwiek prawidłowo wykazywał zaangażowanie w Rb28s jako sumę wydatków i podjetych zobowiązań (...nie tylko zobowiązań wymagalnych) i szczególnie aby to robił na koniec roku. Czy komukolwiek przyjeto na koniec 2005 roku sprawozdanie w którym zaangażowanie było wyższe od planu???

TW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sro Lip 26, 2006 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Tomaszu ogromne dzieki za zainteresowanie sie tematem. Pańska opinia jest bardzo rzeczowa.
Pozdrawiam
jk
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Lip 26, 2006 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam w kilku przypadkach zaangazowanie ( wydatki + zobowiązania wymagalne) wieksze niz plan i bestia krzyczy błąd co w tej sytuacji?? wysyłac z błędami??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź