Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 1122 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 162931792
 

RIO :: Zobacz temat - POSZUKIWANI OPTYMIŚCI!!!
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

POSZUKIWANI OPTYMIŚCI!!!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej_Bak



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 157
Skąd: ...

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 11:44 pm    Temat postu: POSZUKIWANI OPTYMIŚCI!!! Odpowiedz z cytatem

No cóż...

Czy na prawdę ta BeSTi@ jest tak aż do BANI???

http://www.rio.gov.pl/modules.php?op=modload&name=NS-Polls&file=index&pollID=4


no chyba, że faktycznie głosują tylko Ci, którzy są baaardzo wkurzeni....


Bedą jacyś optymiści?
_________________
Pozdrawiam

Maciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ,program jest niezły ,wymaga jedynie naszych wspólnych dopracowań
(uzytkownicy,rio itd). Pewne elementy nie są czytelnie opisane w instrukcji. Np uzupełnienie sprawozdań,przypadkiem nacisnęłam prawą
myszkę i mogłam w ten sposób uzupełnić sprawozdanie.W instrukcji pisze o kreatorze,którego nigdzie nie mogłam znależć.Proszę wziąć pod
uwagę fakt,że wszystko robiliśmy w nerwowej atmosferze, i dla nas nie jest to od razu tak proste jak dla osób tworzących ten program.
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 1:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt .. nerwy puszczały często zarówno pracownikom JST jak i RIO ..
Ale jak widać warto było dotrwać do chwili gdy pojawił się pozytywny post wysłany o tak "niechrześcijańskiej" porze .. icon_wink.gif
To przywraca wiarę w sens instruktażu prowadzonego na tym forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
skarbonka



Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 34

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno jest jeszcze oceniać Bestię, gdy pracujemy ze sprawozdaniami pod pręgierzem czasu. A innych modułów, np. planistycznych, duża część jst po prostu nie wykorzystuje (przeniesienie danych w ciągu roku z innego programu nie zawsze jest celowe). Dlatego osobiście jestem powściągliwa w ocenie Bestii. Natomiast nie ośmieliłabym się na totalną krytykę. Jeśli program będzie tak dobry w module planistycznym, jak funkcjonujący jeszcze Budżet Pro (z którego notabene kilka lat temu byłam bardzo niezadowolona), to będzie ok. Jeżeli w jst będziemy chcieli współpracować i podpowiadać też autorom oprogramowania, czego oczekujemy od programu, to może to być bardzo dobre narzędzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawozdania wysłane i ze swojej strony mogę powiedzieć, że nie było tak źle. Byłam na szkoleniu organizowanym przez RIO, później czytałam trochę instrukcję obsługi programu i ... cierpliwie czekałam na nowy okres sprawozdawczy - też jestem przed urlopem i martwił mnie ten brak wiadomości ale to jest tylko program i tworzą go tylko ludzie tacy jak my. Pozdrawiam wszystkich i życzę trochę więcej wiary, cierpliwości i zrozumienia dla innych. Życie jest zbyt krótkie by brać sobie wszystko do serca i pochopnie oceniać innych.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej niepokojące było długie oczekiwanie na aktualizcję programu, po niej błędem "sypło" mi tylko raz - ale jakoś poszło dalej bez specjalnej interwencji icon_smile.gif
Tak naprawdę wszystko jest opisane w Instrukcji, a o rzeczach z którymi przejsciowo nie możemy dać sobie rady można dośc często poczytać na tym forum icon_smile.gif Często po klika razy icon_lol.gif Pokazałem ta stronę paniom z księgowości, które jej istnienie przyjeły z dużym entuzjazmem i przy Waszej również pomocy wiekszość problemów zdołały same rozwiązać - więc można - nawet tylko przeglądając.

Kończąc i podsumowując Bestię w sklai szkolnej (2-5) daję 4. Zaskoczyło mnie pozytywnie to, że np. u mnie działa dośc sprawnie nie na najmocniejszym sprzęcie. duza ilośc opcji itd. Minus to napięte terminy icon_wink.gif

Pozdrawiam
Arur R.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Program nie jest całkiem do bani. Ma np. ładną grafikę icon_wink.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 11:04 am    Temat postu: Program jak program Odpowiedz z cytatem

Witam,

Właściwie Bestia jest ciągle w fazie rozwojowej (teraz bardzo popularne udostępniać oprogramowanie Beta icon_wink.gif ), o zakończeniu budowania całego systemu który został zaplanowany na razie możemy pomażyć, np. takie rzeczy jak obsługa alternatywnej bazy danych, czy wersja na systemy operacyjne obsługujące platformę Mono. W momencie kiedy te elementy się pojawią będzie można powiedzieć, że tak, System Bestia z fazy rozwojowej osiągnął fazę sprawdzania go w warunkach pracy icon_smile.gif i takie testy będą trwały do czasu gdy nie zostaną usuniętę główne problemy taki jak np. na wydrukach ze sprawozdań jednostkowych puste wszystkie rubryki określające położenie czyli województwo, powiat, gmina oraz do kogo sprawozdanie jednostkowe jest kierowane, bo tam też jest pusto icon_sad.gif problemów jest cała masa, ale również został wykonany kawał dobrej roboty informatycznej, weźmy pod uwagę że nie jest to system tylko i jedynie do wysyłania sprawozdań, aczkolwiek na początku mogliśmy się obyć bez modułu planistycznego itp. bo pewnie i tak 90% jednostek będzie korzystało z niego dopiero w momencie rozpoczęcia prac nad nowym budżetem na rok 2007. Również stabilność systemu Bestia pozostawia wiele do życzenia, u mnie co jakiś czas jest zwis Bestii, i nieważne czy jest to WinXP czy Win98, zdaża się i tu i tu, gdzie leży problem? Być może w C# i bibliotekach Janus, lub ogólnie w platformie windows icon_wink.gif itd. itd. ale w odróżnieniu od innych wdrożeń Bestia w zasadzie działa, niech przypomnę wdrożenie płatnika, czy poltaxu... porównanie wypada zdecydowanie na korzyść Bestii. Teraz należy tylko popracować nad problemami i brakami takimi jak np. agregacja sprawozdań na poziomie ZEAS itp. ale osobiście jestem bardziej zadowolony niż niezadowolony icon_smile.gif

Pozdrawiam cały Bestiariusz icon_wink.gif
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Adam
Site Admin


Dołączył: 26 Lip 2002
Posty: 3276

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow ... To bardzo miła ocena ...
Dziękuje w imieniu całej "załogi" zaangażowanej w prace nad BeSTi@ (w szczególności pracowników RIO i JST uczestniczących w fazie analizy, pilotażu i testów akceptacyjnych)

Jednocześnie - polecam www.budzetjst.pl i formularz "Zgłoś problem" - MY TO NAPRAWDĘ czytamy i uwzględniamy w pracach nad systemem - co pozwoli jak sądzę BeSTii przejść dość szybko z wieku niemowlęcego do wieku nieco bardziej dojrzałego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciej_Bak



Dołączył: 04 Mar 2004
Posty: 157
Skąd: ...

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 11:49 am    Temat postu: Re: Program jak program Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Witam,

Teraz należy tylko popracować nad problemami i brakami takimi jak np. agregacja sprawozdań na poziomie ZEAS itp. ale osobiście jestem bardziej zadowolony niż niezadowolony icon_smile.gif

Pozdrawiam cały Bestiariusz icon_wink.gif
Grzegorz Górnisiewicz



Dziękujemy!

Podnoszący na duchu jest ten post - szczególnie biorąc pod uwagę to, że jest Pan raczej wymagającym oceniającym!
(i to nie jest Pańska wada - wręcz przeciwnie!)

A ja zgadzam się w 100%-tach - że trzeba popracować nad niedoskonałościami!
Tylko żeby nam ręce nie opadły...
Bo czasami "opadywują".... icon_smile.gif

Pozdrawiam serdecznie

Maciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, BeSTi@ za dobre narzedzie do pracy icon_smile.gif . Nie ma porównania np z Płatnikiem. Do dnia dzisiejszego siega sie do roku 1999. Trzeba tylko troche czasu na jej opanowanie aby wykorzystać większość funkcji w które jest wyposażona. Najlepszym szkoleniem jest jednak zmaganie sie z zaistniałymi problemami. Wiekszość informacji jak postepować icon_twisted.gif znalazłam na forum. Szkoda tylko że przepisy sie tak często zmieniaja (np.ostatnia zmiana formularzyi terminów) co powoduje zakłócenia w pracy.
[b]Optymista[/b]
jk
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej wszystkim uzytkownikom Bestii icon_smile.gif i tym którzy pracują nad udoskonalaniem jej i borykają sie z naszymi problemami icon_smile.gif

Osobiście stwierdzam, że program jest całkiem dobry icon_smile.gif z małymi niedociagnięciemi, ale te zawsze sie zdażają przeciez nie wszystcy są teoretykami-praktykami-informatykami icon_smile.gif troszke zrozumienia jedni dla drugich i odwrotnie. Nie rozumiem niektórych użytkowaników (chyba mi sie za to oberwie icon_smile.gif ) wyskakuja z takim problemami, wystarczy usiąść i przeczytac instrukcje i wyjasnienia. Rozumiem zdenerwowania bo sama juz "rzucałam mięsem" na ten program, bo tylko w naszym kraju robi sie wszystko na ostatnioą chwile, wystarczyło sie zorganizowaz, w czwartek i piatek wklepałam a wczoraj sprawdziłam i wysłałam z powodzeniem sprawozdania icon_smile.gif
Byłam na szkoleniu organizowanym przez konsorcjum i jestem z niego baaaaaaaardzo zadowolona, dostalismy instrukcje i zeszyt ćwiczeń (to wszystko mozna było znaleź w programie), kazdy z uczesników miał osobiście dostep do komputera i wszystko jasno było wyjasnione icon_smile.gif
Szkoda tylko ze ta aktualizacja była tak póżno nam przekazana.
Nazwa programu i napiety grafik terminów to potęguje ze niektórzy są negarywnie nastawieni do niej i ich autorów.
Budżetu Pro musiała sie nauczyć sama bez żadnego szkolenia i teraz jestem z niego zadowolona (chciaż poprawiłabym tam jedno funkcje i zadaniami i jednostkami, ale z tym mozna sobie poradzić, małe kombinacje icon_smile.gif i program sie oszuka icon_smile.gif ) Mam nadzieję ze Bestia bedzie równie dobra jak Budżet pro i za jakis czas bedzie więcej optymistów icon_smile.gif

Pozdrawiam wszystkich icon_smile.gif tych pozytywnie i negatywnie nastawionych d Bestii icon_smile.gif oraz autorów (trzymacie sie bedzie dobrze, wkońcu termin sprawozdań mija icon_smile.gif )
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 3:45 pm    Temat postu: Re: Program jak program Odpowiedz z cytatem

Maciej_Bak napisał:
Anonymous napisał:
Witam,

Teraz należy tylko popracować nad problemami i brakami takimi jak np. agregacja sprawozdań na poziomie ZEAS itp. ale osobiście jestem bardziej zadowolony niż niezadowolony icon_smile.gif

Pozdrawiam cały Bestiariusz icon_wink.gif
Grzegorz Górnisiewicz



Dziękujemy!

Podnoszący na duchu jest ten post - szczególnie biorąc pod uwagę to, że jest Pan raczej wymagającym oceniającym!
(i to nie jest Pańska wada - wręcz przeciwnie!)

A ja zgadzam się w 100%-tach - że trzeba popracować nad niedoskonałościami!
Tylko żeby nam ręce nie opadły...
Bo czasami "opadywują".... icon_smile.gif


I przy takim natłoku pracy zapewne niektórym i "odpadywują" ręce od klepania kodu lub innych rzeczy.

W tej chwili mamy już prawie wszystkie sprawozdania wklepane, jutro ostatnie poprawki, i hajda z agregacją, jednakże zgodnie z informatyczną zasadą przezorny zawsze ubezpieczony tuż przed agregacją wykonam kopię bazy, na wypadek ew. problemów, żeby nie było klepania sprawozdań bo Panie by mnie zjadły... zresztą dostały Panie ode mnie prikaz "nie zatwierdzań ani akceptować dopóki wszystkich sprawozdań nie wklepiemy, bo na wszelki wypadek będziemy robić kopię zapasową tuż przed najbardziej newralgiczną operacją.". Tym samym nawet jeśli wyskoczą problemy jesteśmy zabezpieczeni, tak czy inaczej przy tego typu operacjach normalnym jest wykonanie kopii zapasowej.

Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tak profesjonalnym podejściem do sprawy zapewne mielibysmy znacznie mniej pracy w supporcie icon_wink.gif

pozdrowienia
icon_biggrin.gif
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Lip 26, 2006 7:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jejku, ale bzdety! Program jaki jest, taki jest (jak to nazywają fachowy: taka dość niezła wersja beta Bestii), ale głównie chodzi o paranoiczny sposób wprowadzenia tych zmian w sprawozdawczości (poprawki, poprawki, poprawki....). Wychodzi tu jakikolwiek brak zrozumienia dla innych ludzi i postawa typu: oni i tak MUSZĄ to zrobić. To my już roboty jesteśmy??? Dehumanizacja na całego! A malutkie, piękne i trudne zarazem słówko "przepraszam" nie padło on nikogo....

Pozdrawiam - Inna
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź