Witamy na stronach serwisu: Regionalne Izby Obrachunkowe
 
 

  O ...

· RIO
· Krajowa Rada RIO
· Akty prawne
· Adresy Izb
 

  Menu główne

· Strona główna
· Ankiety
· Ciekawe strony
· Kontakt
· RODO

Zbiory tekstów
· Nowe akty prawne
· Pisma i interpretacje
· KR RIO
· Pisma UOKIK
· Orzecznictwo
· Wyniki kontroli NIK
· Varia
· Unia Europejska


 

  Systemy sprawozdawcze


BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Poradniki i instrukcje
· "Metodologia opracowywania WPF" (wg wzoru Dz.U. 2019 poz. 1903)
· Poradnik "Symulacje WPF"
· Poradnik "Aktualizacja SQL Server 2008R2 do SQL 2012"
· Poradnik "Sprawozdania finansowe" za 2018 w BeSTii


SJO BeSTi@
· Aktualizacja do wer. 5.017.00.06 (z dn. 2019-12-18)
· Sumy kontrolne pobieranych plików (SJO BeSTi@ - tylko dla Administratora)


Dług publiczny
· Rb-Z, Rb-N - wzory dla JST (za 1,2 i 3 kwartał)
· Rb-Z/UZ, Rb-N/UN - dla 4 kw 2013 r. - wzory dla JST (WYŁĄCZNIE dla sprawozdań za IV kwartał)


Wynagrodzenia nauczycieli (art.- 30a KN)
· Wersja elektroniczna sprawozdania za 2019 r. [wersja wzoru z 2019.12.19 - źródło: MEN, www.men.gov.pl]
 

  Znajdź w serwisie



Zaawansowane
 

  Logowanie

Użytkownik
Hasło

Nie masz jeszcze konta ?
Chcesz publikować treści
we własnym imieniu ?
Zapomniałeś hasła ?
Kliknij tutaj
 

  Aktualnie online

Aktualnie jest 1116 gości i 0 użytkowników online

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj


Wizyt w serwisie: 163013393
 

RIO :: Zobacz temat - bilet komunikacyjny
Witamy na stronach forum dyskusyjnego
prowadzonego przez Regionalne Izby Obrachunkowe.


Treści publikowane w tym forum przez pracowników Izb są ich indywidualnymi opiniami i nie mogą być traktowane jako stanowisko Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane.
Niniejsze forum nie jest biurem ogłoszeń - posty reklamowe będą usuwane.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  ProfilProfil   
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
RIO Forum News

bilet komunikacyjny

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Lip 26, 2006 8:23 am    Temat postu: bilet komunikacyjny Odpowiedz z cytatem

Proszę o wyjaśnienie kiedy należy robić kopię. czy koniecznie po rzeczywistym wysłaniu lub odebraniu przesyłki. Czy nawet po kliknięciu wyślij/odbierz.
Chodzi o to, aby backup zawierał zawsze aktualny bilet komunikacyjny i by można było odzyskac dane w razie potrzeby. Tu sytuacja jest inna niż na szkoleniu.
Powrót do góry
DariuszF



Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 337

PostWysłany: Sro Lip 26, 2006 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż - może jestem za przezorny, ale u mnie backup poszczególnych baz serwera SQL (nie tylko BeSTii) wykonywany jest raz na dobę w różnych godzinach i przenoszone na inne nośniki.
Sugerowałbym w okresie sprawozdawczym sporządzanie kopii raz dziennie - później można rzadziej.
Ostrożności nigdy dość.............
Robienie kopii po każdej operacji wyslij/odbierz byłoby co najmniej męczące - ale zaznaczam, że jest to moje osobiste zdanie.
_________________
Pozdrowionka icon_smile.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sro Lip 26, 2006 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to, że jesli zrobię kopię, a następnie wyślę coś do RIO, to kopia jest ze starym biletem komunikacyjnym, a baza otrzymała po wysłaniu (odebraniu) nowy bilet. Jeśli teraz zechcę odzyskać dane z kopii, ze względu na niezgodne bilety, będzie problem. O tym RIO nas mailem informowało. Wcześniej mówiono, że będzie inaczej, że raz będzie bilet przyznawany, po pierwszym wysłaniu.
Więc prosze autorów o podanie szczegółowych zasad przydzielania biletu i zalecenia dotyczące backupu.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest bardzo ważna sprawa, a nikt z RIO nie odpowiada. Dlaczego. Myślę, że większość użytkowników bestii nie zna zasad przydzielania biletu komunikacyjnego.
Powrót do góry
DariuszF



Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 337

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wynik z testów. Zrobiłem backup, wgrałem backup dzień-1, odpaliłem "Odbierz" (program pobrał wszystkie brakujące przesyłki), zamknąłem program, przywróciłem backup aktualny (ten bez połączenia z serwerem komunikacyjnym).
Nic się nie zmieniło - wszystko działało i działa jakby nic się nie stało. Moim skromnym zdaniem, program nie zmienia wartości biletu komunikacyjnego za każdym łączeniem z SK. Po pierwsze nie miałby nic innego do roboty tylko generowanuie takich biletów (liczba jst w kraju x operacja wyślij/odbierz plus RIO i MF). PO drugie gdzie byłby sens takiej operacji - backup musiałby być robiony po każdej takiej operacji (nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w środowisku sieciowym).
Podejrzewam więc że bilet nie zmienia się. Jak mylę się to niech mnie ktoś wyprostuje (ale obawiam się że raczej nie).
_________________
Pozdrowionka icon_smile.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informacje o tym dziwnym przydzielaniu biletu otzrymaliśmy z RIO mailem z zaleceniem robienia kopii po każdym wyślij/odbierz. wydało mi sie bardzo uciążliwe to ciągłe robienie kopii, a jeśli zapomnę to nie mam z czego odzyskać, mimo że kopię mam tylko z innym biletem.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Państwa

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości informuję, iż bilet komunikacyjny jest zmieniany przy każdej operacji "wyślij/odbierz". Jest to mechanizm, który ma zapobiec ewentualnemu naruszeniu integracji danych pomiędzy podsystemami. Do tej pory w systemie BudzetST II było tak, że jednostka mogła wysłać sprawozdania pierwotne wiecej niż jeden raz w obrębie jednego okresu sprawozdawczego. (np robiąc backup przed zatwierdzeniem, bądź reinstalując program). Jednym z założeń projektowych bestii było wyeliminowanie tego problemu. Zostało to rozwiązane właśnie biletem komunikacyjnym. Nawet jeśli użytkownik przeinstaluje program i będzie działał na pustej bazie, to przy pierwszym skontaktowaniu się z serwerem komunikacyjnym system odzyska dane, które zostały wysłane zapewniając tym samym integralność danych pomiędzy podsystemami. Mamy świadomość, że czasami może to być uciążliwe ale System Bestia to nie tylko baza danych po stronie JST, jest to System, którego dane są rozproszone w 3000 JST, w 16 RIO, 1 MF, oraz serwerze centralnym RIO. Wszystkie te dane muszą być spójne. Mam nadzieję, że mój post pozwolił Państwu na zrozumienie po co tak naprawdę jest ten bilet komunikacyjny.

Pozdrawiam i życzę spokojnego weekendu

Tomasz Maćkowiak
Sputnik Software
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście robienie kopii przed lub po każdym "wyślij/odbierz" jest BEZZASADNE.

TM
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście w przedostatnim poscie w trzeciej linijce chodziło mi o integralność a nie integrację icon_wink.gif
Powrót do góry
DariuszF



Dołączył: 23 Kwi 2004
Posty: 337

PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 8:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[OFFTOPIC] Ta "integracja" chyba była najbardziej właściwym słowem w kontekście nadchodzącego (przeszłego) weekendu icon_lol.gif [END OF OFFTOPIC]

Tomasz Maćkowiak napisał:
Nawet jeśli użytkownik przeinstaluje program i będzie działał na pustej bazie, to przy pierwszym skontaktowaniu się z serwerem komunikacyjnym system odzyska dane, które zostały wysłane zapewniając tym samym integralność danych pomiędzy podsystemami.


Sprawdzałem tą funkcjonalność (testy) i z przykrością stwierdzam, że nie zadziałało. Można ewentualnie prosić o wskazówkę dlaczego nie zadziałało lub co musi zostać spełnione aby zadziałało?
_________________
Pozdrowionka icon_smile.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc jeszcze raz zapytam dla uściślenia. Jeżeli kliknę wyślij/odbierz to muszę zrobić kopię po tym? Czy też tylko wtedy, gdy coś odbiorę lub wyślę?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma potrzeby robienia kopii zapasowej przed lub po "wyślij/odbierz", oczywiście nie oznacza to, że w ogóle nie trzeba robić kopii. Zaleca się ustawienie automatu, który z określoną częstotliwością będzie wykonywał backup bazy danych.

Pozdrawiam

TM
Powrót do góry
ggornisiewicz



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 38

PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Nie ma potrzeby robienia kopii zapasowej przed lub po "wyślij/odbierz", oczywiście nie oznacza to, że w ogóle nie trzeba robić kopii. Zaleca się ustawienie automatu, który z określoną częstotliwością będzie wykonywał backup bazy danych.

Pozdrawiam

TM


Przy rozwiązaniu "Postaw pan sobie SQL Express na stanowisku roboczym" wykonywanie kopii z częstotliwością np. codziennie jest nierealne. Dlatego wciąż czekam na wersję obsługującą np. PostgreSQL (najlepiej 8.x) działającego pod Linuksem, żeby komuś nie przyszło do głowy znowu testować tylko z Postresem na Windows icon_razz.gif bo po co mi Postrgres na Windows do Bestii skoro mogę mieć tak samo MSSQL 2005 Express... chodzi o inną platformę systemową, i gdyby tylko dało się uruchomić MSSQL 2005 Express na np. Linuksie nie trzebaby było dodatkowej pracy, ale niestety MS nie chce aby jego baza działała na innych systemach operacyjnych w odróżnienieniu od konkurencji jak Oracle, IBM, i przez my mamy problem....[/b]
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz Górnisiewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sro Lis 02, 2022 11:48 pm    Temat postu: Awesome Bengal Cat Info Odpowiedz z cytatem

In reply to the man asking about bengal cat cattery, silver spotted bengal kitten, brown bengal kittens for sale, half bengal cat, bengal breeders near me, hypoallergenic bengal cats for sale, i highly suggest this top bengal cat url or leopard kittens for sale, bengal munchkin cat, bengal brown charcoal, ghost bengal cat, available bengal kittens, bengal cat hypoallergenic cats for sale, alongside all this top rated bengal cat info on top of bengal cat georgia, f1 bengal cat for sale, gato bengali price, brown spotted bengal, asian bengal cat, hot spotz bengals, on top of this awesome bengal cat tips which is also great. also have a look at this recommended bengal cat tips and don't forget bengal cat georgia, bengal cat rescue, oakland hills bengals, bengal british shorthair, f2 bengal kittens for sale, gray bengal cat price, alongside all this excellent bengal cat forum on top of zoe bengal cat, tica bengal cat breeders, bengal brown marble, serval bengal cat, snow mink marble bengal, famous bengal cats, not to mention excellent bengal cat advice which is also worth a look. i also suggest this excellent bengal cat forum not to mention spotted bengal cat price, snow bengal cat for sale, different bengal cats, domestic leopard, bengal pedigree, wild asian leopard cat, alongside all this useful bengal cat link on top of tabby bengal cross, bengal looking cat, white bengal cat price, bengal cat gifts, silver bengal cat for sale, bengal cat breed price, not to mention top rated bengal cat blog and don't forget pedigree bengal kittens for sale, ghost bengal cat, bengal glitter, bengal f7, silver charcoal bengal cat, bimini bengal & abyssinian cats kittens cattery, which is also great. finally, have a look at this best bengal cat blog for good measure. Check more Top SEO Service Info f40_c0a , Best Air Quality Blog, Updated Air Quality Info, High Rated SEO Service Details on top of Best Router Bit Info.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Lis 03, 2022 12:16 am    Temat postu: Recommended Bengal Cat TipsSite Odpowiedz z cytatem

To the people talking about blue bengal cat price, bengal norwegian forest cat cross, gato bengali price, bengal kittens craigslist, bengal cattery near me, bengal spotted tabby, i highly recommend this best bengal cat tips or black bengal kittens for sale, blue bengal cat for sale, bengal maine coon kittens for sale, belgo bengals, silver bengal cat price, sorrel bengal cat, on top of this top bengal cat tips and don't forget pure bengal kittens for sale, bengal sphynx cat, bengal maine coon kittens for sale, tabby bengal cat price, silver bengal for sale, newborn bengal kittens, on top of this recommended bengal cat blog which is also great. also have a look at this new bengal cat forum alongside all maine coon and bengal, silver spotted bengal, melanistic bengal kittens for sale, bengal cat adoption, bengal mixed with maine coon, goldnglitz bengals, as well as this great bengal cat link and don't forget arrowfield bengals, snow leopard cat for sale, absolutely bengals, snow bengal kittens for sale, black bengal cat for sale, leopard cat for sale near me, not to mention recommended bengal cat info which is also worth a look. i also suggest this top rated bengal cat details and don't forget best bengal cat breeders, siamese bengal, dark bengal cat, bengal cross kittens for sale near me, bengal cat orange tabby, biggest bengal cat, as well as this top bengal cat site alongside all charcoal bengal cat price, ocicat bengal, f4 bengal cat price, bengal adoption, cinnamon bengal cat, silver bengal kitten price, alongside all top bengal cat url as well as siberian bengal cat, longest living bengal cat, buy bengal cat near me, jungletrax bengals, affordable bengal kittens, bengal shorthair cat, which is also great. finally, have a look at this great bengal cat site for good measure. Check more Awesome Electronic Product Advice 17e4316 , Useful SEO Service Blog, Cool Air Quality Blog, New Lawyer In Roseville Blog alongside all Best Electronic Product Info.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RIO Strona Główna -> BeSTi@ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB 2.0.1 © 2001, 2002 phpBB Group


 
 
Web site derived from PostNuke, which is Free Software released under the GNU/GPL license
Warunki użytkowania | Polityka Prywatności |  Webmaster
Copyright 2002- RIO Łódź